Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Hove

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Pizza Express Sloppy Giuseppe 292G

    292g · £20.55/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£11.99/kg)
  • Remedy Kombucha Ginger Lemon 700Ml

    £3.85
    £3.15 Clubcard
  • Arctic Coffee Cafe Latte 1 Litre

    £3.00
    £2.70 Clubcard
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Tesco Sliced Leeks 200g

    200g · £6.75/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£5.50/kg)
  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £16.00/kg
    £5.60
    £4.45 Clubcard (£12.71/kg)
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Cathedral City Plant Based Mature Cheddar Cheese Flavour Vegan Block 280g

    280g · £17.32/kg
    £4.85
    £3.90 Clubcard (£13.93/kg)
  • Yeo Valley Organic 0% Greek Recipe Yogurt 450g

    450g · £10.67/kg
    £4.80
    £3.80 Clubcard (£8.44/kg)
  • Arctic Coffee Caramel Latte 1L

    £3.00
    £2.70 Clubcard
  • The Turmeric Co. Raw Turmeric Original Shots (420 mL)

    £7.35
    £4.85 Clubcard
  • Tesco Sliced Greens 300G

    300g · £8.33/kg
    £2.50
    £2.20 Clubcard (£7.33/kg)
  • Smarties Split Pot Vanilla Flavour Yogurt 4X107g

    4pk · £35.51/kg
    £3.80
    £3.25 Clubcard (£30.37/kg)
  • Activia Rhubarb Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £32.17/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£17.39/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Chicken Thighs 2Kg

    2kg · £3.73/kg
    £7.45
    £6.70 Clubcard (£3.35/kg)
  • innocent Kids Juicy Water Apple and Strawberry 3 x 200ml

    3pk · £1.10 each
    £3.30
    £2.20 Clubcard (£0.73 each)
  • Gosh! Super Plants Parsnip, Leek & Pea with Linseed Sausages 210g

    210g · £19.52/kg
    £4.10
    £3.60 Clubcard (£17.14/kg)
  • Sabra Houmous Garlic Red Pepper 200G

    200g · £15.50/kg
    £3.10
    2 for £4 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Promise Gluten FreeBread Multi Grain Loaf 480g

    480g · £10.52/kg
    £5.05
  • Beretta Whole Salami Milano 120G

    120g · £24.58/kg
    £2.95
  • This Isn't Beef Plant Based Mince 250G

    250g · £16.80/kg
    £4.20
  • Lurpak Plant Based Alternative to Spreadable or Butter 400g

    400g · £13.25/kg
    £5.30
  • Tesco High Protein Natural Yogurt 500g

    500g · £5.60/kg
    £2.80
  • Tesco Slower Grown Chicken Breast Fillets 650g

    650g · £16.92/kg
    £11.00
  • Tesco Finest Spanish Spicy Chorizo Ring 225G

    225g · £15.11/kg
    £3.40
  • Tesco Finest Raw Extra Large Scallops 120G

    120g · £82.50/kg
    £9.90
  • Cathedral City Plant Based Mature Cheddar Cheese Flavour Vegan Block 280g

    280g · £17.32/kg
    £4.85
    £3.90 Clubcard (£13.93/kg)
  • Tesco Macaroni Cheese 750G

    750g · £7.20/kg
    £5.40
  • Tesco 2 Roast Cooked Chicken Breast Fillets 245 G

    245g · £19.80/kg
    £4.85
  • Tesco Finest Salami Milano & Cheese Rollitos 105g

    105g · £50.00/kg
    £5.25
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £2.83/kg
    £1.70
  • Creamfields Mature White Cheddar 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Yeo Valley Organic 0% Greek Recipe Yogurt 450g

    450g · £10.67/kg
    £4.80
    £3.80 Clubcard (£8.44/kg)
  • Tesco Creme Brulee 2 Pack 180g

    180g · £16.67/kg
    £3.00
  • Tesco Spaghetti Bolognese 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Chicken Korma With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Finest Dine In Creamy Buttery Mash 450g

    450g · £8.44/kg
    £3.80
  • Tesco Chicken Thighs 2Kg

    2kg · £3.73/kg
    £7.45
    £6.70 Clubcard (£3.35/kg)
  • Tesco Pink Lady Apples 5 Pack

    5pk · £0.67 each
    £3.35
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Mature Cheddar 700G

    700g · £7.36/kg
    £5.15
  • Tesco Finest Skinless & Boneless Cod Loins 280G

    280g · £41.96/kg
    £11.75
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Yogurt 150G

    150g · £14.00/kg
    £2.10
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Schar Gluten-Free Soft White Sliced Bread Loaf

    300g · £12.50/kg
    £3.75
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding 400 g

    400g · £17.13/kg
    £6.85
    £5.35 Clubcard (£13.38/kg)
  • Beyond Burger Plant Based Patties 226G

    2pk · £45.58/kg
    £5.15
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Ivy's Reserve Vintage Cheddar 300G

    300g · £15.83/kg
    £4.75
  • Tesco Finest 0% Fat Greek Yoghurt 1KG

    1kg · £5.05/kg
    £5.05
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £16.00/kg
    £5.60
    £4.45 Clubcard (£12.71/kg)
  • Tesco 2 Lamb Rump Steaks 300G

    300g · £25.00/kg
    £7.50
  • Tesco Ricotta Cheese 250 G

    250g · £8.20/kg
    £2.05
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.28 each
    £3.40
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Gosh! Super Plants Parsnip, Leek & Pea with Linseed Sausages 210g

    210g · £19.52/kg
    £4.10
    £3.60 Clubcard (£17.14/kg)
  • Eastman's Sliced Cooked Chicken 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Tesco Black Seedless Grapes 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
  • Tesco Finest Cauliflower Cheese 350g

    350g · £10.86/kg
    £3.80
  • Tesco Chicken Wings 1KG

    1kg · £2.80/kg
    £2.80
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Rosedene Farms Raspberries 125G

    125g · £16.00/kg
    £2.00
  • Tesco Finest Extra Fine Asparagus 110g

    110g · £23.64/kg
    £2.60

Meal deals

View all (5)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • WASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price

    Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side
    £10.00
    Unlock with Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Hove

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo