Skip to:ContentFooter
Deliveroo

FoodCoop - Sutton Coldfield - Birmingham Road

Allergens and info

4.80 mi

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Co-op Stonebaked Meat Feast 356g

    356g · £11.66/kg
    £4.15
  • Co-op 6 Sausage Rolls 330g

    330g · £7.58/kg
    £2.50
  • Co-op Ripe & Ready Nectarines

    3pk · £0.97 each
    £2.90
  • Co-op Space To Thrive British Chicken Breast Fillets 580g

    580g · £9.05/kg
    £5.25
  • Co-op Big On Bbq 4 Juicy & Tender Beef Quarter Pounders 454g

    454g · £9.80/kg
    £4.45
  • Ginsters Sausage Roll 130g

    130g · £13.46/kg
    £1.75
  • Co-op Mature Cheddar 10 Slices 200g

    200g · £15.75/kg
    £3.15
  • Warburtons Medium Toastie Soft & Sliced White Loaf 800g

    800g · £2.00/kg
    £1.60
  • Co-op Irresistible Butter Basted Turkey Breast 120g

    120g · £35.00/kg
    £4.20
  • Co-op Ripe & Ready Peaches

    1pk · £2.40 each
    £2.40
  • Warburtons 4 Sliced Brioche Burger Buns

    4pk · £0.66 each
    £2.65
  • Co-op Beef Rump Steak 227g

    227g · £20.70/kg
    £4.70
  • Richmond 8 Thick Pork Sausages 410g

    410g · £7.68/kg
    £3.15
  • Co-op Fairtrade Small Bananas

    6pk · £0.22 each
    £1.30
  • Warburtons 4 Square Rolls

    4pk · £0.49 each
    £1.95
  • Co-op Butcher's Choice 8 British Pork Sausages Seasoned With Herbs And Spices 454g

    454g · £5.84/kg
    £2.65
  • Warburtons 4 Large Rolls

    4pk · £0.48 each
    £1.90
  • Co-op Big On Bbq Minted Lamb Kebabs 240g

    240g · £19.79/kg
    £4.75
  • Co-op Irresistible British Mashing Potatoes 1.5kg

    1.5kg · £1.40/kg
    £2.10
  • Co-op Easy Peelers 600g

    600g · £3.08/kg
    £1.85
  • Co-op British 6 Large Free Range Eggs

    6pk · £0.39 each
    £2.35
  • Co-op Mild & Melting Grated Mozzarella & Cheddar 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Co-op Little Gem Lettuce

    2pk · £0.60 each
    £1.20
  • Co-op Seedless Red Grapes 500g

    500g · £5.40/kg
    £2.70
  • Co-op Vine Ripened Tomatoes 400g

    400g · £4.25/kg
    £1.70
  • Co-op Seedless Green Grapes 500g

    500g · £5.10/kg
    £2.55
  • Co-op Royal Gala Apples

    6pk · £0.44 each
    £2.65
  • Lurpak Lighter Spreadable Blend Of Butter And Rapeseed Oil 400g

    400g · £12.50/kg
    £5.00
  • Co-op Cypriot Halloumi 200g

    200g · £12.00/kg
    £2.40
  • Utterly Butterly Spread 500g

    500g · £4.70/kg
    £2.35
  • Hartley's Strawberry Jelly 125g

    125g · £8.40/kg
    £1.05
  • Warburtons Original Toastie Soft & Sliced White Loaf 800g

    800g · £2.13/kg
    £1.70
  • Co-op Quiche Lorraine 400g

    400g · £8.88/kg
    £3.55
  • Co-op Stir Fry Mixed Vegetable 320g

    320g · £5.94/kg
    £1.90
  • Co-op Irresistible Wiltshire Cured Breaded Ham 120g

    120g · £32.92/kg
    £3.95
  • Co-op Bakery 4 Yum Yums

    4pk · £0.48 each
    £1.90
  • Co-op 2 White Baguettes 300g

    2pk · £0.78 each
    £1.55
  • Co-op 10 Cheesy Singles 200g

    200g · £8.00/kg
    £1.60
  • Babybel Mini Original Cheese 6 X 20g (120g)

    120g · £24.17/kg
    £2.90
  • Co-op Baby Button Mushrooms 200g

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Co-op Bakery 4 Cheese Rolls

    4pk · £0.46 each
    £1.85
  • Co-op Hand Picked Raspberries 150g

    150g · £17.67/kg
    £2.65
  • Co-op Closed Cup Mushrooms 300g

    300g · £4.17/kg
    £1.25
  • Co-op 4 Jam Ball Doughnut

    4pk · £0.31 each
    £1.25
  • Warburtons 6 Original Crumpets

    6pk · £0.19 each
    £1.15
  • Strings & Things Cheestrings 80g (4x20g)

    80g · £25.00/kg
    £2.00

Top Deals

View all (6)
  • Beer & Cider duo

    1pk · £22.00 each
    £22.00
  • Big Night in

    1pk · £12.00 each
    £12.00
  • Cocktails Multibuy

    1pk · £10.00 each
    £10.00
  • Lunch Meal Deal

    1pk · £4.25 each
    £4.25
  • Ready Meals

    1pk · £7.20 each
    £7.20
  • Sausage & Bacon bundle

    1pk · £7.00 each
    £7.00

Grocery Essentials

View all (21)
  • Co-op Iceberg Lettuce

    1pk · £1.15 each
    £1.15
  • Dolmio Bolognese Original Pasta Sauce 450g

    450g · £6.67/kg
    £3.00
  • Co-op Semi-Skimmed Milk 4 Pints/2.272l

    2.27L · £0.86/L
    £1.95
  • Co-op British Carrots 500g

    500g · £1.30/kg
    £0.65
  • Co-op Cucumber

    1pk · £1.20 each
    £1.20
  • Co-op Sweetcorn Twins

    2pk · £0.98 each
    £1.95
  • Co-op Pure Apple Juice 1 Litre

    1L · £2.10/L
    £2.10
  • Co-op Pure Orange Juice 1 Litre

    1L · £2.10/L
    £2.10
  • Co-op Milk Chocolate Digestives 300g

    300g · £4.83/kg
    £1.45
  • Co-op Thick Bleach Lime 750ml

    750ml · £1.47/L
    £1.10
  • Co-op Greek Style Natural Yogurt 500g

    500g · £3.40/kg
    £1.70
  • Co-op Italian Menu Penne 500g

    500g · £2.00/kg
    £1.00
  • Co-op Royal Gala Apples

    6pk · £0.44 each
    £2.65
  • Co-op Classic Coleslaw 300g

    300g · £5.17/kg
    £1.55
  • Co-op Fairtrade Small Bananas

    6pk · £0.22 each
    £1.30
  • Co-op Baby Potatoes 750g

    750g · £1.87/kg
    £1.40
  • Co-op Super Soft Recycled White Bathroom Tissue 4 Rolls

    4pk · £0.66 each
    £2.65
  • Co-op Irresistible Wiltshire Cured Breaded Ham 120g

    120g · £32.92/kg
    £3.95
  • Co-op Space To Thrive British Chicken Breast Fillets 580g

    580g · £9.05/kg
    £5.25
  • Walkers Quavers Cheese Multipack Snacks Crisps 6x16g

    96g · £27.60/kg
    £2.65

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • FoodCoop - Sutton Coldfield - Birmingham Road

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo