Skip to:ContentFooter
Deliveroo

One Stop - Sutton Coldfield

Allergens and info

0.20 mi

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (210)

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 330ml 8 pack

    330ml · £15.61/L

    £1.75 off

    £5.15

    £6.90

  • 0

    Monster Energy Pipeline Punch 500ml 4 pack

    500ml · £13.60/L

    £1.25 off

    £6.80

    £8.05

  • 0

    Arla BOB Skimmed Milk 2 litre

    2L · £1.65/L

    2 for £4.50

    £3.30

  • 0

    Cravendale Whole Milk 2 litre

    2L · £1.58/L

    2 for £4.50

    £3.15

  • 0

    Cravendale Semi Skimmed Milk 2 litre

    2L · £1.58/L

    2 for £4.50

    £3.15

  • 0

    Dr Pepper 2 litre

    2L · £1.38/L

    2 for £5

    £2.75

  • 0

    Fanta Orange 2 litre

    2L · £1.38/L

    2 for £5

    £2.75

  • 0

    Fanta Fruit Twist 2 litre

    2L · £1.38/L

    2 for £5

    £2.75

  • 0

    Cadbury Dairy Milk Buttons 100g

    100g · £19.50/kg

    £0.65 off

    £1.95

    £2.60

  • 0

    Coca-Cola 330ml 12 pack

    12pk · £0.83 each

    £2 off

    £9.90

    £11.90

  • 0

    Monster Energy 500ml 4 pack

    500ml · £13.60/L

    £1.25 off

    £6.80

    £8.05

  • 0

    Cadbury Dairy Milk 110g

    110g · £17.73/kg

    £0.65 off

    £1.95

    £2.60

  • 0

    Maltesers Pouch 158g

    158g · £21.52/kg

    £0.55 off

    £3.40

    £3.95

  • 0

    Walkers Monster Munch Giants Pickled Onion 85g

    85g · £21.76/kg

    £0.75 off

    £1.85

    £2.60

  • 0

    Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £17.54/kg

    £1 off

    £2.00

    £3.00

  • 0

    Rowntree's Randoms 150g

    150g · £9.67/kg

    £0.50 off

    £1.45

    £1.95

  • 0

    Haagen Dazs Salted Caramel 460ml

    460ml · £9.89/L

    £2 off

    £4.55

    £6.55

  • 0

    Kenco Millicano 100g

    100g · £59.50/kg

    £3.25 off

    £5.95

    £9.20

  • 0

    Diet Coke 330ml 8 pack

    330ml · £15.61/L

    £1.75 off

    £5.15

    £6.90

  • 0

    Lucozade Energy Orange 380ml 4 pack

    380ml · £7.89/L

    £1 off

    £3.00

    £4.00

  • View all (210)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Mini Babybel 6's

    6pk · £0.55 each
    £3.30
  • Activia Strawberry 115g 4 pack

    115g · £29.57/kg
    £3.40
  • Tesco Strawberry Jam & Cream Scones 2's

    130g · £17.69/kg
    £2.30
  • Chicken, Bacon & Stuffing Sandwich Lunch Meal Deal

    1pk · £4.50 each
    £4.50
  • Tesco Soft Cheese 200g

    200g · £10.75/kg
    £2.15
  • Rolo Dessert 2 pack

    65g · £20.00/kg
    £1 off
    £1.30£2.30
  • Utterly Butterly 500g

    500g · £3.70/kg
    £0.70 off
    £1.85£2.55
  • Tesco Egg Custard Tarts 2's

    2pk · £0.65 each
    £1.30
  • Warburtons Fruity Teacakes 4's

    4pk · £0.46 each
    £1.85
  • Wall's Chicken Tikka Slice 180g

    180g · £12.78/kg
    £2.30
  • Warburtons Wholemeal 800g

    800g · £2.25/kg
    £1.80
  • Warburtons White Toastie 800g

    800g · £2.25/kg
    £1.80
  • Tesco Millionaire's Shortbread 50g

    50g · £30.00/kg
    £1.50
  • Warburtons Sliced Soft White Rolls 6's

    6pk · £0.28 each
    £1.70
  • Simply Doughnuts Mini Ring Bites 8's

    8pk · £0.17 each
    £0.30 off
    £1.35£1.65
  • Haywood & Padgett Sultana Scones 4's

    4pk · £0.29 each
    £1.15
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £3.00/kg
    £1.80
  • Tesco Cucumber

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Ripe Bananas 5 pack

    5pk · £0.28 each
    £1.40
  • Tesco Selection of Seedless Grapes 500g

    500g · £5.10/kg
    £2.55
  • Tesco Lemons

    3pk · £0.65 each
    £1.95
  • Pork Farms Mini Pork Pies 4's

    4pk · £0.66 each
    £2.65
  • Tesco 8 Honey Roast Ham Slices 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Onken Mango Papaya Passion Fruit 450g

    450g · £4.22/kg
    £1.90
  • Warburtons Farmhouse 800g

    800g · £2.88/kg
    £2.30
  • Clover 500g

    500g · £6.30/kg
    £3.15
  • Richmond Thick Pork Sausages 8's

    8pk · £0.41 each
    £3.30
  • Wall's Cheese & Onion Roll 130g

    130g · £12.31/kg
    £1.60

In-store Price Match 🪙✅

View all (20)
  • DFE Swedish Style Meatballs 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • DFE Chicken Bites 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • DFE Frankfurters 12's

    12pk · £0.08 each
    £1.00
  • DFE Tikka Bites 200g

    200g · £5.00/kg
    £1.00
  • Winalot Chicken in Jelly 400g

    400g · £3.13/kg
    £1.25
  • McVitie's Hobnobs Chocolate Oaty Flapjacks 5's

    10pk · £0.13 each
    £0.24 off
    £1.25£1.49
  • Tropicana Orange Smooth 850ml

    850ml · £3.47/L
    £2.95
  • Space Raiders Beef 30g

    30g · £16.67/kg
    £0.50
  • Takis Fuego 55g

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Bebeto Fruity Twists Fruit Mix 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Bebeto Wacky Sticks Fizzy Strawberry 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Bebeto Wacky Sticks Strawberry 180g

    180g · £5.56/kg
    £1.00
  • Doritos Chilli Heatwave 70g

    70g · £19.29/kg
    £1.35
  • Nik Naks Rib 'N' Saucy 75g

    75g · £18.00/kg
    £1.35
  • Skips Prawn Cocktail 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Nik Naks Nice 'N' Spicy 75g

    75g · £18.00/kg
    £1.35
  • Roysters T-Bone Steak 60g

    60g · £22.50/kg
    £1.35
  • McCoy's Flame Grilled Steak 65g

    65g · £20.77/kg
    £1.35
  • Hula Hoops Big Hoops Salt & Vinegar 70g

    70g · £19.29/kg
    £1.35
  • Hula Hoops Big Hoops Salted 70g

    70g · £19.29/kg
    £1.35

Back to Routine 🎒

View all (32)
  • Walkers Quavers Cheese 6 pack

    16g · £125.00/kg
    £0.75 off
    £2.00£2.75
  • Walkers Wotsits Really Cheesy 6 pack

    6pk · £0.33 each
    £0.75 off
    £2.00£2.75
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £17.54/kg
    £1 off
    £2.00£3.00
  • Nestle Shreddies The Frosted One 500g

    500g · £6.70/kg
    £1.25 off
    £3.35£4.60
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £3.00/kg
    £1.80
  • Walkers Squares Variety 6 pack

    22g · £90.91/kg
    £0.75 off
    £2.00£2.75
  • Simply Doughnuts Mini Ring Bites 8's

    8pk · £0.17 each
    £0.30 off
    £1.35£1.65
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Jelly 175g

    175g · £4.86/kg
    £0.25 off
    £0.85£1.10
  • Cadbury Milk Chocolate Spread 400g

