- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Co-op Membership
Save on your order. Link or sign up now.
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Offers (453)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Co-op British Chicken Breast Fillets 580G
580g · £9.05/kg2 for £8.90£5.25Co-op British Mature White Cheddar 400g
400g · £9.63/kg£3.85£2.45 loyalty card (£6.13/kg)Co-op 6 Medium Free Range Eggs
6pk · £0.35 each£2.10£1.49 loyalty card (£0.25 each)Co-op Irresistible 10 Pork Chipolata Sausages 340g
340g · £11.91/kg2 for £6.50£4.05Co-op Fairtrade Organic Bananas
5pk · £0.33 each£1.65Co-op British Chicken Breast Fillets 300g
300g · £10.00/kg£3.00Co-op British Free Range, 6 Large Eggs
6pk · £0.38 each£2.30£1.69 loyalty card (£0.28 each)Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £9.00/kg£1.50 off£3.60£5.10Co-op Smoked Salmon 100g
100g · £47.00/kg£4.70Co-op 6 Sausage Rolls 360g
330g · £6.67/kg£0.35 off£2.20£2.55Co-op Ready to Eat Sliced Chicken Breast 170g
170g · £25.59/kg£4.35Co-op Steak & Gravy Pie 500G
500g · £10.30/kg2 for £7.10£5.15Co-op Nectarines
3pk · £0.63 each£1.90Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 3 Pack Multipack 123g (3 x 41g)
123g · £24.39/kg3 for £4.50£3.00Co-op Blueberries 150g
150g · £17.33/kg£2.60Co-op Space to Thrive British Large Whole Chicken
1.7kg · £3.68/kg£6.25£4.34 loyalty card (£2.55/kg)Schär Gluten-Free Wholesome White Loaf 300g
300g · £12.00/kg£3.60Co-op British Outdoor Bred Thin Sliced Cooked Ham 100g
100g · £14.00/kg£1.40Co-op Strawberry Trifle 600G
600g · £6.83/kg£4.10Co-op British Grated Mild Cheddar Cheese 250g
250g · £14.20/kg£3.55Co-op 4 Jam Ball Doughnut
4pk · £0.34 each£1.35Muller Rice Original Low Fat Dessert
170g · £6.76/kg£1.15Co-op British BBQ Chicken Slices 130G
130g · £26.92/kg£3.50Co-op 10 Cheese Singles 200g
200g · £8.75/kg£1.75Muller Corner Vanilla Chocolate Balls and Banana Chocolate Flakes Yogurts
4pk · £4.33/kg£1.30 off£2.15£3.45Co-op Mozzarella & Cheddar Mix Grated 250g
250g · £14.20/kg£3.55Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites Mini Packs 3 x 22.5g
3pk · £32.59/kg3 for £4.50£2.20Co-op Chicken Jalfrezi & Pilau Rice 425g
380g · £11.45/kg£4.35Co-op Hot & Spicy Chicken Mini Fillets 305g
305g · £15.57/kg£4.75Co-op Avocados
2pk · £1.05 each£2.10Co-op Outdoor Bred British Unsmoked Rindless Back Bacon 300g
300g · £8.50/kg£2.55Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55£1.40 loyalty card (£1.75/kg)mission 6 Wraps Wheat & White 367g
6pk · £0.35 each£2.10Co-op High Protein Cottage Cheese 300g
300g · £4.90/kg30% off£1.47£2.10Co-op Classic Menu Beef Hotpot 400g
400g · £11.13/kg2 for £7.10£4.45Co-op Seedless Red Grapes 500g
500g · £5.50/kg£2.75£1.89 loyalty card (£3.78/kg)
Co-op Member Prices
Co-op British Fresh Semi-Skimmed Milk 1.13L (2 Pints)
1.14L · £1.19/L£1.35£1.20 loyalty card (£1.06/L)Co-op Royal Gala Apples 6 Pack
6pk · £0.45 each£2.70£1.59 loyalty card (£0.27 each)Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 475G
475g · £13.68/kg£6.50£4.00 loyalty card (£8.42/kg)Co-op Smooth Orange Juice 1L
1L · £2.30/L£2.30£1.75 loyalty card (£1.75/L)Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55£1.40 loyalty card (£1.75/kg)Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre
1L · £2.35/L£2.35£1.49 loyalty card (£1.49/L)Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
400g · £1.63/kg£0.65£0.45 loyalty card (£1.13/kg)Co-op British Free Range, 6 Large Eggs
6pk · £0.38 each£2.30£1.69 loyalty card (£0.28 each)Co-op Fusilli 500g
500g · £1.80/kg£0.90£0.69 loyalty card (£1.38/kg)Co-op Irresistible Wood Fired Prosciutto Cotto, Garlic Mushroom & Mascarpone 491g
491g · £13.24/kg£6.50£4.00 loyalty card (£8.15/kg)Co-op Penne 500g
500g · £1.70/kg£0.85£0.69 loyalty card (£1.38/kg)Co-op Diet Indian Tonic Water 1L
1L · £0.70/L£0.70£0.49 loyalty card (£0.49/L)Co-op Imperial Vodka 70CL
70cl · £28.57/L£20.00£12.49 loyalty card (£17.84/L)Co-op Tomato Ketchup Top Down 550G
550g · £2.45/kg£1.35£0.89 loyalty card (£1.62/kg)Co-op Irresistible Colombian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Scotch Whisky 70CL
70cl · £29.07/L£20.35£12.49 loyalty card (£17.84/L)Co-op Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10£0.95 loyalty card (£0.32 each)Warburtons Wholemeal Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55£1.35 loyalty card (£1.69/kg)Co-op Chilled Irresistible Wood Fired Pepperoni & Hot Honey Pizza 471g
471g · £13.80/kg£6.50£4.00 loyalty card (£8.49/kg)Co-op Irresistible Single Origin Sumatran Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)
Top Deals 🔥
Fresh Pasta + Sauce + Flatbread
£5.00Sausages + Mash
£3.00Lunch Meal Deal
£5.00Premium Lunch Meal Deal
£6.50M&M’s Crispy Pouch 107g
107g · £20.19/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40M&M's Peanut Milk Chocolate Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40Revels Milk Chocolate Bag 101g
101g · £21.39/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Minstrels Milk Chocolate Bag 118g
118g · £18.31/kg10% off£2.16£2.40Maltesers Milk Chocolate Bag 93g
93g · £23.23/kg10% off£2.16£2.40
Top Picks 🌟
Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer
2L · £1.63/L2 for £4£3.25Volvic Touch of Fruit Sugar Free Strawberry Natural Flavoured Water 1.5L
1.5L · £1.27/L£1.90Thatchers Haze Cider 4 x 440ml
4pk · £3.78/L£6.65
Back to Routine ⏰☕
Sausages + Mash
£3.00Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 45g
45g · £23.33/kg30% off£1.05£1.50Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut & Chocolate Granola 380g
380g · £7.92/kg30% off£3.01£4.30Co-op High Protein Cottage Cheese 300g
300g · £4.90/kg30% off£1.47£2.10Co-op Mixed Fruit Muesli 500g
500g · £3.22/kg30% off£1.61£2.30Quaker Oat So Simple Original Big Pack Porridge Sachets 12x27g
12pk · £9.51/kg30% off£3.08£4.40Co-op Honey Raisin & Almond Granola 500g
500g · £4.34/kg30% off£2.17£3.10Co-op 24 Wholewheat Biscuits
24pk · £0.06 each30% off£1.54£2.20Strings & Things Cheestrings 4 x 20g (80g)
80g · £19.25/kg30% off£1.54£2.20Co-op British Red Leicester Cheese 240g
240g · £10.08/kg30% off£2.42£3.45Co-op Porridge Oats 500g
500g · £1.34/kg30% off£0.67£0.95Co-op Mixed Berry Granola 500g
500g · £4.34/kg30% off£2.17£3.10Kelloggs Krave Choc Nut 410G
410g · £7.51/kg30% off£3.08£4.40Co-op Chunky Vegetable Soup 600G
600g · £2.80/kg30% off£1.68£2.40Twinings Lemon & Ginger 20 Single Tea Bags 30g
30g · £116.67/kg£3.50Munch Bunch Double Up Fromage Frais Strawberry Vanilla 4 x 85g (340g)
4pk · £5.88/kg3 for £4.50£2.00Babybel Mini Original Cheese 6 x 20g
120g · £25.00/kg£3.00Wildlife Choobs Strawberry, Raspberry and Apricot Flavour Yogurt Tubes 6x37g
6pk · £6.08/kg£1.35Dolmio Original Sauce for Bolognese 450g
450g · £4.44/kg£0.95 off£2.00£2.95Peperami The Original 5 x 20g (100g)
5pk · £33.00/kg3 for £4.50£3.30
Student Shop 🍜🎓🥫
Co-op Irresistible Belgian Milk Chocolate Cookies
1pk · £2.20 each£2.20Kronenbourg 1664 Biere Beer Lager 4x440ml Cans
4pk · £3.78/L£1 off£6.65£7.65Fresh Pasta + Sauce + Flatbread
£5.00Peroni Nastro Azzurro Lager Beer Bottles 4 x 330ml
4pk · £6.48/L£1.75 off£8.55£10.30Corona Extra Bottles 10 x 330ml
10pk · £4.05/L£13.35Strongbow Dark Fruit Cider Cans 4 x 440ml
4pk · £4.80/L£8.45Carling Original Lager Beer Cans 10 x 440ml
10pk · £2.80/L£12.30Madrí Excepcional Cans 10 x 440ml
10pk · £3.33/L£14.65Corona Extra 4 x 440ml
4pk · £4.40/L£1.25 off£7.75£9.00Guinness Draught In Can 4x440ml
4pk · £4.94/L£8.70Inch's Medium Apple Cider 440ml
4pk · £3.78/L£6.65Kopparberg Premium Cider Mixed Fruit Cans 4 x 330ml
4pk · £6.59/L£8.70Kellogg's Crunchy Nut 460g
460g · £7.39/kg£1 off£3.40£4.40Co-op Porridge Oats 500g
500g · £1.34/kg30% off£0.67£0.95Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g
175g · £8.29/kg£1.45Rowntree's Fruit Pastilles Vegan Friendly Sweets Sharing Bag 143g
143g · £8.04/kg£0.60 off£1.15£1.75Co-op Smoked Paprika 46g
46g · £29.35/kg£1.35Knorr Chicken Stock Cubes 8x 10 g
8pk · £30.00/kg£2.40Co-op Ground Black Pepper 25G
25g · £58.00/kg£1.45Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre
1L · £2.35/L£2.35£1.49 loyalty card (£1.49/L)
Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷
Co-op Irresistible Pinot Noir Wine 75cl
75cl · £15.33/L£11.50Co-op Fairtrade 99 160 Tea Bags
500g · £6.00/kg£3.00Co-op Fairtrade Decaffeinated 99 Blend 80 Tea Bags 250g
250g · £9.60/kg£2.40Co-op Fairtrade Rich Roast Instant Coffee 100g
100g · £30.50/kg£3.05Maltesers Chocolate Treat Bag 68g
68g · £26.47/kg£1.80Maltesers Whilte Chocolate & Honeycomb Pouch 74g
74g · £32.43/kg£2.40Co-op Fairtrade Chardonnay Wine 75cl
75cl · £11.73/L£8.80Co-op Fairtrade Latte Sachets 7 x 17g (119g)
7pk · £13.03/kg£1.55Co-op Fairtrade Elegance Bouquet
1pk · £11.00 each£11.00Tilimuqui Alcohol Free Zero Sparkling 75cl
75cl · £7.67/L£1 off£5.75£6.75Unknown Chenin Blanc 1.5 Litre
1.5L · £10.37/L£15.55Stormhoek Shiraz 75cl
75cl · £6.27/L£4.70Unknown Sauvignon Blanc 750ml
75cl · £12.60/L£9.45Stormhoek Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £6.27/L£4.70Stormhoek Moscato Rosé 75cl
75cl · £10.33/L£7.75Co-op Fairtrade Organic Bananas
5pk · £0.33 each£1.65Co-op Fairtrade Shiraz 75cl
75cl · £11.73/L£8.80Maltesers Milk Chocolate Bag 93g
93g · £23.23/kg10% off£2.16£2.40Maltesers Large Milk Chocolate Bag 158g
158g · £18.04/kg£1 off£2.85£3.85Co-op Irresistible Fairtrade Sauvignon Blanc Wine 75cl
75cl · £11.73/L£8.80
Cleaning Event 🧼✨🧽
Finish Ultimate Deep Clean & Shine Dishwasher Tablets Regular - 55 Tabs
55pk · £0.21 each£4.50 off£11.35£15.85Fairy Original Power Dishwasher Tablets, Lemon, 22 Capsules, 1st Time Clean, No Rewash
22pk · £0.25 each£1 off£5.55£6.55Domestos Original Thick Bleach 750 ml
750ml · £2.13/L£1.60Comfort Fabric Conditioner Honeysuckle & Sandalwood 900 ml (30 washes)
900ml · £2.78/L£0.60 off£2.50£3.10Andrex 6 Complete Clean XL Mega Rolls
6pk · £0.91 each£1.25 off£5.45£6.70Co-op 15 Antibacterial Floor Wipes
15pk · £0.10 each£1.55Andrex® Classic Clean Toilet Tissue, 9 Rolls
9pk · £0.77 each£6.95Plenty Ultrasorb Kitchen Roll 1 Roll
1pk · £3.20 each£3.20Fairy Washing Up Liquid Pomegranate & Grapefruit 320ML
320ml · £3.75/L£1.20Andrex Complete Clean Toilet Tissue 4 Rolls
4pk · £0.73 each£2.90Co-op Soft Toilet Roll White 9 Rolls
9pk · £0.50 each£4.50Andrex Classic Clean Flushable Toilet Wipes Single Pack
36pk · £0.04 each£0.50 off£1.40£1.90Co-op White Kitchen Towel 2 Pack
2pk · £1.68 each£3.35Co-op Non-Bio Laundry Liquid 750ml
750ml · £3.87/L£2.90Raid Rapid Action Wasp, Mosquito & Fly Killer Aerosol Spray 300ml
300ml · £17.67/L£5.30Lenor Fabric Conditioner 29 Washes, Gold Orchid
899ml · £3.62/L£3.25Fairy Fabric Softener, Voted No1 For Sensitive Skin, 29 Washes, 899ml
899ml · £2.84/L£0.75 off£2.55£3.30Surf Laundry Washing Tropical Lily 24 washes
648ml · £5.94/L£3.85Co-op Antibacterial Multisurface Wipes Lemon 40S
40pk · £0.03 each£1.05Fairy Non Bio Washing Liquid Pods, For Sensitive Skin 15 Washes
15pk · £0.30 each£1 off£4.50£5.50
Celebrating Scottish Food & Drink 🍴🏴🥃
Co-op Scotch Whisky 1LTR
1L · £28.35/L£28.35Co-op Scotch Whisky 70CL
70cl · £29.07/L£20.35£12.49 loyalty card (£17.84/L)Co-op Scotch Whisky 35CL
35cl · £29.43/L£10.30
Online Exclusive Deals 🍫
M&M’s Crispy Pouch 107g
107g · £20.19/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40M&M's Peanut Milk Chocolate Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40Revels Milk Chocolate Bag 101g
101g · £21.39/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Minstrels Milk Chocolate Bag 118g
118g · £18.31/kg10% off£2.16£2.40Maltesers Milk Chocolate Bag 93g
93g · £23.23/kg10% off£2.16£2.40
3 for £3 Quick Meals 🍜
Pot Noodle Original Curry King Pot 114 g
114g · £14.91/kg3 for £3£1.70Pot Noodle Bombay Bad Boy King Pot 114g
114g · £14.91/kg3 for £3£1.70Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £13.13/kg3 for £3£1.30Batchelors Super Noodles Chicken Flavour 90g
90g · £14.44/kg3 for £3£1.30Batchelors Super Noodles BBQ Beef Flavour 90g
90g · £14.44/kg3 for £3£1.30Nissin Soba Wok Style Classic 109G
109g · £12.84/kg3 for £3£1.40Nissin Soba Wok Style Chilli 111G
111g · £12.61/kg3 for £3£1.40Marshalls Cheesey Mac 'N' Cheese 190g
190g · £9.47/kg3 for £3£1.80Bens Original Wholegrain Microwave Rice 220g
220g · £5.00/kg3 for £3£1.10Ben's Original Egg Fried Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75Ben's Original Savoury Chicken Flavour Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75Ben's Original Spicy Mexican Style Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75Pot Noodle Beef & Tomato King Pot 114g
114g · £14.91/kg3 for £3£1.70Batchelors Super Noodles Chicken Flavour Noodle Pot 75g
75g · £17.33/kg3 for £3£1.30Batchelors Super Noodles Curry Flavour 75g
75g · £17.33/kg3 for £3£1.30Pot Noodle Chicken & Mushroom King Pot 114g
114g · £14.91/kg3 for £3£1.70Bens Original Basmati Microwave Rice 220g
220g · £5.00/kg3 for £3£1.10Bens Original Long Grain Microwave Rice 220g
220g · £5.00/kg3 for £3£1.10
Store Price Match 🥦
Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55£1.40 loyalty card (£1.75/kg)Co-op All Butter Curved Croissants 194G
194g · £8.51/kg£1.65Co-op Soave Wine 75cl
75cl · £6.87/L£5.15Co-op Natural Mineral Water Still 2 Litre
2L · £0.43/L£0.85Co-op Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10£0.95 loyalty card (£0.32 each)Co-op 2 White Baguettes 300g
2pk · £0.75 each£1.50Co-op Soft White Bathroom Tissue 4 Rolls 2-Ply
4pk · £0.56 each£2.25Co-op Strawberry Fizzy Laces 65G
65g · £10.00/kg£0.65Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread Loaf 400G
400g · £3.00/kg£1.20Warburtons Farmhouse Soft Bread 800g
800g · £2.50/kg£2.00Heinz Nature Creamed Porridge 120G
120g · £9.58/kg£1.15Heinz Nature Cheesy Tomato Pasta 120G
120g · £9.58/kg£1.15Warburtons Original Seeded Batch Bread 400g
400g · £3.50/kg£1.40Organix Melty Carrot Puffs Organic Baby Finger Food Snack 20g
20g · £37.50/kg£0.75Aptamil Growing Up Milk Drink 200ML
200ml · £7.75/L£1.55Warburtons Soft Tiger Bloomer 600g
600g · £3.25/kg£1.95Cow & Gate 3 Toddler Milk from 1 Year 200ml
200ml · £5.75/L£1.15Warburtons Super Toastie Extra Thick Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55Aptamil 1 First Infant Milk from Birth 800g
800g · £18.75/kg£15.00Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula 6-12 Months 800g
800g · £18.75/kg£15.00
Sandwiches, Wraps & Soups 🥪
Premium Lunch Meal Deal
£6.50Lunch Meal Deal
£5.00Co-op Mexican Style Bean & Cheese Wrap
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Roast Chicken Salad Sandwich
1pk · £3.75 each£3.75Co-op Ham & Cheese Sandwich
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Tuna Crunch Sub Roll with Lettuce & Mayo
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Ham & Cheese Sub Roll with Mustard Mayo
1pk · £3.45 each£3.45Coop Salmon & Tuna Sushi Pack
115g · £32.17/kg£3.70Co-op Cajun Chicken Wrap
1pk · £3.90 each£3.90Co-op Mozzarella, Tomato & Pesto Pasta Salad 195g
195g · £18.97/kg£3.70Co-op Prawn Mayo Sandwich
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Cheese & Red Onion Sandwich
1pk · £1.90 each£1.90Co-op Chicken & Bacon Sandwich
1pk · £3.75 each£3.75Co-op Southern Fried Chicken Wrap
1pk · £3.90 each£3.90Co-op Irresistible Aberdeen Angus Steak Grab Bag EACH
1pk · £4.95 each£4.95Co-op All Day Breakfast Sandwich
1pk · £3.75 each£3.75Co-op Chicken Mayo Sandwich
1pk · £2.75 each£2.75Co-op BBQ Chicken Pasta Bowl 300g
270g · £13.70/kg£3.70Co-op Ham & Cheese Wrap Each
1pk · £3.90 each£3.90Co-op Cheese Ploughman's Sub Roll
1pk · £3.45 each£3.45