Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Cheddar

  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £13.43/kg
    £4.70
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Cathedral City Lighter Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £13.43/kg
    £4.70
  • Creamfields Mild White Cheddar 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Creamfields Mature White Cheddar 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Violife Epic Cheddar Cheese Alternative 200g

    200mg · £19,500.00/kg
    £3.90
  • Tesco Finest Mature English Cheddar Cheese 350G

    350g · £15.00/kg
    £5.25
  • Tesco Finest Extra Mature English Cheddar Cheese 350G

    350g · £15.00/kg
    £5.25
  • Tesco Finest Vintage English Cheddar 300g

    300g · £17.50/kg
    £5.25
  • Pilgrims Choice Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £16.00/kg
    £5.60
    £4.45 Clubcard (£12.71/kg)
  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £16.00/kg
    £5.60
    £4.45 Clubcard (£12.71/kg)
  • Pilgrims Choice Lighter Mature Cheddar Cheese 350G

    350g · £16.00/kg
    £5.60
    £4.45 Clubcard (£12.71/kg)
  • Pilgrims Choice Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.82/kg
    £7.05
  • Pilgrims Choice Extra Mature Cheddar 550G

    550g · £12.82/kg
    £7.05
  • Tesco 30% Reduced Fat Extra Mature Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Medium Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Applewood Original Smoky Cheddar Cheese Bar 185g

    185g · £18.38/kg
    £3.40
    £2.90 Clubcard (£15.68/kg)
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco Extra Mature Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Mature Cheddar 700G

    700g · £7.36/kg
    £5.15

Grated & Sliced Cheese

  • Creamfields Mature Grated Cheddar 250g

    250g · £10.80/kg
    £2.70
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Grated Four Cheese 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Cook Italia Grated Hard Cheese 50G

    50g · £53.00/kg
    £2.65
  • Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco British Medium Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco British Extra Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco 50% Reduced Fat Mature Grated Cheese 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Creamfields Grated Cheddar 500G

    500g · £6.70/kg
    £3.35
  • Applewood Original Grated Smoky Cheddar Cheese & Mozzarella 180g

    180g · £20.28/kg
    £3.65
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Creamfields Cheese Slices 15 Pack 255g

    255g · £4.31/kg
    £1.10
  • Tesco British Mature Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Leerdammer Light Cheese Slices 160g

    160g · £19.38/kg
    £3.10
  • Tesco Sliced Edam 250g

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Gouda Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Sliced Emmental 250g

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Creamfields Mild Cheddar Slices 10 Pack 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Dairylea Cheese Slices x8 150g

    150g · £15.33/kg
    £2.30
  • Tesco 10 Mild Slices 200G

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Tesco 30% Reduced Fat Mature Cheese Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco 10 Red Leicester Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Pilgrims Choice The Mexican One Smoky Paprika Sliced Cheese 150g

    150g · £28.00/kg
    £4.20
  • Pilgrims Choice The British One Caramelised Onion, Honey & Chives Sliced Cheese 150g

    150g · £28.00/kg
    £4.20
  • Mexicana Hot Cheddar Cheese Slices 160 G

    160g · £21.88/kg
    £3.50
    2 for £4.50 Clubcard

Cheese Snacks

  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Mini Babybel Light Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • Dairylea Strip Cheese 8's 140g

    £4.10
    £3.10 Clubcard
  • Mini Babybel Light Cheese Snacks 10 x 20g

    10pk · £19.50/kg
    £3.90
  • Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Cheestrings Twisted Cheese Snacks 4 Pk, 80 G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Cheestrings Original 8Pk Cheese Snacks 160G

    8pk · £180.00/kg
    £3.60
  • Cheestrings Twisted Cheese Snacks 8Pk 160G

    8pk · £180.00/kg
    £3.60
  • Nairn's Gluten Free Mini Cheese Snacks 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Dairylea Cheese Spread Triangles 16 pack 16x15.6G

    250g · £15.20/kg
    £3.80
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • The Laughing Cow Original Cheese Spread Triangles x16 240g

    240g · £17.29/kg
    £4.15
  • The Laughing Cow Light Cheese Spread Triangles x16 240g

    240g · £17.29/kg
    £4.15
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 6 pack 6x41G

    246g · £18.50/kg
    £4.55
  • Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese Snacks 3 Pack 126G

    126g · £21.83/kg
    £2.75
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 10 x 20g

    10pk · £195.00/kg
    £3.90
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 3x41g

    123g · £22.36/kg
    £2.75
  • Serious Pig Snacking Cheese, 24g

    24g · £85.42/kg
    £2.05

Spreadable Cheese

  • Seriously Spreadable Original Cheese Spread 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Creamfields Soft Cheese 200G

    200g · £6.75/kg
    £1.35
  • Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco 50% Less Fat Soft Cheese 200G

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Tesco Soft Cheese Plain Full Fat 200G

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Boursin Garlic and Herb Soft French Cream Cheese 150g

    150g · £28.00/kg
    £4.20
    £3.25 Clubcard (£21.67/kg)
  • Dairylea Cheese Spread 270G

    270g · £14.26/kg
    £3.85
  • Primula Original Cheese Tube 140G

    140g · £18.57/kg
    £2.60
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85

Brie, Camembert & Soft Cheese

  • Le Rustique Pasteurised Camembert 250G

    250g · £17.20/kg
    £4.30
  • Creamfields French Brie 200G

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Le Rustique Brie 200G

    200g · £19.00/kg
    £3.80
  • Haute Fromagerie French Ripened Brie 190G

    190g · £20.53/kg
    £3.90

Mozzarella & Burrata

  • Creamfields Mozzarella 210G

    210g · £3.57/kg
    £0.75
  • Tesco Mozzarella 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Tesco Reduced Fat Mozzarella 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Galbani Italian Mozzarella Cheese 125g

    225g · £9.56/kg
    £2.15
    £1.60 Clubcard (£7.11/kg)

Parmesan

  • Tesco Parmigiano Reggiano Cheese 200 G

    200g · £25.75/kg
    £5.15
  • Tesco Finest Parmigiano Reggiano 170 G

    170g · £31.76/kg
    £5.40

Feta & Goats Cheese

  • Tesco Greek Feta Cheese 200 G

    200g · £13.75/kg
    £2.75
  • Tesco Finest Barrel Aged Feta 250g

    150g · £42.00/kg
    £6.30
  • Creamfields Greek Style Salad Cheese 200G

    200g · £5.50/kg
    £1.10
  • Yamas Authentic Greek Feta Pdo 150G

    150g · £17.67/kg
    £2.65
  • Tesco Reduced Fat Salad Cheese 200G

    200g · £14.00/kg
    £2.80
  • Chavroux Pure Goat's Cheese 150g

    150g · £24.33/kg
    £3.65
  • Chavroux Goat's Cheese Log 150G

    150g · £24.33/kg
    £3.65
    £3.15 Clubcard (£21.00/kg)
  • Tesco Finest Kidderton Ash Goat's Cheese 150g

    150g · £37.00/kg
    £5.55

Speciality & Other Cheese

  • Tesco Mascarpone Cheese 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Creamfields Red Leicester Cheese 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Tesco Wensleydale With Apricots Cheese 200g

    200g · £17.25/kg
    £3.45
  • Tesco Wensleydale Cheese with Cranberries 200g

    200g · £17.25/kg
    £3.45
  • Tesco Red Leicester Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Finest Halloumi Cheese 225 G

    225g · £22.00/kg
    £4.95
  • Yamas! Authentic Cypriot Halloumi Pdo 200G

    200g · £20.00/kg
    £4.00
  • Tesco Halloumi 225G

    225g · £10.44/kg
    £2.35
  • Cypressa Halloumi Cheese 200g

    200g · £20.75/kg
    £4.15
  • Graham's Protein 30g Natural Cottage Cheese 200g

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Philadelphia Protein Cottage Cheese 200g

    200g · £12.50/kg
    £2.50
    £2.10 Clubcard (£10.50/kg)
  • Graham's Natural Cottage Cheese Full Fat 300G

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Tesco Fat Free Cottage Cheese 300G

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Graham's Natural Cottage Cheese Low Fat 300G

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Tesco Fat Free Quark 250g

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Tesco Paneer Cheese 200G

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Cathedral City Plant Based Mature Cheddar Cheese Flavour Vegan Grated 150g

    150g · £22.00/kg
    £3.30
    2 for £4.50 Clubcard
  • Cathedral City Plant Based Mature Cheddar Cheese Flavour Vegan Slices 150g

    150g · £22.00/kg
    £3.30
    2 for £4.50 Clubcard
  • Violife Original Grated Vegan Cheese Alternative 175g

    175g · £20.57/kg
    £3.60
  • Violife Original Slices Vegan Cheese Alternative 175g

    175g · £20.57/kg
    £3.60
  • Saint Agur Blue Cheese 150G

    150g · £30.00/kg
    £4.50
  • Saint Agur Blue Creme Cheese 150G

    150g · £26.67/kg
    £4.00
    £3.30 Clubcard (£22.00/kg)
  • Tesco Finest Aged Blue Stilton 215G

    215g · £22.09/kg
    £4.75
    £4.25 Clubcard (£19.77/kg)
  • Castello Creamy Blue Cheese 150g

    150g · £23.67/kg
    £3.55
  • Tesco British Blue Stilton Cheese 220 G

    220g · £17.73/kg
    £3.90
  • Tesco Finest Red Leicester Bite With Garlic & Black Pepper 150G

    150g · £34.67/kg
    £5.20
  • Tesco Finest Vintage Cheddar & Sauvignon Blanc Bake 150G

    150g · £34.67/kg
    £5.20
  • Tesco Finest Cheddar Mozzarella & Chorizo Bake 150G

    150g · £34.67/kg
    £5.20
  • Tesco Smoked Beechwood Cheese 150G

    150g · £18.33/kg
    £2.75
  • Jarlsberg Cheese 190G

    190g · £21.32/kg
    £4.05
  • Tesco Finest Comte Aop 180G

    180g · £30.83/kg
    £5.55
    £4.95 Clubcard (£27.50/kg)
  • Tesco Finest Manchego Cheese 175g

    175g · £34.57/kg
    £6.05
    £5.35 Clubcard (£30.57/kg)
  • View Yoghurt

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo