Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Asda Express - Armada Express Petrol

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (230)

  • 0

    Wall's 5 Mini Pops 5 x 76g

    73ml · £63.01/L

    2 for £4

    £4.60

  • 0

    HARIBO Share the Happy Multipack Bag 352g

    352g · £7.10/kg

    £1.50 off

    £2.50

    £4.00

  • 0

    HARIBO Tangfastics Bag 175g

    175g · £5.71/kg

    £0.60 off

    £1.00

    £1.60

  • 0

    Homefire Kiln Dried Logs

    16.5L · £0.48/L

    2 for £10

    £8.00

  • 0

    Walkers Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Snacks Crisps 130g

    130g · £15.38/kg

    £1.15 off

    £2.00

    £3.15

  • 0

    Walkers Wotsits Giants Sweet & Spicy Snacks Crisps 130g

    130g · £15.38/kg

    £1.15 off

    £2.00

    £3.15

  • 0

    MAOAM Joystixx 140g

    140g · £7.14/kg

    £0.55 off

    £1.00

    £1.55

  • 0

    MAOAM Stripes 140g

    140g · £7.14/kg

    £0.55 off

    £1.00

    £1.55

  • 0

    HARIBO Starmix Multipack Bag 352g

    352g · £7.10/kg

    £1.30 off

    £2.50

    £3.80

  • 0

    Casillero del Diablo Cabernet Sauvignon 1.5l

    1.5L · £10.00/L

    £7.15 off

    £15.00

    £22.15

  • 0

    Swizzels An Assortment of Family Favourite Sweets 650g

    650g · £6.15/kg

    £1.65 off

    £4.00

    £5.65

  • 0

    Pepsi Max 2 Litres

    2L · £1.40/L

    2 for £4

    £2.80

  • 0

    Strongbow Dark Fruit Cider 440ml

    4pk · £3.98/L

    2 for £10

    £7.00

  • 0

    Fanta Orange 500ml

    500ml · £5.10/L

    2 for £3.75

    £2.55

  • 0

    Alpro Packed with Protein Soya 1L

    1L · £1.87/L

    £0.63 off

    £1.87

    £2.50

  • 0

    Barefoot White Zinfandel 750ml

    750ml · £9.15/L

    £2.29 off

    £6.86

    £9.15

  • 0

    Cadbury 10 Milk Chocolate Mini Rolls

    10pk · £0.37 each

    £1.23 off

    £3.67

    £4.90

  • 0

    Cadbury Raspberry Mini Rolls Cakes x10

    10pk · £0.37 each

    £1.23 off

    £3.67

    £4.90

  • 0

    GU Zillionaire Cheesecake 2 x 84.5g (169g)

    170g · £20.71/kg

    £1.18 off

    £3.52

    £4.70

  • 0

    I Heart Prosecco 75cl

    750ml · £12.75/L

    £3.19 off

    £9.56

    £12.75

  • View all (230)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Muller Corner Vanilla Yogurt Chocolate Balls 124g

    124g · £8.87/kg
    5 for £5
    £1.10
  • Asda British Mild Cheddar 400g

    400g · £10.13/kg
    2 for £5.45
    £4.05
  • ASDA Sweet & Fragrant Mango 120g

    120g · £15.83/kg
    £1.90
  • Warburtons Farmhouse Bread 800g

    800g · £2.50/kg
    £2.00
  • Hilalturk Chicken Frankfurters 300g

    300g · £9.67/kg
    £2.90
  • Strings & Things Cheestrings 4 x 20g (80g)

    80g · £27.50/kg
    £2.20
  • Cathedral City Mature Cheddar 350g

    350g · £9.54/kg
    £1.11 off
    £3.34£4.45
  • Dairylea Lunchers Ham And Cheese Convenience Meals 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
  • Warburtons Medium Sliced Wholemeal Bread 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Asda 16 Tasty Seafood Sticks 250g

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Zaad Sliced Mortadella 200g

    200g · £7.00/kg
    £1.40
  • Asda Grower's Selection British Maris Piper Potatoes 1.25kg

    1.25kg · £1.32/kg
    £1.65
  • Muller Corner Strawberry Yogurt 136g

    136g · £8.09/kg
    5 for £5
    £1.10
  • Asda Grated Mozzarella 250g

    250g · £12.60/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.00/kg
    £2.70
  • ASDA 10 Smoked Back Bacon Rashers 310g

    310g · £8.06/kg
    £2.50
  • Warburtons Half & Half Medium Bread 800g

    800g · £2.13/kg
    £1.70
  • Muller Rice Strawberry 170g

    170g · £6.47/kg
    £1.10
  • Asda 6 Tart & Juicy Granny Smith Apples

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Strings & Things Cheestrings Twin Pack 20g

    40g · £41.25/kg
    £1.65
  • Asda Carrot & Coriander Soup 600g

    600g · £3.75/kg
    £2.25
  • Frubes Assorted Yogurt Tubes 9 x 37g (333g)

    333g · £7.96/kg
    £2.65
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 41g

    41g · £40.24/kg
    £1.65
  • Asda Stonebaked Spicy Fajita Chicken Pizza 365g

    365g · £10.96/kg
    2 for £6.50
    £4.00
  • Lurpak Butter Slightly Salted 200g

    200g · £16.25/kg
    £3.25
  • ASDA 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 310g

    310g · £8.06/kg
    £2.50
  • Rustlers The Classic Doner Kebab With Garlic Mayo & Chilli Sauce 148g

    148g · £20.27/kg
    £3.00
  • Zahra Cooked Spicy Sausage Chicken/Beef

    250g · £7.60/kg
    £1.90
  • Hartley's Jelly Strawberry Flavour 125g

    125g · £8.40/kg
    £1.05
  • Asda Sweet & Warming Ginger 85g

    85g · £16.47/kg
    £1.40
  • Asda 3 Sweet & Crunchy Red Onions

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Asda Sliced Mature British Cheddar 10 Slices 250g

    250g · £13.40/kg
    2 for £5.45
    £3.35
  • Asda Coleslaw 300g

    300g · £5.33/kg
    £1.60
  • Asda 4 Slices Corned Beef 125g

    125g · £22.40/kg
    £2.80
  • The Bury Black Pudding Company 4 Traditional Black Pudding Slices 230g

    230g · £6.96/kg
    £1.60
  • Warburtons 6 Sliced Soft White Rolls

    6pk · £0.26 each
    £1.55
  • Asda Garlic & Herb Flatbread 245g

    245g · £10.00/kg
    £2.45
  • Warburtons Seeds & Grains Our Dough 400g

    400g · £5.75/kg
    £2.30
  • Asda Exceptional 6 Classic Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    £3.90
  • Warburtons 4 Soft & Sliced Brioche Seeded Burger Buns

    4pk · £0.65 each
    £2.60
  • Ginsters Cheese & Onion Slice 170g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • ASDA Protein Sweet Chilli Prawn on Oatmeal Bread

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Tahira Hot Dogs Chicken & Turkey Sausages 500kg

    500g · £7.40/kg
    £3.70

Best Sellers 📈

View all (29)
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls

    6pk · £0.88 each
    £5.25
  • Catsan Hygiene Non-Clumping Odour Control Cat Litter 5L

    5L · £1.01/L
    £1.01 off
    £5.04£6.05
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.90/L
    £0.95
  • Asda Cucumber

    1pk · £1.25 each
    2 for £1.90
    £1.25
  • Asda Grower's Selection Sweet Peppers 500g

    3pk · £0.85 each
    £2.55
  • Asda Banana Each (Single)

    1pk · £0.35 each
    £0.35
  • Asda Grower's Selection British Strawberries 227g

    227g · £11.45/kg
    £2.60
  • Asda Crisp & Juicy Seedless Green Grapes 500g

    500g · £5.00/kg
    £2.50
  • Asda Creamy & Nutty Avocados

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • McVitie's 10 The Original Jaffa Cakes

    110g · £15.91/kg
    £1.75
  • Jammie Dodgers Raspberry Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • Nestle Pure Life Still Spring Water 12 x 50cl

    12pk · £0.53/L
    £3.15
  • Evian Still Natural Mineral Water 1.5L

    1.5L · £1.30/L
    £1.95
  • Coca-Cola Classic 8 x 330ml

    8pk · £2.78/L
    £7.35
  • Fillipo Sansovino Prosecco D.O.C. Rose 75cl

    750ml · £14.40/L
    £10.80
  • Exceptional by ASDA Prosecco Brut 75cl

    750ml · £12.07/L
    £1.75 off
    £9.05£10.80
  • Exceptional by ASDA Prosecco Rose Brut 75cl

    750ml · £12.07/L
    £1.75 off
    £9.05£10.80
  • Fillipo Sansovino Prosecco 75cl

    750ml · £13.93/L
    £10.45

Cosy Nights In🍂

View all (6)
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g

    150g · £23.00/kg
    £3.45
  • Walkers BBQ Sauce Grab Bag Crisps 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Walkers Bugles Southern Style BBQ Sharing Snacks Crisps 110g

    110g · £16.82/kg
    £1.85
  • Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g

    112g · £21.43/kg
    £2.40
  • Galaxy Cookie Crumble Chocolate Bar 114g

    114g · £24.12/kg
    £2.75
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate 500g

    500g · £11.20/kg
    £5.60

Life in the Express Lane 💚🚀

View all (12)
  • Beer, Ale, Cider

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Feelin' Fresh

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Fill Your Freezer

    1pk · £7.50 each
    £7.50
  • Margs & Marghs

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Meat, Fish and Poultry

    1pk · £11.00 each
    £11.00
  • Meals in Minutes

    1pk · £6.50 each
    £6.50
  • Meal Deal

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Pasta & Sauce

    1pk · £3.00 each
    £3.00
  • Picnic Picky Bits

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Premium Meal Deal

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • The Big Brekkie

    1pk · £10.00 each
    £10.00
  • Yogurt Bowl

    1pk · £6.00 each
    £6.00

In-Store Price Match

View all (26)
  • Asda Onion Rings 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Max Strength Cold & Flu Day & Night Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.16 each
    £2.55
    Restricted
  • Asda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls

    6pk · £0.88 each
    £5.25
  • Harringtons Dry Adult Dog Food, Rich in Lamb & Rice 1.7kg

    1.7kg · £3.97/kg
    £6.75
  • Asda Hero Adult Dog Gravy Selection Meaty & Poultry 6 x 400g (2.4kg)

    2.4kg · £1.92/kg
    £4.60
  • Homefire Kiln Dried Logs

    16.5L · £0.48/L
    2 for £10
    £8.00
  • Fairy Original Washing Up Liquid Green with LiftAction 320ML

    320ml · £3.91/L
    £1.25
  • Asda Original Thick Bleach 750ml

    750ml · £1.40/L
    £1.05
  • Asda Grower's Selection British Strawberries 227g

    227g · £11.45/kg
    £2.60
  • Asda Creamy & Nutty Avocados

    2pk · £0.80 each
    £1.60
  • Asda Fresh Tastes Mango Fingers 140g

    140g · £14.29/kg
    £2.00
  • Asda Fresh Tastes Pineapple Fingers 200g

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • Kinder Surprise 20g

    20g · £77.50/kg
    £1.55
  • ASDA Double Concentrate Tomato Puree 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • Asda Cook Paprika 46g

    46g · £27.17/kg
    £1.25
  • Asda Cook Oregano 12g

    12g · £104.17/kg
    £1.25
  • Asda Orange & Pineapple Squash 1.5 Litres

    1.5L · £1.33/L
    £2.00
  • Nestle Pure Life Still Spring Water 12 x 50cl

    12pk · £0.53/L
    £3.15

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo