- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Co-op Membership
Save on your order. Link or sign up now.
Offers (213)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £9.00/kg£1.50 off£3.60£5.10Strings & Things Cheestrings Twisted 4 X 20G (80G)
80g · £27.50/kg3 for £4.50£2.20Co-op Steak & Gravy Pie 500G
500g · £10.30/kg2 for £7.10£5.15Co-op Antipasti Misto 120G
120g · £32.50/kg£3.90Co-op 10 Cheese Singles 200g
200g · £8.75/kg£1.75Co-op Greek Feta Cheese 200g
200g · £13.75/kg£2.75Co-op Blueberries 150g
150g · £17.33/kg£2.60Strings & Things Cheestrings 4 x 20g (80g)
80g · £27.50/kg£2.20Co-op Strawberry Trifle 600G
600g · £6.83/kg£4.10Co-op Classic Menu Cottage Pie 400g
400g · £11.13/kg2 for £7.10£4.45Co-op British Milk Salted Butter 250g
250g · £8.60/kg£2.15Co-op Thai Style Green Chicken Curry with Jasmine Rice 400g
400g · £11.13/kg2 for £7.10£4.45Co-op Sweet & Sour Chicken with Egg Fried Rice 400g
400g · £11.13/kg2 for £7.10£4.45Co-op Chicken & Sweetcorn Sandwich
1pk · £2.75 each£2.75Co-op British Sweetheart Cabbage
1pk · £0.90 each£0.90Co-op Dirty Fries 330g
330g · £13.48/kg2 for £7.10£4.45Co-op Seedless Red Grapes 500g
500g · £5.50/kg£2.75£1.89 loyalty card (£3.78/kg)Co-op 4 Mini Crispy Bake Pork Pies 200G
200g · £11.00/kg£0.35 off£2.20£2.55Co-op Space to Thrive British Large Whole Chicken
1.7kg · £3.68/kg£6.25£4.34 loyalty card (£2.55/kg)Co-op Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 425g
400g · £11.13/kg£4.45Co-op 4 Jam Ball Doughnut
4pk · £0.34 each£1.35Co-op Hand Picked Raspberries
150g · £18.00/kg£2.70Co-op 2 Scotch Eggs 227g
226g · £7.52/kg£1.70Rustlers The Southern Fried Chicken Sub Sandwich 158g
158g · £19.30/kg2 for £3.85£3.05Co-op Baby Spinach 100g
100g · £12.50/kg£1.25Warburtons Sliced Sandwich Rolls 6S
6pk · £0.25 each£1.50Co-op Irresistible Wiltshire Cured Ham 120G
120g · £35.00/kg2 for £6.70£4.20Co-op British 4 Beef Quarter Pounder Burgers 454g
454g · £10.24/kg2 for £6.50£4.65St Pierre Brioche Burger Buns 4PACK
4pk · £0.66 each£2.65Co-op Irresistible Coleslaw 300G
300g · £7.83/kg£2.35Co-op Strawberries
227g · £13.00/kg£2.95Co-op Smoked Crispy Cooked Bacon 65G
65g · £65.38/kg2 for £6.70£4.25Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g
230g · £13.48/kg£3.10Co-op British Outdoor Bred Thin Sliced Cooked Ham 100g
100g · £14.00/kg£1.40Co-op Garlic Baguette Twin Pack 410G
410g · £5.61/kg£2.30Co-op Chilled Stonebaked Margherita Pizza 320g
320g · £13.44/kg£4.30Co-op Irresistible Thick Cut Honey Roast Ham 120G
120g · £35.00/kg2 for £6.70£4.20Clover Spread butter 500g
500g · £4.20/kg£1.10 off£2.10£3.20Co-op Sweet & Crunchy Salad 250g
250g · £4.60/kg£1.15Co-op British Grated Mature Cheddar Cheese 250g
250g · £14.20/kg£3.55Co-op British Mature White Cheddar 400g
400g · £9.63/kg£3.85£2.45 loyalty card (£6.13/kg)Co-op Seedless Green Grapes 500g
500g · £5.20/kg£2.60Warburtons Choc Chip Belgian Waffle 70g
1pk · £1.30 each£1.30
Co-op Member Prices
Co-op Apple Juice 1L
1L · £2.30/L£2.30£1.69 loyalty card (£1.69/L)Co-op Diet Indian Tonic Water 1L
1L · £0.70/L£0.70£0.49 loyalty card (£0.49/L)Co-op Plain White Flour 1.5kg
1.5kg · £0.63/kg£0.95£0.70 loyalty card (£0.47/kg)Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre
1L · £2.35/L£2.35£1.49 loyalty card (£1.49/L)Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
400g · £1.63/kg£0.65£0.45 loyalty card (£1.13/kg)Co-op British Free Range, 6 Large Eggs
6pk · £0.38 each£2.30£1.69 loyalty card (£0.28 each)Co-op Chilled Irresistible Wood Fired Pepperoni & Hot Honey Pizza 471g
471g · £13.80/kg£6.50£4.00 loyalty card (£8.49/kg)Co-op Penne 500g
500g · £1.70/kg£0.85£0.69 loyalty card (£1.38/kg)Co-op Tomato Ketchup Top Down 550G
550g · £2.45/kg£1.35£0.89 loyalty card (£1.62/kg)Co-op Self Raising White Flour 1.5kg
1.5kg · £0.63/kg£0.95£0.70 loyalty card (£0.47/kg)Co-op Irresistible Colombian Fairtrade Coffee Beans 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10£0.95 loyalty card (£0.32 each)Co-op British Fresh Whole Milk 1.13L (2 Pints)
1.14L · £1.19/L£1.35£1.20 loyalty card (£1.06/L)Co-op 6 Medium Free Range Eggs
6pk · £0.35 each£2.10£1.49 loyalty card (£0.25 each)Co-op 6 Hand Picked Salad Tomatoes
6pk · £0.18 each£1.10£0.99 loyalty card (£0.17 each)Co-op Sliced Tiger Bloomer 800g
800g · £2.06/kg£1.65£1.49 loyalty card (£1.86/kg)Co-op Closed Cup Mushroom 300g
300g · £3.83/kg£1.15£0.97 loyalty card (£3.23/kg)Co-op Sparkling Lemon and Lime Flavour Spring Water 1 Litre
1L · £0.90/L£0.90£0.49 loyalty card (£0.49/L)Co-op British Fresh Semi-Skimmed Milk 1.13L (2 Pints)
1.14L · £1.19/L£1.35£1.20 loyalty card (£1.06/L)Co-op Snack Cheese & Tomato Pizza 101g
101g · £5.94/kg£0.60£0.51 loyalty card (£5.05/kg)
Meal deals
Exclusive: Sandwich Filler + Bread Rolls
£1.80Fresh Pasta + Sauce + Flatbread
£5.00Sausages + Mash
£3.00Lunch Meal Deal
£5.00Premium Lunch Meal Deal
£6.50
Member Thursdays 🥦🍝🍅
Co-op 2 White Baguettes 300g
2pk · £0.78 each£1.55Co-op Basmati Rice 1kg
1kg · £2.00/kg£2.00Co-op Pure Canadian Maple Syrup 250g
250g · £21.40/kg£5.35Co-op 6 White Finger Rolls
6pk · £0.21 each£1.25Co-op Tagliatelle Pasta 300g
300g · £6.33/kg£1.90Co-op Fairtrade Italian Style Ground Coffee 200g
200g · £19.25/kg£3.85Co-op 99 Blend Fairtrade Tea 80 Tea Bags 250g
250g · £7.00/kg£1.75Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g
100g · £12.50/kg£1.25Co-op Pineapple & Mango
110g · £14.55/kg£1.60Co-op Cherry Tomatoes 300g
300g · £4.67/kg£1.40Co-op Frozen Stonebaked Four Cheese 330g
330g · £6.36/kg£2.10Co-op Custard 400g
400g · £3.00/kg£1.20Co-op Apple Juice 1L
1L · £2.30/L£2.30£1.69 loyalty card (£1.69/L)Heinz Tomato Ketchup 460g
460g · £8.48/kg£3.90Co-op Bacon Rasher Crisps 150g
150g · £8.67/kg£1.30Co-op British Fresh Chicken Thighs 600G
600g · £6.00/kg£3.60Co-op Honest Value Orange Juice Drink 1 Litre
1L · £1.70/L£1.70Co-op British 5% Fat Beef Mince 500g
500g · £11.40/kg£5.70The Happy Egg Co. Free Range, 6 Large Eggs
6pk · £0.53 each£3.15Doritos Chilli Heatwave 140G
140g · £17.14/kg£2.40
Top Picks 🌟
Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer
2L · £1.63/L2 for £4£3.25
Halloween: Trick or Treat 🎃🍬👻
Co-op Carving Pumpkin
1pk · £2.70 each£2.70Co-op Seasonal Mixed Squash
1pk · £1.25 each£1.25Co-op 4 Haunted House Brownies
4pk · £0.83 each£3.30Co-op 2 Trick or Treat Cupcakes
2pk · £0.68 each£1.35Mr Kipling 8 Fiendish Fancies
8pk · £0.38 each£3.00Mr Kipling 6 Terrifying Toffee Whirls
6pk · £0.30 each£1.80Cadbury 4 Pumpkin Patch Cakes
4pk · £0.89 each£3.55Cadbury 5 Mini Bonfire Logs Honeycomb Flavour
5pk · £0.49 each£2.45Mr Kipling 6 Toffee Apple Pies
6pk · £0.46 each£2.75Mr Kipling 6 Chocolate & Orange Slices
6pk · £0.30 each£1.80Co-op 4 Spooky Sour Slime Doughnuts
1pk · £2.20 each2 for £3£2.20McVitie's Jaffa Original Cake Bar Multipack 5 x 26.2g, 131g
5pk · £0.22 each£1.10Twix Caramel & Chocolate Bars (13x Funsize Bars)
275g · £12.00/kg£3.30Celebrations Milk Chocolate Tub 500g
500g · £12.10/kg£6.05M&M's Minis Chocolate Funsize Bags 11 x 20g
220g · £15.00/kg£3.30Co-op Trick or Treat Mix 300g (20 x 15g)
300g · £8.17/kg£2.45Co-op Gruesome Gummies 130g
130g · £7.31/kg£0.95Maltesers Multipack Chocolate Funsize 11x18g Bags
214.5g · £15.38/kg£3.30Swizzels Mummy Mix 340g
340g · £8.09/kg£2.75Shades by Niko The Originals 150g
150g · £12.33/kg£1.85
Halloween Party Food & Drink 🕷️🍸🪩
Co-op Crinkle Cut Oven Chips 750g
750g · £3.20/kg£2.40Co-op Diet Indian Tonic Water 1L
1L · £0.70/L£0.70£0.49 loyalty card (£0.49/L)Co-op Carving Pumpkin
1pk · £2.70 each£2.70Co-op Seasonal Mixed Squash
1pk · £1.25 each£1.25Co-op 4 Haunted House Brownies
4pk · £0.83 each£3.30Mr Kipling 8 Fiendish Fancies
8pk · £0.38 each£3.00Mr Kipling 6 Terrifying Toffee Whirls
6pk · £0.30 each£1.80Cadbury 4 Pumpkin Patch Cakes
4pk · £0.89 each£3.55Co-op 4 Spooky Sour Slime Doughnuts
1pk · £2.20 each2 for £3£2.20Pepsi 2 litres
2L · £1.55/L£3.10Co-op Bitesize Sausage Rolls 160G
160g · £19.38/kg£3.10Co-op Houmous 200g
200g · £7.75/kg£1.55Birds Eye 4 Chicken Burgers 200G
200g · £15.75/kg3 for £7£3.15Co-op Battered Onion Rings 454g
454g · £4.74/kg£2.15Pringles Sour Cream & Onion 165g
165g · £16.67/kg£2.75Doritos Chilli Heatwave 140G
140g · £17.14/kg£2.40Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g
230g · £13.48/kg£3.10Pepsi Max No Sugar Cola Multipack Cans 8x330ml
8pk · £2.61/L£6.90St Pierre Brioche Burger Buns 4PACK
4pk · £0.66 each£2.65Sprite 2L
2L · £1.45/L2 for £3.60£2.90
Cosy Nights In 🍿🍕🍫
Co-op Irresistible Hand Cooked Lightly Sea Salted Crisps 150g
150g · £12.67/kg£1.90Co-op Plain White Flour 1.5kg
1.5kg · £0.63/kg£0.95£0.70 loyalty card (£0.47/kg)Cadbury Drinking Hot Chocolate Cocoa Powder Tin 250g
250g · £14.80/kg£3.70Co-op Chilled Stonebaked Double Pepperoni Pizza 327g
327g · £13.15/kg£4.30Co-op Self Raising White Flour 1.5kg
1.5kg · £0.63/kg£0.95£0.70 loyalty card (£0.47/kg)Co-op Fairtrade Demerara Sugar 500g
500g · £4.00/kg£2.00Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 250G
250g · £17.20/kg£4.30Häagen-Dazs Salted Caramel Ice Cream 460ml
460ml · £9.89/L£2.30 off£4.55£6.85Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g
100g · £12.50/kg£1.25Co-op From Our Bakery 4 Mini Yum Yum Bites
4pk · £0.28 each£1.10Co-op Limited Edition Stonebaked American Hot 354g
444g · £9.68/kg£4.30Häagen-Dazs Belgian Chocolate Ice Cream 400g
460ml · £9.35/L£4.30Häagen-Dazs Limited Edition Caramel Waffle Ice Cream 351g
420ml · £10.24/L£4.30Co-op Treat Chocolate Mini Rolls
1pk · £4.10 each£4.10Co-op 4 Chocolate Brownies
4pk · £0.41 each£1.65Co-op Treat Chocolate & Caramel Crispy Bites
1pk · £4.10 each£4.10Co-op Caramel Fudge Brownies
20pk · £0.21 each£4.10Mr Kipling 4 Birthday Cake Tarts
4pk · £0.36 each£0.75 off£1.45£2.20Mr Kipling 4 Custard Cream Whirls
4pk · £0.49 each£1.95Co-op 6 Merry Mince Pies
6pk · £0.28 each£1.65
Student Shop 🍜🎓🥫
Co-op White Toastie Bread Loaf 800G
800g · £1.13/kg£0.90Co-op Irresistible Belgian Milk Chocolate Cookies
1pk · £2.20 each£2.20Fresh Pasta + Sauce + Flatbread
£5.00Kellogg's Crunchy Nut 460g
460g · £9.57/kg£4.40Co-op Porridge Oats 500g
500g · £1.90/kg£0.95Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g
175g · £8.29/kg£1.45Rowntree's Fruit Pastilles Vegan Friendly Sweets Sharing Bag 143g
143g · £12.94/kg£1.85Schwartz Garlic Granules 50g
50g · £49.00/kg£2.45Schwartz Crushed Chilli Flakes 29g
29g · £84.48/kg£2.45Co-op Smoked Paprika 46g
46g · £29.35/kg£1.35Co-op Ground Black Pepper 25G
25g · £60.00/kg£1.50Co-op British Table Salt 750g
750g · £1.20/kg£0.90Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre
1L · £2.35/L£2.35£1.49 loyalty card (£1.49/L)Heinz Cream of Tomato Soup 4 x 400g
4pk · £3.09/kg£4.95Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
400g · £1.63/kg£0.65£0.45 loyalty card (£1.13/kg)Co-op Naturally Sweet Sweetcorn In Water 198G
198g · £3.28/kg£0.65Heinz Baked Beanz 200g
200g · £6.50/kg2 for £1.65£1.30Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £13.13/kg£1.30McVitie's Milk Chocolate Digestive Biscuits 266g
266g · £10.90/kg£2.90Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g
100g · £12.50/kg£1.25
Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷
Co-op Fairtrade Baby Plum Tomatoes 225g
225g · £7.11/kg£1.60Co-op Fairtrade Decaffeinated 99 Blend 80 Tea Bags 250g
250g · £9.60/kg£2.40Maltesers Whilte Chocolate & Honeycomb Pouch 74g
74g · £32.43/kg£2.40Co-op Fairtrade Roses
1pk · £6.05 each£6.05Co-op Fairtrade Elegance Bouquet
1pk · £11.00 each£11.00Tony's Chocolonely Milk Chocolate 35g
35g · £37.14/kg£1.30Tony's Chocolonely Milk Chocolate Caramel Sea Salt 35g
35g · £37.14/kg£1.30Maltesers Milk Chocolate Bag 93g
93g · £25.81/kg£2.40Co-op Bakery Fairtrade Cornflake Cluster Bites
18pk · £0.19 each£3.40Maltesers Milk Chocolate Box 110g
110g · £32.73/kg£3.60Co-op Irresistible Colombian Fairtrade Coffee Beans 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Fairtrade Italian Style Coffee Beans 200g
200g · £19.25/kg£3.85Co-op Millionaire's Shortbread Bar
1pk · £1.40 each£1.40Co-op Fairtrade French Style Ground Coffee 200g
200g · £19.25/kg£3.85Co-op Irresistible Fairtrade Single Origin 85% Cocoa Dark Chocolate Bar 100g
100g · £30.50/kg£3.05Cafédirect 4 Organic Machu Picchu Ground Coffee 200g
200g · £37.50/kg£7.50Maltesers Milk Chocolate Bag 37g
37g · £37.84/kg£1.40
Freezer Faves 🍨🍟
Linda McCartney's 6 Vegetarian Sausages 270g
270g · £11.11/kg3 for £7£3.00Birds Eye 2 Crispy Chicken in Tempura Batter 170g
170g · £20.29/kg3 for £7£3.45Aunt Bessie's Crispy & Fluffy Roasties 600g
600g · £5.25/kg3 for £7£3.15McCain Gastro Triple Cooked Chips 600g
600g · £6.25/kg3 for £7£3.75Aunt Bessie's 10 Glorious Golden Yorkshire Puddings 190g
190g · £15.53/kg3 for £7£2.95Birds Eye 4 Chicken Burgers 200G
200g · £15.75/kg3 for £7£3.15McCain Hash Browns 625G
625g · £5.12/kg£3.20McCain Home Chips Straight 1kg
1kg · £3.75/kg3 for £7£3.75McCain Lightly Spiced Wedges 650g
650g · £4.92/kg3 for £7£3.20Birds Eye Garden Peas 800g
800g · £3.94/kg3 for £7£3.15Young's Admiral's Fish Pie 300g
300g · £11.00/kg3 for £7£3.30McCain Crispy French Fries 900g
900g · £4.17/kg3 for £7£3.75Richmond 12 Thick Pork Sausages 516g
516g · £5.62/kg3 for £7£2.90Whitby Seafoods Jumbo Wholetail Scampi 200g
200g · £22.25/kg£4.45Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g
220g · £14.32/kg3 for £7£3.15Solero Exotic Ice Cream 3 x 90 ml
270ml · £13.15/L3 for £7£3.55Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 4 x 65ml
4pk · £12.69/L3 for £7£3.30
Store Price Match 🥦
Co-op Natural Mineral Water Still 2 Litre
2L · £0.43/L£0.85Co-op Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10£0.95 loyalty card (£0.32 each)Co-op 2 White Baguettes 300g
2pk · £0.78 each£1.55Co-op Soft White Bathroom Tissue 4 Rolls 2-Ply
4pk · £0.56 each£2.25Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55Co-op Strawberry Fizzy Laces 65G
65g · £10.00/kg£0.65Warburtons Farmhouse Soft Bread 800g
800g · £2.50/kg£2.00Organix Melty Carrot Puffs Organic Baby Finger Food Snack 20g
20g · £37.50/kg£0.75Warburtons Soft Tiger Bloomer 600g
600g · £3.25/kg£1.95Aptamil 1 First Infant Milk from Birth 800g
800g · £18.75/kg£15.00Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula 6-12 Months 800g
800g · £18.75/kg£15.00Co-op Bakery 4 Large White Baps
4pk · £0.28 each£1.10Cow & Gate 1 First Baby Milk Formula From Birth 800g
800g · £14.06/kg£11.25Cow & Gate 2 Follow-On Milk from 6-12 Months 800g
800g · £14.06/kg£11.25The Co-operative Ibuprofen 200mg 16 Caplets
16pk · £0.04 each£0.60RestrictedThe Co-operative Ibuprofen 200mg 16 Tablets
16pk · £0.04 each£0.60RestrictedBonjela Adult Ulcer Sugar Free Gel, 15g
15g · £443.33/kg£6.65Gaviscon Double Action Heartburn & Indigestion Mint Flavour Tablets, 24
24pk · £0.32 each£7.65Lemsip Max Cold & Flu Lemon 10 Sachets
10pk · £0.74 each£7.35RestrictedSudafed Blocked Nose Spray 15ml
15ml · £410.00/L£6.15
Sandwiches, Wraps & Soups 🥪
Premium Lunch Meal Deal
£6.50Lunch Meal Deal
£5.00Co-op Roast Chicken Salad Sandwich
1pk · £3.75 each£3.75Co-op Ham & Cheese Sandwich
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Tuna Crunch Sub Roll with Lettuce & Mayo
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Ham & Cheese Sub Roll with Mustard Mayo
1pk · £3.45 each£3.45Coop Salmon & Tuna Sushi Pack
115g · £32.17/kg£3.70Co-op Cajun Chicken Wrap
1pk · £3.90 each£3.90Yo! Chicken Katsu Dragon Rolls 209g
209g · £26.32/kg£5.50Yo! Rainbow Salmon Poke 289g
289g · £20.76/kg£6.00Co-op Mozzarella, Tomato & Pesto Pasta Salad 195g
195g · £18.97/kg£3.70Co-op Prawn Mayo Sandwich
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Chicken & Bacon Caesar Wrap
1pk · £3.90 each£3.90Co-op Chicken & Bacon Sandwich
1pk · £3.75 each£3.75Co-op Southern Fried Chicken Wrap
1pk · £3.90 each£3.90Co-op Irresistible Aberdeen Angus Steak Grab Bag EACH
1pk · £4.95 each£4.95Co-op All Day Breakfast Sandwich
1pk · £3.75 each£3.75Co-op Chicken Mayo Sandwich
1pk · £2.75 each£2.75Co-op BBQ Chicken Pasta Bowl 300g
270g · £13.70/kg£3.70Co-op Ham & Cheese Wrap Each
1pk · £3.90 each£3.90