Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Erdington

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Sour Patch Kids Original Gums 120G

    120g · £14.17/kg
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£12.50/kg)
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Tesco Mixed Vegetables 225G (C)

    250g · £8.80/kg
    £2.20
    3 for 2 Clubcard
  • St.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.68 each
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£0.60 each)
  • Bertolli Original Spread 450G

    450g · £9.00/kg
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Crunchie Bits Chocolate Bar 180g

    180g · £18.89/kg
    £3.40
    £2.40 Clubcard (£13.33/kg)
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Tesco 30 Pork Cocktail Sausages 240g

    240g · £10.21/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Ginsters Cheddar & Onion Slice 170G

    170g · £17.65/kg
    £3.00
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Warburtons Thin Sliced Seeded Protein Bagels 4 Pack

    4pk · £0.59 each
    £2.35
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Cadbury Raspberry Chocolate Mini Rolls Cakes 10 Pack

    10pk · £0.52 each
    £5.15
    £3.50 Clubcard (£0.35 each)
  • Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Fairy Max Power Eucalyptus Anti-Bacterial Washing Up Liquid 545ml

    £3.95
    £3.55 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • The Laughing Cow Original Cheese Spread Triangles x8 120g

    120g · £21.25/kg
    £2.55
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Tesco Loose Red Peppers(C)

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Lurpak Unsalted Butter 200G

    200g · £17.75/kg
    £3.55
  • Tesco Butterpak Spreadable - Slightly Salted 500g

    500g · £5.10/kg
    £2.55
  • Tesco Mixed Peppers 420G (C)

    420g · £5.24/kg
    £2.20
  • Tesco Express Green Beans 220G

    220g · £5.45/kg
    £1.20
  • Tesco Mozzarella 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Tesco Chicken Caesar Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Wildlife Choobs Strawberry Raspberry & Apricot Kids Yoghurt Tubes 6x37g

    6pk · £39.19/kg
    £1.45
  • Tesco Chicken & Bacon Sandwich (C)

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Warburtons Danish Lighter Small White Sliced Bread 400g

    400g · £4.13/kg
    £1.65
  • Tesco 16 Seafood Sticks 250G

    250g · £6.20/kg
    £1.55
  • Ginsters Cheddar & Onion Slice 170G

    170g · £17.65/kg
    £3.00
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Tesco Chicken Salad Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Tesco Granny Smith Apple 6 Pack

    5pk · £0.42 each
    £2.10
  • Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
  • Tesco 4 Smash Burger 340g

    340g · £16.76/kg
    £5.70
  • Tesco 30 Pork Cocktail Sausages 240g

    240g · £10.21/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Chicken & Bacon Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Egg Protein Pot 90G

    90g · £15.56/kg
    £1.40
  • Tesco Honeydew Melon (C)

    1pk · £1.95 each
    £1.95
  • Nomadic Yogurt & Oat Clusters - Double Choc 169g

    169g · £14.20/kg
    £2.40
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco Mixed Vegetables 225G (C)

    250g · £8.80/kg
    £2.20
    3 for 2 Clubcard
  • Schar Gluten-Free Soft White Sliced Bread Loaf

    300g · £12.67/kg
    £3.80
  • Tesco German Style Salami Slices 12 Pack 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Tesco Southern Fried Chicken Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Tesco Three Bean Chilli 600g

    600g · £3.83/kg
    £2.30
  • Schar Every Day Gluten-free Soft Rolls - White Ciabatta 200g

    200g · £15.75/kg
    £3.15
  • Tesco 10 Extra Mature Cheddar Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco British Wafer Thin Roast Chicken Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Tesco Finest 4 Pork Sausage Rolls 188G

    188g · £21.28/kg
    £4.00
  • McVitie's Toasting Waffles 8 Pack

    200g · £12.25/kg
    £2.45
  • Tesco Egg & Salad Cream 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Fage Total 0% Fat Greek Recipe Yogurt 150G

    150g · £14.00/kg
    £2.10
  • Tesco Red Seedless Grape Punnet (C)

    500g · £4.80/kg
    £2.40
  • Tesco Happy Birthday Chocolate Cake

    1pk · £16.00 each
    £16.00
  • Genius Gluten Free Crumpets 4 pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Tesco Finest Chicken Tikka Masala Saffron Pilau Rice 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Melon, Kiwi & Strawberry 250g (FOS)

    250g · £12.40/kg
    £3.10
  • Muller Corner Strawberry Yogurt 136G

    136g · £8.46/kg
    £1.15
  • Tesco Aubergine Each 250G (C)

    250g · £4.40/kg
    £1.10
  • Ginsters Original Cornish Pasty 227G

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • Tesco Beetroot & Feta Grain Bowl 380g

    380g · £12.50/kg
    £4.75
  • Tesco Coleslaw 300g

    300g · £5.17/kg
    £1.55
  • Tesco Mashed Potato 450G

    450g · £3.00/kg
    £1.35
  • Higgidy Cheddar & Caramalised Onion Chutney Rolls x2 54g

    54g · £27.78/kg
    £1.50
  • Bens Original Street Food Singapore Microwave Instant Noodles Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
  • Tesco British Roast Chicken Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Tesco Red Leicester Cheese 220G

    220g · £13.41/kg
    £2.95
  • Tarczynski Pork Kabanos & Chilli 105G

    105g · £33.33/kg
    £3.50
  • St.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.68 each
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£0.60 each)

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Erdington

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo