Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Sheldon

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • 'The Traitors' Chews 120g

    120g · £14.58/kg
    £1.75
    £1.25 Clubcard (£10.42/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Original Source Mint Shower Gel 250M

    £2.25
    £1.60 Clubcard
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Tesco 20 Chicken Poppers 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco 14 Southern Fried Chicken Straws 161g

    161g · £15.22/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Smoked Thick Cut Back Bacon 300G

    300g · £5.67/kg
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£5.00/kg)
  • Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g

    440g · £13.52/kg
    £5.95
    £4.45 Clubcard (£10.11/kg)
  • Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Bearfields Carved Honey Ham 100g

    100g · £42.50/kg
    £4.25
    £3.50 Clubcard (£35.00/kg)
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 5 X 22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Warburtons Our Dough 6 Sourdough Crumpets

    6pk · £0.31 each
    £1.85
    £1.40 Clubcard (£0.23 each)
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Jason's Superb Sprouted Grains Sourdough Bread 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Ham Egg & Coleslaw Salad 235G

    235g · £13.62/kg
    £3.20
  • Tesco Flamegrilled Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Yeo Valley Organic Greek Recipe 5% Fat Natural 850g

    850g · £7.76/kg
    £6.60
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Beef Medallion Steak 227G

    227g · £20.04/kg
    £4.55
  • Tesco Parmigiano Reggiano Cheese 200 G

    200g · £25.75/kg
    £5.15
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £13.43/kg
    £4.70
  • Tesco Chicken & Sweetcorn Sandwich Filler 235g

    235g · £9.36/kg
    £2.20
  • Creamfields Red Leicester Cheese 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Tesco Finest All Butter Scones 4 Pack

    4pk · £0.73 each
    £2.90
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • Creamfields Mature Grated Cheddar 250g

    250g · £10.80/kg
    £2.70
  • St Pierre Burger Buns 4 pack

    4pk · £0.83 each
    £3.30
  • Muller Corner Strawberry Yogurt 136G

    136g · £8.09/kg
    £1.10
  • Tesco Finest Spanish Spicy Chorizo Ring 225G

    225g · £15.11/kg
    £3.40
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • Creamfields Cheese Slices 15 Pack 255g

    255g · £4.31/kg
    £1.10
  • Tesco Torchon Ham 200G

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Tesco Greek Style Natural Yogurt 1Kg

    1kg · £2.05/kg
    £2.05
  • Tesco Mascarpone Cheese 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • Tesco Wafer Thin Roast Chicken Slices 400g

    400g · £6.63/kg
    £2.65
  • Tesco Carrots 1Kg

    1kg · £0.80/kg
    £0.80
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.35 each
    £1.05
  • Tesco Large Flat Mushrooms 250G

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 5 X 22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Tesco Tuna & Sweetcorn 235g

    235g · £9.36/kg
    £2.20
  • Tesco Double Chocolate Sundae Dessert 200G

    200g · £12.75/kg
    £2.55
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Tesco Ready To Eat Seasonal Pears 4Pack 550G

    550g · £4.18/kg
    £2.30
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Smoked Thick Cut Back Bacon 300G

    300g · £5.67/kg
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£5.00/kg)
  • Tesco Chocolate Sundae 125g

    125g · £16.80/kg
    £2.10
  • Rosedene Farms Strawberries 227G

    227g · £8.81/kg
    £2.00
  • Tesco Breaded Chicken Nuggets 30 Pack 450g

    450g · £5.22/kg
    £2.35
  • Warburtons Our Dough 6 Sourdough Crumpets

    6pk · £0.31 each
    £1.85
    £1.40 Clubcard (£0.23 each)
  • Tesco Mashed Potato 450G

    450g · £3.00/kg
    £1.35
  • Tesco 14 Southern Fried Chicken Straws 161g

    161g · £15.22/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Tesco Unsmoked Back Bacon Rashers 10 Pack 300g

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Tesco British Roast Beef Slices 90g

    90g · £27.22/kg
    £2.45
  • Tesco Finest 6 Cumberland Pork Sausages 400g

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • Rosedene Farms Gala Apples 6 Pack

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Tesco 2 Lamb Rump Steaks 300G

    300g · £25.00/kg
    £7.50
  • Tesco Garlic 4 Pack

    4pk · £0.24 each
    £0.95
  • Tesco 20 Chicken Poppers 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Deli Kitchen Greek Style Plain Flatbreads 4 Pack 320g

    320g · £7.97/kg
    £2.55
    £2.35 Clubcard (£7.34/kg)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Garlic & Coriander Naan 2 Pack 260G

    260g · £3.27/kg
    £0.85
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Sheldon

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo