Berries
Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Rosedene Farms Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco Blueberries 500G
500g · £10.90/kg£5.45Tesco Blueberries 250G
250g · £12.80/kg£3.20Tesco Strawberries 400G
400g · £7.25/kg£2.90Rosedene Farms Strawberries 227G
227g · £8.81/kg£2.00Tesco Raspberries 150G
150g · £17.00/kg£2.55Tesco Finest Strawberries 227G
227g · £18.28/kg£4.15Tesco Strawberries 227G
227g · £11.45/kg£2.60Tesco Blackberries 150G
150g · £22.00/kg£3.30
Bananas
Tesco Ripe Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Ripen At Home Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90Tesco Small Bananas 6 Pack
6pk · £0.15 each£0.90
Citrus Fruit
Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g
600g · £4.50/kg£2.70£1.75 Clubcard (£2.92/kg)Jaffa Easy Peelers 600g
600g · £5.25/kg£3.15Tesco Lemons 4 Pack
4pk · £0.49 each£1.95£1.70 Clubcard (£0.43 each)Tesco Lemons Each
1pk · £0.45 each£0.45Tesco Oranges Each
1pk · £0.50 each£0.50Jaffa Jumbo Orange Minimum 4 Pack
4pk · £0.79 each£3.15Suntrail Farms Soft Citrus Pack 600G
600g · £2.25/kg£1.35Jaffa Orange Pack
5pk · £0.63 each£3.15Tesco Sweet Easy Peelers 600g
600g · £2.83/kg£1.70Tesco Orange Minimum 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.50 Clubcard (£0.30 each)Tesco Red Grapefruit
1pk · £0.60 each£0.60
Apples & Pears
Tesco Gala Apples
5pk · £0.42 each£2.10£1.55 Clubcard (£0.31 each)Tesco Apple Family Bag 1.5Kg
1kg · £4.05/kg£4.05Rosedene Farms Small Apple 6 Pack
6pk · £0.21 each£1.25Rosedene Farms Gala Apples 6 Pack
6pk · £0.38 each£2.30Tesco Jazz Apple 6 Pack
6pk · £0.48 each£2.90£2.50 Clubcard (£0.42 each)Tesco Pink Lady Apples 5 Pack
5pk · £0.67 each£3.35Tesco British Apples Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Tesco Golden Delicious Apple Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Tesco Granny Smith Apples Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Tesco Braeburn Apple Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Parrs Toffee Apple with Caramelised biscuit Crumb Topping
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs White Chocolate Coated Apple with Rainbow sugar crunch
1pk · £1.60 each£1.60£1.20 Clubcard (£1.20 each)Tesco Organic Gala Apples 630G
630g · £4.60/kg£2.90£2.55 Clubcard (£4.05/kg)Parrs Toffee Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs Milk Chocolate Decorated Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs Milk Chocolate Retro Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Tesco Seasonal Apples Minimum 5 Pack
5pk · £0.53 each£2.65£2.35 Clubcard (£0.47 each)Tesco Cox Apple Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Rosedene Farms Small Pear Pack 550G
550g · £2.55/kg£1.40Tesco Conference Pears Pack 610G
610g · £3.77/kg£2.30Tesco Ready To Eat Seasonal Pears 4Pack 550G
550g · £4.18/kg£2.30Tesco Ready to Eat Conference Pears 4 Pack
4pk · £0.73 each£2.90
Grapes
Tesco Finest Green Grapes Seedless 500G
500g · £7.10/kg£3.55Suntrail Farms Grapes 500G
500g · £3.40/kg£1.70Tesco Large Selection Grapes 800G Pack
800g · £5.31/kg£4.25Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Red Seedless Grapes 500G
£2.40£2.15 ClubcardTesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Finest Red Grapes Seedless 500G
500g · £7.10/kg£3.55Tesco Black Seedless Grapes 500G
500g · £4.80/kg£2.40Tesco Grapes 110g (FOS)
110g · £17.27/kg£1.90
Prepared Fruit
Tesco Watermelon & Mango 230G
230g · £13.48/kg£3.10Tesco Melon Slices 450G
450g · £6.89/kg£3.10Tesco Pomegranate Seeds 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Large Fruit Platter 350G
350g · £11.57/kg£4.05Tesco Watermelon Chunks 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Melon & Grapes 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Melon Medley 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Sunshine Fruit Bowl 440G
440g · £9.77/kg£4.30Tesco Watermelon 130G
130g · £14.62/kg£1.90Tesco Mango Chunks 120G (FOS)
120g · £15.83/kg£1.90Tesco Grape & Berry Medley 230G (FOS)
230g · £13.04/kg£3.00Tesco Fruit, Cheese & Crackers Snack Pack 150g
150g · £29.33/kg£4.40Tesco Pineapple Chunks 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Mango & Passion Fruit Pot 250g
250g · £15.60/kg£3.90Tesco Apple & Strawberries 90g (FOS)
90g · £21.11/kg£1.90Tesco Apple With Peanut Butter Dip 110G
110g · £21.36/kg£2.35Tesco Mango Chunks 120G
120g · £15.83/kg£1.90Lion Fruit Salad 215G
215g · £8.60/kg£1.85Tesco Pink Lady Apple Pot 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Kiwi, Melon & Strawberries 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Apple, Grape & Cheese 110g (FOS)
110g · £17.27/kg£1.90Tesco Pink Lady Apple & Grape Pot 100G
100g · £19.00/kg£1.90Tesco Grape & Berry Medley 230G
230g · £13.48/kg£3.10Tesco Pineapple Chunks 300G (FOS)
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Apple, Grape & Cheese Snack Pack 110g
110g · £17.27/kg£1.90Tesco Grapes & Strawberries 115G
115g · £16.52/kg£1.90Tesco Apple Snack Pack 80G
80g · £6.88/kg£0.55Tesco Apple & Grape Snack Pack 80G
80g · £6.88/kg£0.55Tesco Kiwi Fruit Pot 100g
100g · £19.00/kg£1.90TESCO Orange Segements 140g
140g · £16.79/kg£2.35Tesco Pink Lady Apple And Grape Snack Pot 100G
100g · £19.00/kg£1.90Tesco Mango, Papaya & Pineapple Tropical Trio 240g
240g · £12.08/kg£2.90Tesco Melon, Kiwi & Strawberry 250g (FOS)
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Coconut 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Pineapple 450g
450g · £8.22/kg£3.70NERGI Kiwi Berries 125g
125g · £26.00/kg£3.25£2.90 Clubcard (£23.20/kg)Tesco Melon Fingers 80g
80g · £12.50/kg£1.00Tesco Pineapple Fingers 80G
80g · £12.50/kg£1.00Tesco Pineapple Chunks 145G (FOS)
145g · £13.10/kg£1.90TESCO Pomegranate 350g
350g · £13.00/kg£4.55
Other Fruit
Tesco Figs Minimum 3 Pack
3pk · £0.93 each£2.80£1.80 Clubcard (£0.60 each)Tesco Perfectly Ripe Mango
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Passion Fruit 3 Pack
3pk · £0.55 each£1.65Tesco Pineapple
1pk · £1.20 each£1.20Tesco Ripen at Home Kiwi Fruit 6 Pack
6pk · £0.25 each£1.50Tesco Perfectly Ripe Kiwi
4pk · £0.48 each£1.90Tesco Pomegranates Each
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Zespri Jumbo Sungold Kiwifruit
1pk · £1.40 each£1.40Zespri SunGold Kiwi 4pk
4pk · £0.89 each£3.55£3.05 Clubcard (£0.76 each)Tesco Perfectly Ripe Mango Twin Pack
2pk · £1.15 each£2.30Tesco Persimmons Minimum 2 Pack
2pk · £1.20 each£2.40Tesco Plums 400G
400g · £5.38/kg£2.15Tesco Nectarines Minimum 4 Pack
4pk · £0.65 each£2.60Tesco Mini Watermelon
1pk · £3.30 each£3.30Suntrail Farms Nectarines Minimum 4
4pk · £0.61 each£2.45Suntrail Farms Ripen At Home Peach Minimum 4 Pack
4pk · £0.61 each£2.45Tesco Perfectly Ripe Plums 325G
325g · £10.62/kg£3.45Suntrail Farms Plums 1Kg
1kg · £2.50/kg£2.50£2.20 Clubcard (£2.20/kg)Tesco Honeydew Melon
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Tesco Watermelon
1pk · £4.70 each£4.70