Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Bournemouth Town Centre

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Haribo Supermix Fruit Milk & Sweet Foam Gums 175G

    175g · £9.71/kg
    £1.70
    £1.00 Clubcard (£5.71/kg)
  • Galaxy Smooth Milk Chocolate Bar Gift 360g

    360g · £15.97/kg
    £5.75
    £4.95 Clubcard (£13.75/kg)
  • Original Source Mint Shower Gel 250M

    £2.25
    £1.60 Clubcard
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Zespri SunGold Kiwi 4 pack

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.15 Clubcard (£0.79 each)
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 400G

    400g · £3.38/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£2.75/kg)
  • Bertolli Original Spread 450G

    450g · £9.00/kg
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Yeo Valley Organic Kefir Natural Yogurt 350g

    350g · £7.86/kg
    £2.75
    £2.00 Clubcard (£5.71/kg)
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Quaker Oat So Simple Apple & Blueberry Porridge Sachets 10x36g

    10pk · £131.94/kg
    £4.75
    £3.25 Clubcard (£90.28/kg)
  • Tesco Green & Black Olives with Feta Herby & Tangy 160g

    160g · £24.06/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Finest All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.75 Clubcard (£0.29 each)
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Deli Kitchen Greek Style Plain Flatbreads 4 Pack 320g

    320g · £7.97/kg
    £2.55
    £2.35 Clubcard (£7.34/kg)
  • Princes Tuna Chunks In Spring Water 4X145g

    4pk · £39.66/kg
    £5.75
    £4.75 Clubcard (£32.76/kg)
  • Robinsons Double Strength Orange No Added Sugar Squash 1.75L

    £4.80
    £3.75 Clubcard
  • Nestlé Cheerios Honey Multigrain Hoop Breakfast Cereal 370g

    370g · £11.49/kg
    £4.25
    £3.10 Clubcard (£8.38/kg)
  • Princes Tuna Chunks In Sunflower Oil 4X145g

    4pk · £39.66/kg
    £5.75
    £4.75 Clubcard (£32.76/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu 2x85g

    2pk · £54.71/kg
    £4.65
  • Tesco Asparagus 180G

    180g · £11.67/kg
    £2.10
  • La Famiglia Rana Prosciutto & Mozzarella Tortelloni 250G

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Stork Original Baking Spread 500G

    500g · £6.50/kg
    £3.25
  • Tesco Finest Steak Ragu 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Leeks 500G

    500g · £3.40/kg
    £1.70
  • Tesco 4 Onion Bhajis 200g

    200g · £13.25/kg
    £2.65
  • Bertolli Original Spread 450G

    450g · £9.00/kg
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Tesco Shredded Iceberg 130G

    130g · £5.00/kg
    £0.65
  • Tesco Plant Chef All Day Breakfast Sandwich

    1pk · £3.00 each
    £3.00
  • Yeo Valley Organic Kefir Natural Yogurt 350g

    350g · £7.86/kg
    £2.75
    £2.00 Clubcard (£5.71/kg)
  • Tesco All Butter Croissants 8 Pack

    8pk · £0.34 each
    £2.75
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Tesco Continental Meat & Cheese Selection 200g

    200g · £28.75/kg
    £5.75
  • Tesco Finest Blueberries 150G

    150g · £24.00/kg
    £3.60
  • Tesco Finest Italian Meats Wood Fired Pizza 405g

    405g · £13.83/kg
    £5.60
  • Mission Deli Wheat & White Wraps 6 Pack 367G

    6pk · £38.52/kg
    £2.35
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.00/kg
    £1.20
  • Tesco Finest Victoria Sponge Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Chicken & Bacon Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Finest All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Tesco Raspberries 150G (C)

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg

    1kg · £1.45/kg
    £1.45
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 400G

    400g · £3.38/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£2.75/kg)
  • Tesco Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Tesco Finest Dine In Roasted Mushrooms in Creamy Garlic Sauce 300g

    300g · £12.50/kg
    £3.75
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 400g

    400g · £2.50/kg
    £1.00
  • Cheestrings Twisted Cheese Snacks 4 Pk, 80 G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Tesco Finest Cauliflower Cheese 350g

    350g · £10.71/kg
    £3.75
  • Tesco Finest 6 Pork & Caramelised Red Onion Sausages 400G

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Tesco Finest 12 Macaron Selection 144g

    144g · £30.21/kg
    £4.35
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Baking Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.23 each
    £0.90
  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Tesco Green & Black Olives with Feta Herby & Tangy 160g

    160g · £24.06/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Finest 4 Sourdough Crumpets

    4pk · £0.48 each
    £1.90
  • Tesco Homebake Part Baked White Baguettes 2 Pack

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Tesco Paneer Cheese 200G

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Deli Kitchen Greek Style Plain Flatbreads 4 Pack 320g

    320g · £7.97/kg
    £2.55
    £2.35 Clubcard (£7.34/kg)
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £5.00/kg
    £2.90
  • Tesco Chocolate Chip Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Tesco Wafer Thin Smoked Ham Slices 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Ms Molly's Jumbo Chocolate & Vanilla Swiss Roll

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Red Onions 3 Pack

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Creamfields Low Fat Natural Yogurt 500G

    500g · £1.60/kg
    £0.80
  • Tesco British Cumberland Sausages 8 Pack 454G

    454g · £4.41/kg
    £2.00
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg (c)

    1kg · £1.75/kg
    £1.75
  • Tesco Chestnut Mushroom 250G

    250g · £5.20/kg
    £1.30

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Bournemouth Town Centre

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo