Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Blackburn Bank Top

Allergens and info

0.90 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Goplana Grzeski Tyci Mini Chocolate Wafer Bites 120g

    120g · £25.83/kg
    £3.10
    £2.60 Clubcard (£21.67/kg)
  • KETTLE Sweet Chilli & Sour Cream Potato Chips 130g

    130g · £27.69/kg
    £3.60
    £2.60 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Finest Jersey Whole Milk 1L

    £2.30
    £2.05 Clubcard
  • Alpro Almond Original Chilled Dairy Free Drink 1L

    £2.50
    £2.20 Clubcard
  • Alpro Strawberry Banana Peach Pear Soya Dairy Free Yoghurt Alternative 4x125g

    4pk · £27.20/kg
    £3.40
    £2.80 Clubcard (£22.40/kg)
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Activia Rhubarb Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £32.17/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£17.39/kg)
  • Alpro Barista Coconut Chilled Dairy Free Drink 750ml

    £2.00
    £1.75 Clubcard
  • Lancashire Farm Greek Style Fat Free Yogurt 1kg

    1kg · £3.75/kg
    £3.75
    £3.05 Clubcard (£3.05/kg)
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Tesco 20 Chicken Poppers 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Arctic Coffee Cafe Latte 1 Litre

    £3.00
    £2.70 Clubcard
  • Tropicana Pressed Apple Juice 900Ml

    £3.60
    £2.95 Clubcard
  • Oatly Whole Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Tropicana Original Orange With Juicy Bits 900Ml

    £3.60
    £2.95 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
  • Lancashire Farm Greek Style Fat Free Yogurt 1kg

    1kg · £3.75/kg
    £3.75
    £3.05 Clubcard (£3.05/kg)
  • Eastman's Sliced Cooked Chicken 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Tesco Fresh Cream Raspberry Turnover 2 Pack, 148 G

    148g · £15.54/kg
    £2.30
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Chocolate Sundae 125g

    125g · £16.80/kg
    £2.10
  • Tesco Flamegrilled Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco 20 Chicken Poppers 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Red Seedless Grape Punnet (C)

    500g · £4.80/kg
    £2.40
  • Tesco 10 Mild Slices 200G

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £4.91/kg
    £2.85
  • Tesco Coriander 15G (C)

    15g · £56.67/kg
    £0.85
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Tesco Finest Baby Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco Fresh Egg Custard Tarts 2 Pack

    2pk · £0.53 each
    £1.05
  • Warburtons Tiger Bread Bloomer 600g

    600g · £3.67/kg
    £2.20
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Lemons 3Pack Express

    3pk · £0.65 each
    £1.95
  • Tesco Smoked Bacon Lardons 200G

    200g · £10.50/kg
    £2.10
  • Tesco 2 Mini Melton Mowbray Pork Pies 100G

    100g · £14.00/kg
    £1.40
  • Tesco Smoked Streaky Bacon Rashers 14 Pack 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg

    1kg · £1.45/kg
    £1.45
  • Tesco Cheese & Onion Sandwich

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Tesco Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.30 each
    £1.20
  • Warburtons Soft White Sandwich Rolls 6 Pack

    6pk · £0.22 each
    £1.30
  • Yamas Authentic Greek Feta Pdo 150G

    150g · £17.67/kg
    £2.65
  • Tesco Southern Fried Chicken Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Eastman's Sliced Cooked Chicken Tikka 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • St Pierre Chocolate Filled French Crepes 6 Pack

    6pk · £0.48 each
    £2.85
  • Tesco Tuna & Sweetcorn Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Tesco Southern Fried Chicken Wrap (C)

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco Chicken, Tomato & Basil Pasta 300g

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Tesco German Style Salami Slices 12 Pack 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Isla Delice Halal Beef Salami 10 Slices 80g

    80g · £48.75/kg
    £3.90
  • Tesco Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Tesco Apple & Strawberries 90g (FOS)

    90g · £21.11/kg
    £1.90
  • Big & Free Large White Free Range Eggs 10 Pack

    10pk · £0.53 each
    £5.25
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco Breaded Chicken Goujons 270g (C)

    270g · £11.48/kg
    £3.10
  • Tesco British Wafer Thin Roast Chicken Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Dairylea Cheese Spread 145G

    145g · £18.28/kg
    £2.65

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Blackburn Bank Top

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo