Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Asda Express - Armada Express Petrol

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (223)

  • 0

    HARIBO Share the Happy Multipack Bag 352g

    352g · £7.10/kg

    £1.50 off

    £2.50

    £4.00

  • 0

    HARIBO Tangfastics Bag 175g

    175g · £5.71/kg

    £0.60 off

    £1.00

    £1.60

  • 0

    Walkers Wotsits Giants Really Cheesy Sharing Snacks Crisps 130g

    130g · £15.38/kg

    £1.15 off

    £2.00

    £3.15

  • 0

    MAOAM Joystixx 140g

    140g · £7.14/kg

    £0.55 off

    £1.00

    £1.55

  • 0

    MAOAM Stripes 140g

    140g · £7.14/kg

    £0.55 off

    £1.00

    £1.55

  • 0

    HARIBO Starmix Multipack Bag 352g

    352g · £7.10/kg

    £1.30 off

    £2.50

    £3.80

  • 0

    Casillero del Diablo Cabernet Sauvignon 1.5l

    1.5L · £10.00/L

    £7.15 off

    £15.00

    £22.15

  • 0

    J2O Orange & Passion Fruit Still 4 x 250ml

    4pk · £3.00/L

    £1.45 off

    £3.00

    £4.45

  • 0

    Strongbow Dark Fruit Cider 440ml

    4pk · £3.98/L

    2 for £10

    £7.00

  • 0

    Fanta Orange 500ml

    500ml · £5.10/L

    2 for £3.75

    £2.55

  • 0

    Barefoot White Zinfandel 750ml

    750ml · £9.15/L

    £2.29 off

    £6.86

    £9.15

  • 0

    GU Zillionaire Cheesecake 2 x 84.5g (169g)

    170g · £20.71/kg

    £1.18 off

    £3.52

    £4.70

  • 0

    I Heart Prosecco 75cl

    750ml · £12.75/L

    £3.19 off

    £9.56

    £12.75

  • 0

    I Heart Prosecco Rose 75cl

    750ml · £12.75/L

    £3.19 off

    £9.56

    £12.75

  • 0

    Kylie Minogue Prosecco Rose 75cl

    750ml · £16.00/L

    £4 off

    £12.00

    £16.00

  • 0

    Lurpak Slightly Salted Lighter 400g

    400g · £10.68/kg

    £1.43 off

    £4.27

    £5.70

  • 0

    Red Bull Energy Drink 8 x 250ml

    8pk · £5.08/L

    £3.39 off

    £10.16

    £13.55

  • 0

    San Miguel Especial Premium Lager 4 x 568ml

    4pk · £3.27/L

    £2.48 off

    £7.42

    £9.90

  • 0

    Starbucks Caffe Latte Protein Drink with Coffee 330ml

    330ml · £7.27/L

    £0.80 off

    £2.40

    £3.20

  • 0

    Starbucks Caramel Hazelnut Flavour Protein Drink 330ml

    330ml · £7.27/L

    £0.80 off

    £2.40

    £3.20

  • View all (223)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Muller Corner Vanilla Yogurt Chocolate Balls 124g

    124g · £8.87/kg
    5 for £5
    £1.10
  • Anchor Spreadable 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
  • Asda British Mild Cheddar 400g

    400g · £10.13/kg
    2 for £5.45
    £4.05
  • Hilalturk Chicken Frankfurters 300g

    300g · £9.67/kg
    £2.90
  • Warburtons Farmhouse Bread 800g

    800g · £2.00/kg
    £0.40 off
    £1.60£2.00
  • Asda Sliced Mild British Cheddar 10 Slices 250g

    250g · £12.60/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Strings & Things Cheestrings 4 x 20g (80g)

    80g · £27.50/kg
    £2.20
  • Warburtons Medium Sliced Wholemeal Bread 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • Dairylea Lunchers Ham And Cheese Convenience Meals 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
  • Cathedral City Mature Cheddar 350g

    350g · £9.54/kg
    £1.11 off
    £3.34£4.45
  • Najma Original Turkey Slices 150g

    150g · £24.00/kg
    £3.60
  • ASDA 10 Smoked Back Bacon Rashers 310g

    310g · £8.06/kg
    £2.50
  • Arla Protein Salted Caramel Yogurt 200g

    200g · £9.25/kg
    5 for £5
    £1.85
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g

    400g · £14.25/kg
    £5.70
  • Asda Grated Mozzarella 250g

    250g · £12.60/kg
    2 for £5.45
    £3.15
  • Asda Grower's Selection British Maris Piper Potatoes 1.25kg

    1.25kg · £1.32/kg
    £1.65
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.00/kg
    £2.70
  • Philadelphia Light 165g

    165g · £12.97/kg
    £0.71 off
    £2.14£2.85
  • Zaad Sliced Mortadella 200g

    200g · £7.00/kg
    £1.40
  • Muller Rice Strawberry 170g

    170g · £6.47/kg
    £1.10
  • Asda 6 Tart & Juicy Granny Smith Apples

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Warburtons Half & Half Medium Bread 800g

    800g · £1.59/kg
    £0.43 off
    £1.27£1.70
  • The Collective Great Dairy Peach & Apricot Suckies 90g

    90g · £10.56/kg
    £0.30 off
    £0.95£1.25
  • Asda 16 Tasty Seafood Sticks 250g

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Asda Carrot & Coriander Soup 600g

    600g · £3.75/kg
    £2.25
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 41g

    41g · £40.24/kg
    £1.65
  • Asda Sliced Mature British Cheddar 10 Slices 250g

    250g · £13.40/kg
    2 for £5.45
    £3.35
  • ASDA 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 310g

    310g · £8.06/kg
    £2.50
  • Rustlers The Classic Doner Kebab With Garlic Mayo & Chilli Sauce 148g

    148g · £20.27/kg
    £3.00
  • Lurpak Butter Slightly Salted 200g

    200g · £16.25/kg
    £3.25
  • Zahra Cooked Spicy Sausage Chicken/Beef

    250g · £7.60/kg
    £1.90
  • Frubes Assorted Yogurt Tubes 9 x 37g (333g)

    333g · £7.96/kg
    £2.65
  • Asda Grower's Selection 5 Medium Oranges

    5pk · £0.41 each
    £2.05
  • Asda 3 Sweet & Crunchy Red Onions

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Hartley's Jelly Strawberry Flavour 125g

    125g · £8.40/kg
    £1.05
  • Asda Sweet & Warming Ginger 85g

    85g · £16.47/kg
    £1.40
  • Jake & Nayns' Loaded Naan Chicken Tikka 185g

    185g · £18.65/kg
    £3.45
  • Arla Protein Vanilla Yogurt 200g

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Arla Protein Passionfruit & Papaya Yogurt 200g

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Strings & Things Cheestrings Twin Pack 20g

    40g · £41.25/kg
    £1.65
  • Asda Four Cheese Tortelloni 300g

    300g · £8.17/kg
    £2.45
  • Asda 4 Slices Corned Beef 125g

    125g · £22.40/kg
    £2.80
  • ASDA Sweet & Fragrant Mango 120g

    120g · £15.83/kg
    £1.90
  • Asda 4 Fragrant & Bold Garlic

    4pk · £0.35 each
    £1.40
  • Asda Potato Salad 300g

    300g · £6.50/kg
    £1.95
  • ASDA Onion Bhajis & Mango Chutney Dip 110g

    110g · £17.27/kg
    £1.90
  • Mission Wraps Original 367g

    6pk · £0.31 each
    £1.85
  • ASDA Carrot Sticks with a Houmous Dip 100g

    100g · £16.50/kg
    £1.65
  • Dairylea Dunkers Nachos (3 x 43g) 129g

    130g · £21.92/kg
    £2.85
  • Warburtons 8 Crumpet Thins

    8pk · £0.21 each
    £1.70
  • Asda 24 Breaded Chicken Bites 192g

    192g · £14.06/kg
    3 for £7
    £2.70

Best Sellers 📈

View all (26)
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls

    6pk · £0.88 each
    £5.25
  • Catsan Hygiene Non-Clumping Odour Control Cat Litter 5L

    5L · £1.01/L
    £1.01 off
    £5.04£6.05
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.90/L
    £0.95
  • Asda Banana Each (Single)

    1pk · £0.35 each
    £0.35
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • McVitie's 10 The Original Jaffa Cakes

    110g · £15.91/kg
    £1.75
  • Jammie Dodgers Raspberry Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • Nestle Pure Life Still Spring Water 12x500ml

    6L · £0.53/L
    £3.15
  • Evian Still Natural Mineral Water 1.5L

    1.5L · £1.30/L
    £1.95
  • Coca-Cola Classic 8 x 330ml

    8pk · £2.78/L
    £7.35
  • Fillipo Sansovino Prosecco D.O.C. Rose 75cl

    750ml · £14.40/L
    3 for 25% off
    £10.80
  • Exceptional by ASDA Prosecco Brut 75cl

    750ml · £12.07/L
    £1.75 off
    £9.05£10.80
  • Exceptional by ASDA Prosecco Rose Brut 75cl

    750ml · £12.07/L
    £1.75 off
    £9.05£10.80
  • Fillipo Sansovino Prosecco 75cl

    750ml · £13.93/L
    3 for 25% off
    £10.45
  • Smirnoff Ice Vodka Mixed Drink 70cl Bottle

    700ml · £6.93/L
    £4.85
  • BuzzBallz Strawberry 'Rita Cocktails 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • BuzzBallz Lime 'Rita Margarita Cocktail 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • BuzzBallz Chili Mango Cocktails 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25
  • BuzzBallz Passionfruit Martini Cocktails 200ml

    200ml · £26.25/L
    3 for £12.50
    £5.25

Cosy Nights In🍂

View all (4)
  • Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g

    150g · £23.00/kg
    £3.45
  • Walkers BBQ Sauce Grab Bag Crisps 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Galaxy Cookie Crumble Chocolate Bar 114g

    114g · £24.12/kg
    £2.75
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate 500g

    500g · £11.20/kg
    £5.60

Life in the Express Lane 💚🚀

View all (10)
  • Beer, Ale, Cider

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Feelin' Fresh

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Fill Your Freezer

    1pk · £7.50 each
    £7.50
  • Meals in Minutes

    1pk · £6.50 each
    £6.50
  • Meal Deal

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Pasta & Sauce

    1pk · £3.00 each
    £3.00
  • Picnic Picky Bits

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Premium Meal Deal

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • The Big Brekkie

    1pk · £10.00 each
    £10.00
  • Yogurt Bowl

    1pk · £6.00 each
    £6.00

In-Store Price Match

View all (24)
  • Asda Onion Rings 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Asda Ibuprofen 200mg Caplets 16 Caplets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Asda Max Strength Cold & Flu Day & Night Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.16 each
    £2.55
    Restricted
  • Asda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls

    6pk · £0.88 each
    £5.25
  • Harringtons Dry Adult Dog Food, Rich in Lamb & Rice 1.7kg

    1.7kg · £3.97/kg
    £6.75
  • Asda Hero Adult Dog Gravy Selection Meaty & Poultry 6 x 400g (2.4kg)

    2.4kg · £1.92/kg
    £4.60
  • Fairy Original Washing Up Liquid Green with LiftAction 320ML

    320ml · £3.91/L
    £1.25
  • Asda Original Thick Bleach 750ml

    750ml · £1.40/L
    £1.05
  • Asda Sweet & Bursting Blueberries 150g

    150g · £15.67/kg
    £2.35
  • Asda Fresh Tastes Mango Fingers 140g

    140g · £14.29/kg
    £2.00
  • Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes

    25pk · £0.12 each
    £2.95
  • Kinder Surprise 20g

    20g · £77.50/kg
    £1.55
  • Oreo Vanilla Cookies 154g

    154g · £11.04/kg
    £1.70
  • Fox's Favourites Raspberry & Vanilla Jam 'n' Cream 150g

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • ASDA Double Concentrate Tomato Puree 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • Asda Cook Paprika 46g

    46g · £27.17/kg
    £1.25
  • Asda Orange & Pineapple Squash 1.5 Litres

    1.5L · £1.33/L
    £2.00
  • Nestle Pure Life Still Spring Water 12x500ml

    6L · £0.53/L
    £3.15
  • Asda Sparkling Blueberry & Raspberry Flavour Water 1 Litre

    1L · £1.15/L
    £1.15
  • Highland Spring Still Spring Water 1.5 Litre

    1.5L · £0.67/L
    £1.00

Deals You'll Love 💚

View all (80)
  • KP Original Salted Peanuts 250g

    250g · £15.40/kg
    £3.85
  • KP Dry Roasted Peanuts 250g

    250g · £15.40/kg
    £3.85
  • McCoy's Classic Variety Multipack Crisps 6 Pack

    150g · £19.67/kg
    £2.95
  • Voltarol Joint & Back Pain Relief Gel 2.32% 50g

    50g · £293.00/kg
    £14.65
    Restricted
  • Clarityn Allergy 10mg Tablets 20 Tablets

    20pk · £0.50 each
    £9.90
  • Grenade Oreo 60g

    60g · £54.17/kg
    £3.25
  • Dreamies Cat Treat Biscuits with Tasty Chicken 6x200g

    200g · £17.00/kg
    £0.80 off
    £3.40£4.20
  • Catsan Hygiene Non-Clumping Odour Control Cat Litter 5L

    5L · £1.01/L
    £1.01 off
    £5.04£6.05
  • Whiskas Cat Food with Delicious Chicken 1+ 800g

    800g · £5.33/kg
    £1.19 off
    £4.26£5.45
  • Febreze Bathroom, Continuous Air Freshener Lenor Spring Awakening 1 Count

    1pk · £2.50 each
    £0.60 off
    £2.50£3.10
  • NIVEA MEN Protect & Care Deep Cleaning Face Wash 100ml

    100ml · £61.50/L
    £6.15
  • Sanex Expert Skin Health Moisturising Shower Gel Body Wash 450ml

    450ml · £10.33/L
    £4.65
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Bar 110g

    110g · £21.36/kg
    £2.35
  • Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut Chocolate Bar 110g

    110g · £21.36/kg
    £2.35
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Chocolate Bar 120g

    120g · £19.58/kg
    £2.35
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Bar-bundle 108 Gr

    70g · £30.00/kg
    £0.40 off
    £2.10£2.50
  • KitKat Chunky Bars 4 x 40g (160g)

    160g · £13.38/kg
    £0.71 off
    £2.14£2.85
  • Kinder Milk & Hazelnuts Bueno Bars 3 x 43g

    129g · £22.48/kg
    £2.90
  • Terry's Chocolate Orange 145g

    145g · £17.59/kg
    £2.55
  • Oreo Vanilla Cookies 154g

    154g · £11.04/kg
    £1.70

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo