Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Save with Nectar Prices
    Save with Nectar Prices
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Autumn Flavours
    Autumn Flavours
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Spooky Season
    Spooky Season
  • Meal Deals & Bundles
    Meal Deals & Bundles
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Ice Cream Tubs

  • Kelly's Clotted Cream & British Raspberry Ripple 950ml

    950ml · £5.16/L
    £4.90
  • Jude's Madagascan Vanilla Ice Cream 460ml

    460ml · £14.78/L
    £6.80
  • Ben & Jerry's Minter Wonderland Ice Cream Tub 465 ML

    465ml · £14.19/L
    £6.60
  • Oreo Ice Cream with Oreo Cookie Pieces 425ml

    425ml · £9.65/L
    £4.10
  • Häagen-Dazs Favourites Collection Ice Cream Minicups 4 x 95ml

    4pk · £17.24/L
    £6.55
  • Halo Top Ice Cream Peanut Butter Cup 460ml

    460ml · £14.89/L
    £6.85
  • Sambazon Frozen Scoopable Açaí Original 380g

    500ml · £10.50/L
    £5.25
  • Sainsbury's Vanilla Ice Cream 900ml

    900ml · £3.50/L
    £3.15
  • Ben & Jerry's Ice Cream Tub Non Dairy Chocolate Fudge Brownie 465ml

    465ml · £14.41/L
    £6.70
  • Sainsbury's Cornish Vanilla Dairy Ice Cream 2L

    2L · £2.40/L
    £4.80
  • Magnum White Chocolate & Cookies Bonbon Bite-Sized Ice Cream 12x 17 ml (204 ml)

    204ml · £29.17/L
    £5.95
  • Ben & Jerry's Non Dairy Cookies on Cookie Dough Ice Cream Tub 465ml

    465ml · £14.41/L
    £6.70
  • Ben & Jerry's Churrifically Churros-y Ice Cream Tub 465 ML

    465ml · £12.58/L
    £5.85
  • Sainsbury's Vanilla Flavour Soft Scoop 2L

    2L · £1.38/L
    £2.75
  • Ben & Jerry's Sundae Oh My! Banoffee Pie! Ice Cream Tub 427 ML

    427ml · £15.69/L
    £6.70
  • Sainsbury's Raspberry Sorbet 500ml

    500ml · £7.10/L
    £3.55
  • Swedish Glace Smooth Vanilla Ice Cream Tub 750 ml

    750ml · £5.80/L
    £4.35
  • Kelly's Cornish Clotted Cream 950ml

    950ml · £3.16/L
    £1.50 off
    £3.00£4.50
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Soft Scoop Vanilla Flavour Ice Cream 2L

    2L · £0.95/L
    £1.90
  • Ben & Jerry's Non-Dairy Bohemian Raspberry Ice Cream Tub 465 ML

    465ml · £14.41/L
    £6.70
  • Sainsbury's Taste the Difference Strawberries & Clotted Cream Ice Cream 480ml

    480ml · £9.38/L
    £4.50
  • Häagen-Dazs Strawberry Cheesecake Ice Cream 460ml

    460ml · £14.24/L
    £6.55
  • Sainsbury's Taste the Difference Lemon Cheesecake Ice Cream 480ml

    480ml · £7.81/L
    £3.75
  • Sainsbury's Neapolitan Soft Scoop 2L

    2L · £1.38/L
    £2.75
  • Ben & Jerry's Ice Cream Tub Cookie Vermont-ster Sundae 427 ml

    427ml · £15.69/L
    £6.70
  • Ben & Jerry's Sundae Brookies & Cream Ice Cream Tub 427 ML

    427ml · £15.69/L
    £6.70
  • Häagen-Dazs Caramel Collection Mini Cups Ice Cream 3 x 81g, 1 x 78g (321g)

    380ml · £17.24/L
    £6.55
  • Carte D'or Refreshing Mint Choc Chip Ice Cream Tub 900 ml

    900ml · £5.00/L
    £4.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Mango & Passionfruit Sorbet 500ml

    500ml · £6.76/L
    25% off
    £3.38£4.50
  • Sainsbury's Vanilla Ice Cream, Taste the Difference 480ml

    480ml · £7.04/L
    25% off
    £3.38£4.50
  • Sainsbury's Belgian Chocolate Ice Cream, Taste the Difference 480ml

    480ml · £7.04/L
    25% off
    £3.38£4.50
  • Ben & Jerry's Karamel Sutra Core Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £14.30/L
    £6.65
  • Little Moons Salted Caramel Mini Moons 168g

    168g · £32.74/kg
    £5.50
  • Ben & Jerry's Caramel Chew-Chew Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Häagen-Dazs Pistachio & Cream 347g

    420ml · £15.60/L
    £6.55
  • Viennetta Ice Cream Vanilla 650 ml

    650ml · £3.38/L
    £2.20
  • Nutella Ice Cream Tub 230g

    470ml · £12.87/L
    £6.05
  • Häagen-Dazs Strawberries & Cream Ice Cream 400g

    460ml · £14.24/L
    £6.55
  • Ben & Jerry's Cookie Dough Ice Cream Tub 465ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Ben & Jerry's Phish Food Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Ben & Jerry's Half Baked Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £8.60/L
    £1.85 off
    £4.00£5.85
  • Hidden Fruits Freshly Frozen British Raspberries in Belgian Chocolate 150g

    150g · £43.33/kg
    £6.50
  • Sainsbury's Taste The Difference 10 Salted Caramel Billionaire's Ice Cream Bites 280ml (10 x 28ml)

    10pk · £14.11/L
    £3.95
  • Sainsbury's Taste the Difference Roasted Pistachio Ice Cream 480ml

    480ml · £7.81/L
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Strawberry & Elderflower Sorbet 480ml

    480ml · £7.81/L
    £3.75
  • Kulfi Ice Original Malai Flavour Kulfi Ice Cream with Real Almonds & Pistachios 1 Litre

    1L · £3.40/L
    £3.40
  • Sainsbury's Triple Chocolate Ice Cream 900ml

    900ml · £3.50/L
    £3.15
  • Sainsbury's Salted Caramel Ice Cream 900ml

    900ml · £3.50/L
    £3.15
  • Sainsbury's Strawberry & Cream Ice Cream 900ml

    900ml · £3.50/L
    £3.15
  • Jude's Flat White Coffee Ice Cream 460ml

    460ml · £13.91/L
    £6.40
  • View all (105)

Single Serves

  • Magnum Classic Ice Cream 6x 100 ml

    600ml · £12.42/L
    £7.45
  • Nuii Dark Chocolate & Nordic Berry 3 x 270ml

    270ml · £21.48/L
    £5.80
  • Del Monte Raspberry & Vanilla Swirl 3 x 90ml (270ml)

    3pk · £12.41/L
    £3.35
  • Nuii Ice Cream Adventure Salted Caramel & Australian Macadamia 270ml

    270ml · £21.85/L
    £5.90
  • Magnum Vegan Ice Cream Sticks Blueberry Cookie 3x 90 ml

    270ml · £19.63/L
    £5.30
  • Jude's Mint Choc Chip Minis Bars 6 x 50ml (300ml)

    6pk · £20.17/L
    £6.05
  • Sainsbury's Do'nut Ice Cream Sticks 220ml (4 x 55ml)

    4pk · £15.00/L
    £3.30
  • Little Moons Mango & Passionfruit Mochi Ice Cream 6 x 32g (192g)

    6pk · £29.23/L
    £6.05
  • R Whites Premium Lemonade Ice Lollies 4 x 75g (300g)

    4pk · £12.17/L
    £3.65
  • Magnum Double Gold Caramel Billionaire Ice Cream Sticks 3x 85 ml

    255ml · £13.73/L
    £1.20 off
    £3.50£4.70
  • Heartbrand Calippo Ice Lolly Mini Cola 5x 80 ml

    400ml · £9.75/L
    £3.90
  • Ben & Jerry's Chocolate Chip Cookie Dough Chunks 170 g

    170ml · £31.76/L
    £5.40
  • Cadbury Dairy Milk Ice Creams 4 x 90ml (360ml)

    4pk · £8.33/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95
  • Magnum Classic Ice Cream Sticks 3x 100 ml

    300ml · £14.50/L
    £4.35
  • Sainsbury's Fruit Spiral Lollies 5 x 70ml (350ml)

    5pk · £5.00/L
    £1.75
  • Magnum Signature Pistachio Ice Cream Sticks 3x 90 ml

    270ml · £17.59/L
    £4.75
  • Magnum Utopia Ice Cream Sticks Double Cherry 3x 85 ml

    255ml · £13.73/L
    £1.20 off
    £3.50£4.70
  • Sainsbury's Fruit Splits 6 x 73ml (438ml)

    6pk · £4.00/L
    £1.75
  • Wall's Mini Calippo Orange and Lemon-Lime Ice Lollies 5 x 80ml

    5pk · £9.75/L
    £3.90
  • Mr. Freeze Freeze Pops 20 x 45ml

    20pk · £2.17/L
    £1.95
  • Magnum Ice Cream Sticks Almond 3x 100 ml

    300ml · £14.50/L
    £4.35
  • Nobbly Bobbly Strawberry & Chocolate Nobbly Ice Lolly 4 x 60ml

    4pk · £12.08/L
    £2.90
  • Sainsburys' Lovetts Fruit Lollies 8x35ml

    280ml · £5.89/L
    £1.65
  • Cadbury Crunchie Blast Ice Cream 4 x 90ml (360ml)

    4pk · £8.33/L
    £1.95 off
    £3.00£4.95
  • Rowntree's Watermelon 4 x 73ml (292ml)

    4pk · £9.93/L
    £2.90
  • Sainsbury's Taste the Difference 4 Tropical Yoghurt Ice Lollies 4 x 73ml (292ml)

    73ml · £30.82/L
    25% off
    £2.25£3.00
  • Heartbrand Haribo Push-Up Ice Cream 4x 85 ml

    340ml · £12.65/L
    £4.30
  • Rowntree's Mango 4 x 70ml (280ml)

    4pk · £11.43/L
    £3.20
  • Solero Ice Cream Sticks Exotic 3x 90 ml

    270ml · £8.33/L
    £0.80 off
    £2.25£3.05
  • Mars Chocolate Caramel Ice Cream Bars 4pk (4 x 40g)

    4pk · £18.94/L
    £3.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Valencia Orange Ice Lollies 4 x 73ml (292ml)

    4pk · £7.71/L
    25% off
    £2.25£3.00
  • Rowntree's Fruit Pastilles 4 x 65ml (260ml)

    4pk · £12.31/L
    £3.20
  • Magnum White Chocolate Ice Cream Sticks 3x 100 ml

    300ml · £14.50/L
    £4.35
  • Magnum Mini Classic, Almond & White Chocolate Ice Cream Sticks 6 x 55ml

    6pk · £12.12/L
    £1.50 off
    £4.00£5.50
  • Fab Strawberry Ice Lollies 6x58ml

    6pk · £5.75/L
    £0.90 off
    £2.00£2.90
  • Sainsbury's Rocket Lollies 8 x 58ml (464ml)

    8pk · £4.42/L
    £2.05
  • Kinder Chocolate Ice Cream 4 x 55ml (220ml)

    4pk · £22.05/L
    £4.85
  • Oreo 6 Ice Cream Mini Sandwich with Oreo Cookie Pieces 330ml

    6pk · £2.15/L
    £4.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Mango & Passion Fruit Ice Lollies 4 x 73ml (292ml)

    4pk · £7.71/L
    25% off
    £2.25£3.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Raspberry Yoghurt Ice Lollies 4 x 70ml (280ml)

    4pk · £8.04/L
    25% off
    £2.25£3.00
  • Sainsbury's Taste the Difference 4 Coconut, Pineapple & Lime Ice Lollies 4 x 73ml (292ml)

    4pk · £7.71/L
    25% off
    £2.25£3.00
  • Feast Chocolate & Hazelnut Ice Cream Sticks 4x 90 ml

    360ml · £9.17/L
    £3.30
  • Heartbrand Twister Ice Lolly Berry-licious 4x 70 ml

    280ml · £11.61/L
    £3.25
  • Magnum Bonbon Gold Caramel Billionaire Ice Cream Frozen Snack 12x 17 ml (204 ml)

    204ml · £29.17/L
    £5.95
  • Magnum Signature Peach Ice Cream Stick 90 ml

    90ml · £52.22/L
    £4.70
  • Little Moons Chocolate Fudge Mochi Ice Cream 6 x 30g (180g)

    6pk · £30.56/kg
    £5.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Double Dipped Ice Cream Sticks 255ml (3 x 85ml)

    3pk · £12.75/L
    £3.25
  • Magnum Collection Ice Cream Sticks Pink Lemonade 3x 90 ml

    270ml · £19.63/L
    £5.30
  • Sainsbury's Vanilla Flavour Ice Cream 1L

    1L · £2.20/L
    £2.20
  • Magnum Mini Double Caramel Almond Gold Caramel Billionaire 6 x 330ml

    6pk · £3.13/L
    £6.20
  • View all (133)

  • View Frozen

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo