- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
Mr Kipling Strawberries & Cream Cake Tarts 4 pack
4pk · £0.68 each£2.70£1.45 Clubcard (£0.36 each)Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml
£4.90£2.90 ClubcardCarmex Moisturising Strawberry Lipbalm SPF15 4.25g
4g · £937.50/kg£3.75£2.65 Clubcard (£662.50/kg)Garnier Ultimate Blends Hair Food Banana & Coconut Shampoo 350ml
£8.00£4.75 ClubcardTesco Sweet Gem Lettuce
2pk · £0.63 each£1.25£1.00 Clubcard (£0.50 each)Bertolli Original Spread 450G
450g · £9.00/kg£4.05£3.60 Clubcard (£8.00/kg)Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar Cheese 350 G
350g · £16.00/kg£5.60£4.45 Clubcard (£12.71/kg)Président French Brie Cheese 200g
200g · £19.75/kg£3.95£3.00 Clubcard (£15.00/kg)Cathedral City Plant Based Mature Cheddar Cheese Flavour Vegan Block 280g
280g · £17.32/kg£4.85£3.90 Clubcard (£13.93/kg)Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G
550g · £12.91/kg£7.10£5.40 Clubcard (£9.82/kg)Tesco British Diced Chicken Breast 400G
400g · £12.88/kg£5.15£4.60 Clubcard (£11.50/kg)Tesco Chicken Thighs 2Kg
2kg · £3.73/kg£7.45£6.70 Clubcard (£3.35/kg)Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg
1kg · £4.50/kg£4.50£4.45 Clubcard (£4.45/kg)Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g
440g · £13.52/kg£5.95£4.45 Clubcard (£10.11/kg)Dove Advanced Care Original 72h Antiperspirant Deodorant 150ml
£4.90£3.15 ClubcardGosh! Super Plants Parsnip, Leek & Pea with Linseed Sausages 210g
210g · £19.52/kg£4.10£3.60 Clubcard (£17.14/kg)Tesco Falafels 152g
152g · £25.33/kg£3.852 for £6.50 ClubcardTesco Finest All Butter Croissants 4 Pack
4pk · £0.84 each£3.35£2.75 Clubcard (£0.69 each)This Isn't Bacon Plant-Based Rashers 120G
120g · £32.92/kg£3.95£3.30 Clubcard (£27.50/kg)Jason's Seeded Protein Rolls 4 Pack
320g · £8.59/kg£2.75£2.35 Clubcard (£7.34/kg)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
PUREPOWER NUTRITION CHICKEN & CHORIZO PAELLA 400g
400g · £14.63/kg£5.85Bonne Maman Rhubarb Yoghurt 4x115g
4pk · £31.74/kg£3.65Tesco Spinach & Ricotta Cannelloni 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Vegetable Lasagne 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco 6 Bratwurst Sausages 540g
540g · £8.33/kg£4.50Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg
1kg · £4.50/kg£4.50£4.45 Clubcard (£4.45/kg)Tesco Tomato & Mozzarella Pasta Bake 400G
400g · £11.00/kg£4.40Promise Gluten FreeBread Multi Grain Loaf 480g
480g · £10.52/kg£5.05Tesco Finest Spanish Spicy Chorizo Ring 225G
225g · £15.11/kg£3.40Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g
500g · £10.60/kg£5.30Tesco Finest Raw Extra Large Scallops 120G
120g · £82.50/kg£9.90This Isn't Beef Plant Based Mince 250G
250g · £16.80/kg£4.20Tesco Slower Grown Chicken Breast Fillets 650g
650g · £16.92/kg£11.00Tesco Diced Beef 400G
400g · £14.38/kg£5.75Cathedral City Plant Based Mature Cheddar Cheese Flavour Vegan Block 280g
280g · £17.32/kg£4.85£3.90 Clubcard (£13.93/kg)Lurpak Plant Based Alternative to Spreadable or Butter 400g
400g · £13.25/kg£5.30Tesco Meal For One Chicken Jalfrezi 500g
500g · £11.00/kg£5.50£3.90 Clubcard (£7.80/kg)Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.28 each£3.40Tesco Lean Diced Beef 400G
400g · £17.75/kg£7.10Tesco Sweet Easy Peelers 600g
600g · £2.83/kg£1.70Schar Gluten-Free Soft White Sliced Bread Loaf
300g · £12.67/kg£3.80Creamfields Mature White Cheddar 400G
400g · £7.63/kg£3.05Tesco Chicken Thighs 2Kg
2kg · £3.73/kg£7.45£6.70 Clubcard (£3.35/kg)Tesco Finest Vintage English Cheddar 300g
300g · £17.50/kg£5.25Président French Brie Cheese 200g
200g · £19.75/kg£3.95£3.00 Clubcard (£15.00/kg)Tesco Mature Cheddar 700G
700g · £7.36/kg£5.15Tesco Spaghetti Bolognese 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Chocolate Sponge Puddings 2 Pack 210g
2pk · £32.86/kg£3.45Beyond Burger Plant Based Patties 226G
2pk · £45.58/kg£5.15Tesco Tenderstem Broccoli 200G
200g · £9.50/kg£1.90This Isn't Bacon Plant-Based Rashers 120G
120g · £32.92/kg£3.95£3.30 Clubcard (£27.50/kg)Tesco Strawberries 400G
400g · £7.25/kg£2.90Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G
550g · £12.91/kg£7.10£5.40 Clubcard (£9.82/kg)Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar Cheese 350 G
350g · £16.00/kg£5.60£4.45 Clubcard (£12.71/kg)Tesco Finest Extra Fine Asparagus 110g
110g · £23.64/kg£2.60Purely Organic Eggs Mixed Weight 10 Pack
10pk · £0.59 each£5.90Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack
4pk · £0.84 each£3.35£2.75 Clubcard (£0.69 each)Ivy's Reserve Vintage Cheddar 300G
300g · £15.83/kg£4.75Tesco Ripe & Ready Avocado
1pk · £0.85 each£0.85Tesco Finest 5% Aberdeen Angus Steak Mince 500G
500g · £17.60/kg£8.80Tesco British Diced Chicken Breast 400G
400g · £12.88/kg£5.15£4.60 Clubcard (£11.50/kg)Tesco Falafels 152g
152g · £25.33/kg£3.852 for £6.50 ClubcardGosh! Super Plants Parsnip, Leek & Pea with Linseed Sausages 210g
210g · £19.52/kg£4.10£3.60 Clubcard (£17.14/kg)Tesco 2 Lamb Rump Steaks 300G
300g · £25.00/kg£7.50Tesco Breaded Chicken Poppers 300g
300g · £15.17/kg£4.55Eastman's Sliced Cooked Chicken 240G
240g · £9.17/kg£2.20Almette Soft Cheese 150g
£2.00Tesco Chicken Wings 1KG
1kg · £2.80/kg£2.80Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce£6.00Unlock with ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza£7.00Unlock with Clubcard