    400g · £9.25/kg
    £1.45 off
    £3.70£5.15
  • Nestle Cheerios Multigrain 390g

    390g · £7.69/kg
    £1 off
    £3.00£4.00
  • Kellogg's Fruit Winders Strawberry 5 pack

    5pk · £0.38 each
    £0.95 off
    £1.90£2.85
  • Rolo Dessert 2 pack

    65g · £20.00/kg
    £1 off
    £1.30£2.30
  • Tesco Apple & Strawberries 90g

    90g · £20.00/kg
    £1.80
  • Weetos Chocolatey Hoops 420g

    420g · £7.86/kg
    £1.05 off
    £3.30£4.35
  • Kellogg's Coco Pops 420g

    420g · £8.21/kg
    £1.30 off
    £3.45£4.75
  • Peperami Original 5 pack

    5pk · £0.50 each
    £1.20 off
    £2.50£3.70
  • Kellogg's Variety 8 pack

    196g · £21.17/kg
    £4.15
  • Tesco Millionaire Bites 22's

    22pk · £0.11 each
    £1.45 off
    £2.35£3.80
  • Tesco Mini Chocolate Chip Muffins 16's

    16pk · £0.18 each
    £0.95 off
    £2.85£3.80

Essentials For Less 💙

View all (17)
  • Cravendale Whole Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    2 for £4.50
    £3.15
  • Cravendale Semi Skimmed Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    2 for £4.50
    £3.15
  • Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Prime Cuts 4 Roast Beef Slices 90g

    90g · £32.22/kg
    2 for £5
    £2.90
  • 12 Pork Chipolatas 400g

    400g · £10.63/kg
    2 for £7.50
    £4.25
  • Tesco Grated Mozzarella 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Mature Cheddar Cheese 220g

    220g · £15.00/kg
    2 for £5.50
    £3.30
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Mature Cheddar Cheese Slices 250g

    250g · £16.00/kg
    2 for £5.50
    £4.00
  • Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g

    305g · £18.03/kg
    2 for £10
    £5.50
  • Tesco Grated Mild Cheddar 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco Corned Beef 110g

    110g · £26.36/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Slow Cooked Sweet Chilli Chicken Wings 310g

    310g · £14.35/kg
    £4.45
  • Arla BOB Skimmed Milk 2 litre

    2L · £1.65/L
    2 for £4.50
    £3.30
  • Tesco Mild Cheddar Slices 250g

    250g · £15.80/kg
    2 for £5.50
    £3.95

This Week's Star Buys ⭐

View all (34)
  • Fox's Party Rings 125g

    125g · £8.40/kg
    £0.65 off
    £1.05£1.70
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Oreo Original 154g

    154g · £8.12/kg
    £0.75 off
    £1.25£2.00
  • Cadbury Dairy Milk Caramel 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Yorkshire Tea Bags 160's

    160pk · £0.04 each
    £1.75 off
    £5.70£7.45
  • Kenco Millicano 100g

    100g · £59.50/kg
    £3.25 off
    £5.95£9.20
  • Cadbury Dairy Milk Oreo 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Daim 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £17.54/kg
    £1 off
    £2.00£3.00
  • Cadbury Dairy Milk 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Randoms 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Cadbury Dairy Milk Wholenut 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Jelly Tots 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Oreo Double Creme 157g

    157g · £7.96/kg
    £0.75 off
    £1.25£2.00
  • Flipz Gingerbread 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Surf Liquid Tropical Lily 24 wash

    648ml · £7.56/L
    £1.45 off
    £4.90£6.35
  • Skittles Fruits 136g

    136g · £10.29/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65
  • Starburst Fruit Chews Original 138g

    138g · £10.14/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65
  • Fairy Non Bio Gel 26 wash

    858ml · £8.92/L
    £2.50 off
    £7.65£10.15

Quality You Know And Trust 🍓🥑

View all (23)
  • Tesco Carrots 500g

    500g · £1.00/kg
    £0.50
  • Tesco Iceberg Lettuce

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Tesco Gala Apples 6 pack

    6pk · £0.40 each
    £2.40
  • Tesco 8 Cumberland Pork Sausages 454g

    454g · £4.74/kg
    £2.15
  • Tesco 10 Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g

    125g · £13.60/kg
    £1.70
  • Tesco 8 Honey Roast Ham Slices 125g

    125g · £8.80/kg
    £1.10
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £3.00/kg
    £1.80
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300g

    300g · £4.00/kg
    £1.20
  • Tesco 5% Fat Lean Beef Steak Mince 500g

    500g · £12.20/kg
    £6.10
  • Tesco Broccoli 375g

    375g · £3.07/kg
    £1.15
  • Tesco Wholemeal Medium 800g

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Tesco White Toastie Thick 800g

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Tesco Blueberries 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Tesco Brown Onions 3 pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
  • Tesco Apple & Strawberries 90g

    90g · £20.00/kg
    £1.80
  • Tesco Grated Mozzarella 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Greek Style Yogurt 500g

    500g · £3.00/kg
    £1.50
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Baking Potatoes 4's

    4pk · £0.25 each
    £1.00
  • Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g

    305g · £18.03/kg
    2 for £10
    £5.50

Ready Meals Multibuy 🍴

View all (13)
  • Tesco Chicken Chow Mein 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • One Stop Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £8.25/kg
    2 for £6
    £3.30
  • One Stop Cottage Pie 400g

    400g · £8.25/kg
    2 for £6
    £3.30
  • Young's Admiral's Pie 300g

    300g · £10.00/kg
    2 for £5
    £3.00
  • Tesco Macaroni Cheese 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Beef Lasagne 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Chicken Korma with Pilau Rice 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Ristorante Pepperoni Salame Pizza 320g

    320g · £12.97/kg
    2 for £6
    £4.15
  • Ristorante Mozzarella Pizza 335g

    335g · £12.39/kg
    2 for £6
    £4.15
  • Tesco Spaghetti Carbonara 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Sweet & Sour Chicken & Egg Fried Rice 400g

    400g · £11.25/kg
    2 for £7
    £4.50

New & Exciting🎉

View all (5)
  • Flipz Gingerbread 150g

    150g · £16.00/kg
    £2.40
  • Haribo Bone Shakers 140g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Haribo Sour Skeletons 160g

    1pk · £1.65 each
    £1.65
  • Walkers Grilled Cheese & Chilli Jam 6 pack

    1pk · £2.15 each
    £2.15
  • Walkers Salt & Pepper Chicken 6 pack

    1pk · £2.15 each
    £2.15

Bundle Deals🔥

View all (11)
  • Treat Bundle (Drink + 2 Snacks + Ice Cream)

    1pk · £12.00 each
    £12.00
  • Tesco Cheese Multibuy

    1pk · £5.50 each
    £5.50
  • Monster Cans Multibuy

    1pk · £4.00 each
    £4.00
  • Tesco British Sliced Meat Multibuy

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Pizza Night Bundle (2 Pizzas + Side + Drink)

    1pk · £10.00 each
    £10.00
  • Coca-Cola 2L Multibuy

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Cravendale Milk Multibuy

    1pk · £4.50 each
    £4.50
  • Frozen Meal Bundle (1 Main + 2 Sides)

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Tesco Bacon Multibuy

    1pk · £5.00 each
    £5.00
  • Sausage Multibuy

    1pk · £7.50 each
    £7.50
  • Tesco Wings & Tenders Multibuy

    1pk · £10.00 each
    £10.00

New

  • 2L Soft Drinks Multibuy

    1pk · £4.50 each
    £4.50
  • Tesco Microwave Meals Multibuy

    1pk · £7.00 each
    £7.00
  • Lunch Meal Deal

    1pk · £4.50 each
    £4.50

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • One Stop - Sutton Coldfield

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo