Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Bournemouth Town Centre

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Walkers Sensations Balsamic Vinegar & Caramelised Onion Sharing Crisps 150g

    150g · £21.00/kg
    £3.15
    £2.00 Clubcard (£13.33/kg)
  • Tesco Sausage Rolls 50 Pack 750g

    750g · £2.33/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Bertolli Original Spread 450G

    450g · £9.00/kg
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Yeo Valley Organic Kefir Natural Yogurt 350g

    350g · £7.86/kg
    £2.75
    £2.00 Clubcard (£5.71/kg)
  • L'Oreal Elvive Colour Protect Shampoo 250Ml

    £4.45
    2 for £6.40 Clubcard
  • Tesco Green & Black Olives with Feta Herby & Tangy 160g

    160g · £24.06/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Yorkshire Provender Roast Chicken & Vegetables Soup 560g

    560g · £7.59/kg
    £4.25
    £3.80 Clubcard (£6.79/kg)
  • Tesco Finest All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Frozen Mini Vegetable Spring Rolls 12 Pack 216g

    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Tesco Prawn Toast 8 Pack 120g

    120g · £25.00/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • L'Oreal Elvive Colour Protect Conditioner 200Ml

    £4.65
    2 for £6.40 Clubcard
  • Tesco 12 Pigs in Blankets 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Katsu Chicken Bites 200g

    200g · £17.50/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 24 Chinese Inspired Selection 392g

    392g · £8.93/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 12 Frozen Hot & Spicy Prawns 132G

    132g · £18.94/kg
    £2.50
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest Sirloin Steak 227G

    227g · £44.93/kg
    £10.20
  • Tesco British Chicken Breast Mini Fillets 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding Meal Deal 230g

    230g · £20.00/kg
    £4.60
  • Stork Original Baking Spread 500G

    500g · £6.50/kg
    £3.25
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu 2x85g

    2pk · £54.71/kg
    £4.65
  • Yorkshire Provender Roast Chicken & Vegetables Soup 560g

    560g · £7.59/kg
    £4.25
    £3.80 Clubcard (£6.79/kg)
  • Bertolli Original Spread 450G

    450g · £9.00/kg
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Gressingham Duck Legs 462G

    462g · £13.64/kg
    £6.30
  • Woodside Farms Cooking Bacon 500G

    500g · £2.80/kg
    £1.40
  • Tesco Continental Meat & Cheese Selection 200g

    200g · £28.75/kg
    £5.75
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg (C)

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Plain Baking Camembert 245g

    245g · £19.18/kg
    £4.70
  • Tesco Finest Garlic & Parsley Ciabatta 255G

    255g · £13.53/kg
    £3.45
  • Tesco Plant Chef All Day Breakfast Sandwich

    1pk · £3.00 each
    £3.00
  • Tesco 2 Steak Slice 300g

    300g · £6.33/kg
    £1.90
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
  • Tesco Finest Steak & Ale Pie 250G

    250g · £19.80/kg
    £4.95
  • Tesco Asparagus 180G

    180g · £11.67/kg
    £2.10
  • Tesco Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Tesco Italian Unsmoked Pancetta 2 X65g

    130g · £20.38/kg
    £2.65
  • Tesco Leeks 500G

    500g · £3.40/kg
    £1.70
  • La Famiglia Rana Prosciutto & Mozzarella Tortelloni 250G

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Tesco British Pastrami Slices 100g

    100g · £24.00/kg
    £2.40
  • Tesco Shredded Iceberg 130G

    130g · £5.00/kg
    £0.65
  • Tesco Finest Blueberries 150G

    150g · £24.00/kg
    £3.60
  • Yeo Valley Organic Kefir Natural Yogurt 350g

    350g · £7.86/kg
    £2.75
    £2.00 Clubcard (£5.71/kg)
  • Tesco All Butter Croissants 8 Pack

    8pk · £0.34 each
    £2.75
  • Tesco Finest Italian Meats Wood Fired Pizza 405g

    405g · £13.83/kg
    £5.60
  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Mission Deli Wheat & White Wraps 6 Pack 367G

    6pk · £38.52/kg
    £2.35
  • Tesco Finest Victoria Sponge Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Finest All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.00/kg
    £1.20
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £4.40/kg
    £2.55
  • Tesco Baking Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.23 each
    £0.90
  • Tesco 4 Onion Bhajis 200g

    200g · £13.25/kg
    £2.65
  • Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg

    1kg · £1.45/kg
    £1.45
  • Cheestrings Twisted Cheese Snacks 4 Pk, 80 G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Tesco Finest Dine In Roasted Mushrooms in Creamy Garlic Sauce 300g

    300g · £12.50/kg
    £3.75
  • Tesco Finest Cauliflower Cheese 350g

    350g · £10.71/kg
    £3.75
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Tesco Green & Black Olives with Feta Herby & Tangy 160g

    160g · £24.06/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Plain Naans 2 Pack 260G

    260g · £3.27/kg
    £0.85
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Tesco Finest 12 Macaron Selection 144g

    144g · £30.21/kg
    £4.35
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Seeded Large Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.25 each
    £1.00
  • Tesco Raspberries 150G (C)

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Tesco Finest 6 Pork & Caramelised Red Onion Sausages 400G

    400g · £9.38/kg
    £3.75

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Bournemouth Town Centre

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo