Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Wolverhampton

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Sweet Potato & Potato Mash 450g

    450g · £5.11/kg
    £2.30
    3 for 2 Clubcard
  • Muller Corner Red Fruits & Blackberry Yogurts 6 X 136G

    6pk · £40.44/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£29.78/kg)
  • Kellogg's Special K Red Berries Breakfast Cereal 330g

    330g · £14.39/kg
    £4.75
    £4.05 Clubcard (£12.27/kg)
  • Rubicon Still Mango Juice Drink 4X1 Litre Carton

    £9.40
    £7.90 Clubcard
  • Tesco Gala Apples

    5pk · £0.42 each
    £2.10
    £1.55 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Finest Rossafina Tomatoes 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Carrot, Savoy Cabbage & Greens 205g

    205g · £13.90/kg
    £2.85
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Mini Carrots 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Fine Beans 80g

    80g · £21.88/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Trimmed Tenderstem Broccoli 80G

    80g · £19.38/kg
    £1.55
    3 for 2 Clubcard
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Clover Light Spread 500 G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Tesco Chilli & Lime King Prawns 150G

    150g · £37.67/kg
    £5.65
    £4.30 Clubcard (£28.67/kg)
  • Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Birds Eye 2 Battered Fish Fillets 200G

    £3.60
    £2.30 Clubcard
  • Activia Kefir Blueberry Gut Health Kefir Drink 280g

    280g · £7.14/kg
    £2.00
    £1.40 Clubcard (£5.00/kg)
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Sliced Red Onion 180G

    180g · £7.22/kg
    £1.30
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Sweet BBQ Ribs 460g

    460g · £14.13/kg
    £6.50
    £5.25 Clubcard (£11.41/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Egg Fried Rice 400g.

    400g · £7.88/kg
    £3.15
  • Tesco Finest Roast Turkey Breast 100g

    100g · £47.00/kg
    £4.70
  • Arla Low Fat Natural Cottage Cheese 500g

    500g · £7.40/kg
    £3.70
  • Clover Spread 1Kg

    1kg · £5.65/kg
    £5.65
  • Muller Corner Red Fruits & Blackberry Yogurts 6 X 136G

    6pk · £40.44/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£29.78/kg)
  • GALBANI 6 BURRATA MINI 480g

    480g · £9.58/kg
    £4.60
  • Tesco Scotch Eggs 4 Pack 454G

    454g · £6.39/kg
    £2.90
  • Tesco Mature Cheddar 700G

    700g · £7.36/kg
    £5.15
  • Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Raspberries 150G

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Sweet BBQ Ribs 460g

    460g · £14.13/kg
    £6.50
    £5.25 Clubcard (£11.41/kg)
  • Vivera Plant-Based Shawarma Kebab 175g

    175g · £16.29/kg
    £2.85
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Flora Buttery Spread with Natural Ingredients 1KG

    1kg · £6.15/kg
    £6.15
    £5.50 Clubcard (£5.50/kg)
  • Onken Cherry Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25
  • Tesco Sugarsnap Peas 180g

    180g · £12.22/kg
    £2.20
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Creamfields Grated Cheddar 500G

    500g · £6.70/kg
    £3.35
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • Tesco Finest Steak Ragu 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Activia Kefir Blueberry Gut Health Kefir Drink 280g

    280g · £7.14/kg
    £2.00
    £1.40 Clubcard (£5.00/kg)
  • Tesco Chilli & Lime King Prawns 150G

    150g · £37.67/kg
    £5.65
    £4.30 Clubcard (£28.67/kg)
  • Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g

    180g · £12.50/kg
    £2.25
  • Cathedral City Cheesy Lasagne 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
    £4.70 Clubcard (£11.75/kg)
  • Tesco Beef Mince 20% Fat 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Tesco Pork Loin Chops 2 Pack 450G

    450g · £14.67/kg
    £6.60
    £4.85 Clubcard (£10.78/kg)
  • Tesco Three Cheese Pasta Bake 750g

    750g · £7.20/kg
    £5.40
    £4.15 Clubcard (£5.53/kg)
  • Warburtons 6 Soft and Sliced Brioche Hotdog Rolls with Butter and Egg

    6pk · £0.55 each
    £3.30
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • St Pierre Chocolate Filled French Crepes 6 Pack

    6pk · £0.48 each
    £2.85
  • Tesco Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Tesco Finest Rossafina Tomatoes 300g

    300g · £8.50/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack

    2pk · £0.90 each
    £1.80
  • Tesco Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.30 each
    £1.20
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 1Kg

    1kg · £2.05/kg
    £2.05
  • Tesco Ricotta Cheese 250 G

    250g · £8.20/kg
    £2.05
  • Shazans Chicken Breast 1.8-2Kg

    1kg · £14.50/kg
    £14.50
  • Tesco Extra Mature Cheddar & Onion Crustless Quiche 340g

    340g · £10.44/kg
    £3.55
  • Tesco Fresh Chicken Livers 380G

    380g · £5.26/kg
    £2.00
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 1KG

    1kg · £8.00/kg
    £8.00
  • Mr Kipling Lemon Sponge Pudding Cake Dessert 2x95g

    2pk · £26.84/kg
    £2.55
  • Tesco Baby Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco Cream Of Tomato Soup 600g

    600g · £3.83/kg
    £2.30
  • Tesco Gala Apples

    5pk · £0.42 each
    £2.10
    £1.55 Clubcard (£0.31 each)
  • Clover Light Spread 500 G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Tesco Rocket & Babyleaf Salad 90g

    90g · £17.78/kg
    £1.60
  • CREAMFIELDS BERRY MEDLEY LOW FAT YOGURT 6X125G

    6pk · £10.80/kg
    £1.35

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Wolverhampton

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo