Tinned Tomatoes & Puree
Tesco Italian Chopped Tomatoes 400G
400g · £1.25/kg£0.50Tesco Tomato Passata 500G
500g · £1.40/kg£0.70Tesco Tomato Puree 200G
200g · £3.75/kg£0.75Tesco Italian Peeled Plum Tomatoes 400G
400g · £1.25/kg£0.50Napolina Chopped Tomatoes 400G
400g · £3.00/kg£1.20Mutti Double Concentrate Tomato Puree 130g
130g · £17.31/kg£2.25Mutti Finely Chopped Tomatoes 400g
400g · £5.38/kg£2.15£1.60 Clubcard (£4.00/kg)Grower's Harvest Plum Tomatoes 400G
400g · £1.25/kg£0.50Growers Harvest Tomato Passata 500G
500g · £1.10/kg£0.55Tesco Peeled Plum Tomatoes 4X400g
1.6kg · £1.28/kg£2.05Napolina Chopped Tomatoes 4 X 400G
4pk · £11.63/kg£4.65£3.90 Clubcard (£9.75/kg)Mutti Peeled Whole Plum Tomatoes 4x400g
400g · £21.25/kg£8.50Dawtona Tomato Paste 190G
190g · £10.53/kg£2.00Napolina Red Wine Tomato Booster 130G
130g · £17.69/kg£2.30Napolina Double Concentrate Tomato Puree 142G
142g · £12.68/kg£1.80Cirio Double Concentrate Puree 4 Pack 70G
4pk · £52.14/kg£3.65£2.90 Clubcard (£41.43/kg)Grower's Harvest Chopped Tomatoes 400G
400g · £1.25/kg£0.50Cirio Polpa Finissima Finely Chopped Tomatoes 4 x 400g
4pk · £16.13/kg£6.45Tesco Italian Chopped Tomatoes 4 X 400G
1.6kg · £1.28/kg£2.05Heinz Double Concentrated Tomato Puree 130g
130g · £15.38/kg£2.00Mutti Finely Chopped Tomatoes 4x400g
4pk · £2.13 each£8.50
Baked Beans
Tesco Baked Beans In Tomato Sauce 420G
420g · £0.95/kg£0.40Heinz No Added Sugar Beanz 415g
415g · £4.46/kg£1.85Heinz No Added Sugar Baked Beanz 4 x 415g
415g · £10.60/kg£4.40Tesco Baked Beans In Tomato Sauce 220G
220g · £1.82/kg£0.40Heinz Beanz In Tomato Sauce 415G
415g · £4.46/kg£1.85Heinz Beanz In Tomato Sauce 200G
200g · £6.50/kg£1.30Heinz Baked Beans In Tomato Sauce 4X415g
415g · £10.60/kg£4.40Tesco Reduced Sugar And Salt Baked Beans In Tomato Sauce 420G
420g · £0.95/kg£0.40Branston Baked Beans In Tomato Sauce 410G
410g · £3.17/kg£1.30Heinz Baked Beanz Snap Pots 4 x 200g
4pk · £22.00/kg£4.402 for £6 ClubcardTesco Baked Beans & Pork Sausages In Tomato Sauce 395G
395g · £1.52/kg£0.60Pamapol Beans With Sausages In Tomato Sauce 500G
500g · £6.10/kg£3.05Heinz Beanz With Richmond Pork Sausages 415g
415g · £6.27/kg£2.60
Tinned Vegetables, Beans & Pulses
Tesco Peeled New Potatoes In Water 300G
180g · £6.11/kg£1.10Tesco British Garden Peas In Water 290G
290g · £1.72/kg£0.50Tesco Whole Button Mushroom 285G
156g · £11.86/kg£1.85Green Giant Original Sweet Corn 198G
198g · £6.57/kg£1.30Tesco Petits Pois & Baby Carrot Water 340G
220g · £10.45/kg£2.30Tesco Naturally Sweet Sweetcorn 200G
160g · £4.38/kg£0.70Green Giant Original Sweet Corn 4X198g
4pk · £21.46/kg£4.25Tesco British Mushy Peas 300G
300g · £2.00/kg£0.60Tesco Red Kidney Beans In Water 400G
400g · £1.25/kg£0.50Tesco Chickpeas In Water 400G
400g · £1.25/kg£0.50Bold Bean Co Queen Butter Beans 570g
570g · £7.37/kg£4.20Tesco Black Beans 400G
400g · £1.25/kg£0.50Growers Harvest Red Kidney Beans In Water 400G
240kg · 0.188p/kg£0.45Tesco Butter Beans In Water 400G
400g · £1.25/kg£0.50Tesco Red Kidney Beans In Chilli 390G
390g · £2.56/kg£1.00John West Light Lunch French Style Tuna Salad 220G
220g · £13.18/kg£2.90£2.40 Clubcard (£10.91/kg)John West Light Lunch Mediterranean Style Tuna Salad 220G
220g · £13.18/kg£2.90£2.40 Clubcard (£10.91/kg)Tesco Sundried Tomatoes 170g
170g · £22.65/kg£3.852 for £6.50 ClubcardLa Famiglia Rana Sundried Tomato & Pecorino Cheese Fresh Sauce 200g
200g · £15.75/kg£3.15Tesco Baby Carrots In Water 300G
185g · £3.24/kg£0.60Tesco Marrow Fat Peas 300G
180g · £3.33/kg£0.60Bold Bean Co Queen Chickpeas 570g
570g · £7.37/kg£4.20
Tinned Soup
Batchelors Cup A Soup Cream Of Mushroom Croutons 4 Pack 99G
99g · £20.71/kg£2.05Batchelors Cup A Soup Creamy Potato & Leek 4 Pack 107G
107g · £19.16/kg£2.05Tesco Tomato & Basil Cup Soup with Croutons 5 x 24g (120g)
120g · £10.00/kg£1.20Tesco Broccoli And Stilton Soup 400G
400g · £1.63/kg£0.65Knorr Super Chicken Noodle Dry Soup 51G
51g · £32.35/kg£1.65Tesco Vegetable Soup 400G
400g · £1.63/kg£0.65Heinz Cream Of Tomato Cup Soup 4 Pack 88G
22g · £88.64/kg£1.95Heinz Minestrone Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Tomato Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Chicken Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Mushroom Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Oxtail Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Vegetable Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Tomato Soup 4 X 400G
400g · £11.00/kg£4.40Heinz Big Soup - Chicken & Veg 400g
400g · £7.00/kg£2.80Tesco Tuscan Inspired Bean Soup 400G
400g · £3.75/kg£1.50Baxters Favourites Lentil & Bacon Soup 400G
400g · £6.88/kg£2.75Batchelors Cup A Soup Chicken Noodle 4 Pack 94G
94g · £21.81/kg£2.05Batchelors Cup A Soup Chicken & Vegetable Croutons 4 Pack 110G
110g · £18.64/kg£2.05Batchelors Cup A Soup Cream Of Vegetable Croutons 4 Pack 122G
122g · £16.80/kg£2.05Batchelors Cup A Soup Minestrone 4 Pack 94G
94g · £21.81/kg£2.05Batchelors Slim a Soup Minestrone with Croutons 4 Sachets 61g
61g · £33.61/kg£2.05Heinz Cream Of Chicken Soup 4 X 400G
400g · £11.00/kg£4.40Yutaka Yellow Miso Soup 50G
50g · £51.00/kg£2.55Tesco Cream Of Tomato Soup 400G
400g · £1.63/kg£0.65
Tinned Fish & Seafood
John West Smoked Oysters Sunflower Oil 85G
85g · £48.24/kg£4.10Tesco Skinless Boneless Wild Pacific Pink Salmon 170G
170g · £21.18/kg£3.60Tesco Salmon Paste 75G
75g · £8.00/kg£0.60Tesco Skinless Boneless Scottish Mackerel Spicy Tomato Sauce 125G
125g · £13.20/kg£1.65GLENRYCK SARDINES IN TOMATO SAUCE 120G
120g · £8.75/kg£1.05Tesco Skinless & Boneless Wild Red Salmon 170g
170g · £38.24/kg£6.50Princes Tuna Chunks In Sunflower Oil 145G
145g · £16.55/kg£2.40Princes Tuna Chunks In Spring Water 145G
145g · £16.55/kg£2.40Tesco Tuna Chunks In Spring Water 4 X 145G
4pk · £18.97/kg£2.75Tesco Tuna Chunks In Brine 4 X 145G
4pk · £18.97/kg£2.75Tesco Mackerel in Spring Water 125g
88g · £18.75/kg£1.65Tesco Tuna Steaks With A Little Brine 110g
110g · £16.82/kg£1.853 for £4.50 ClubcardTesco Tuna Steaks with a Little Spring Water 110g
110g · £16.82/kg£1.853 for £4.50 ClubcardTesco Skinless Boneless Scottish Mackerel In Tomato Sauce 125G
125g · £13.20/kg£1.65Rio Mare Tuna In Olive Oil 160G
160g · £27.50/kg£4.40Princes Red Wild Pacific Salmon 213g
213g · £34.51/kg£7.35Stockwell & Co Tuna Chunks In Brine 145G
145g · £5.17/kg£0.75Tesco Tuna Chunks In Sunflower Oil 145G
145g · £4.83/kg£0.70Tesco Tuna Chunks In Brine 145G
145g · £4.83/kg£0.70Tesco Tuna Chunks In Spring Water 145G
145g · £4.83/kg£0.70Princes Tuna Chunks In Sunflower Oil 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Tesco Finest Cantabrian Anchovy Fillets in Oil 50g
50g · £41.00/kg£2.05Tesco Mackerel in Sunflower Oil 125g
88g · £18.75/kg£1.65Tesco Wild Pacific Red Salmon 212G
212g · £22.88/kg£4.85Princes Tuna Chunks In Spring Water 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)GLENRYCK SARDINES IN BRINE 120G
120g · £8.75/kg£1.05Graal Mackerel Fillets In Tomato 170G
170g · £15.29/kg£2.60Alva Sardines in Sunflower Oil 120g
120g · £8.75/kg£1.05Alva Sardines in Brine 120g
120g · £8.75/kg£1.05Alva Sardines in Spring Water 120g
120g · £8.75/kg£1.05
Other Tinned & Pickled Food
Princes Corned Beef 340G
340g · £13.82/kg£4.70Wikinger 8 Hot Dogs 550G
550g · £5.45/kg£3.00£2.55 Clubcard (£4.64/kg)Ye Olde Oak 8 Hot Dogs 400G
400g · £2.50/kg£1.00Tesco Danish Ham 200G
200g · £12.50/kg£2.50Tesco Stewed Steak 392G
392g · £10.46/kg£4.10Spam Chopped Pork And Ham 340G
340g · £12.06/kg£4.10Pek Chopped Pork 300G
300g · £11.83/kg£3.55Krakus Golonka Canned Cured Pork Meat 300G
300g · £11.67/kg£3.50Tiger Tiger Pork Luncheon Meat 340G
340g · £10.59/kg£3.60Tesco Mini Cornichons 340G
340g · £6.32/kg£2.15Tesco Sliced Gherkins 480G
480g · £6.04/kg£2.90Tesco Whole Pickled Gherkins 680G
680g · £2.57/kg£1.75Tesco Cornichons With Chilli 340G
340g · £6.32/kg£2.15Dawtona Pickled Gherkins 900G
900g · £4.00/kg£3.60Opies Mini Gherkins 227G
227g · £8.81/kg£2.00Tesco Crinkle Cut Gherkins 340G
340g · £6.32/kg£2.15Kuchnia Polska Sour Cucumber 700G
700g · £4.36/kg£3.05Mrs Elswood Sandwich Slices Cucumbers 540G
540g · £6.39/kg£3.45Baxters Sliced Crunchy Sweet Gherkin 500g
500g · £6.30/kg£3.15Heinz Peppa Pig Pasta Shapes In Tomato Sauce 205G
205g · £5.37/kg£1.10Heinz Ravioli In Tomato Sauce 400G
400g · £6.50/kg£2.60Heinz Spaghetti with Richmond Pork Sausages 400g
400g · £6.50/kg£2.60Heinz Spaghetti In Tomato Sauce 200G
200g · £5.50/kg£1.10Tesco Macaroni Cheese In Sauce 385G
385g · £2.99/kg£1.15Heinz Spaghetti Hoops In Tomato Sauce 400G
400g · £4.00/kg£1.60Blue Dragon Creamed Coconut 200G
200g · £13.00/kg£2.60Blue Dragon Coconut Milk 400Ml
£3.70Blue Dragon Light Coconut Milk 400ml
£3.70Tesco Chicken Curry 392G
392g · £6.63/kg£2.60Princes Meatballs In Tomato Sauce 370G
370g · £4.19/kg£1.55Fray Bentos Steak & Kidney 425G
425g · £9.88/kg£4.20£3.35 Clubcard (£7.88/kg)Tesco Chilli Con Carne 392G
392g · £6.63/kg£2.60Love Beets Smokey Shred Beetroot 180G
180g · £11.94/kg£2.15Baxters Sliced Beets In Vinegar 567G
567g · £6.26/kg£3.55£2.90 Clubcard (£5.11/kg)Baxters Kraut Fermented Cabbage 480g
480g · £6.88/kg£3.30Baxters Crinkle Cut Beetroot 567G
567g · £6.26/kg£3.55£2.90 Clubcard (£5.11/kg)Tesco Sweet Pickled Crinkle Cut Beetroot 340G
340g · £3.82/kg£1.30Sarsons Sweet & Mild Red Cabbage 445g
445g · £7.19/kg£3.20Tesco Traditional Pickled Onions 440G
440g · £3.41/kg£1.50Tesco Sweet Pickled Silverskin Onions 440G
440g · £3.41/kg£1.50Tesco Pickled Silverskin Onions 440G
440g · £3.41/kg£1.50Garners Original Pickled Onions 454G
454g · £11.78/kg£5.35Tesco Pickled Red Cabbage 340G
340g · £4.26/kg£1.45Baxters Baby Beetroot 567G
567g · £6.26/kg£3.55£2.90 Clubcard (£5.11/kg)Tesco Finest Sweet & Fiery Beetroot 180G
180g · £10.83/kg£1.95Tesco Pickled Sliced Beetroot 340G
340g · £3.82/kg£1.30Dawtona Grated Beetroot 510G
510g · £4.02/kg£2.05Dawtona Sauerkraut 500G
500g · £4.90/kg£2.45Tesco Sliced Green Jalapenos In Brine 300G
300g · £6.67/kg£2.00Sarsons Mixed Pickle 460G
460g · £6.96/kg£3.20View all (71)