Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Hall Green

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Reese's Peanut Butter White Chocolate Bar 90g

    90g · £26.11/kg
    £2.35
    £1.95 Clubcard (£21.67/kg)
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Tesco Sliced Greens 300G

    300g · £8.33/kg
    £2.50
    £2.20 Clubcard (£7.33/kg)
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Actimel Multifruit Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.65/kg
    £6.65
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Hovis Farmhouse Batch 400g

    400g · £4.38/kg
    £1.75
    £1.30 Clubcard (£3.25/kg)
  • Tesco Finest Buttermilk Pancakes with Maple Syrup 4 Pack

    4pk · £0.60 each
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£0.54 each)
  • Little Dish Mild Chicken Korma Kids Meal 200G

    200g · £20.00/kg
    £4.00
    £3.65 Clubcard (£18.25/kg)
  • Tesco Bolognese Pasta Bake 750g

    750g · £7.20/kg
    £5.40
    £4.15 Clubcard (£5.53/kg)
  • TESCO finest Pinsa 150g

    150g · £26.33/kg
    £3.95
    £3.25 Clubcard (£21.67/kg)
  • Garnier Intensive 7 Days Ultra-Replenishing Lotion - Shea Butter 400ml

    £8.15
    £5.75 Clubcard
  • East End Chinese Cinnamon Sticks 100G

    100g · £14.00/kg
    £1.40
    £1.15 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Finest Tiger Bloomer 700G

    700g · £3.79/kg
    £2.65
    £2.15 Clubcard (£3.07/kg)
  • Tesco Finest Chilli Pinsa 157g

    157g · £25.16/kg
    £3.95
    £3.25 Clubcard (£20.70/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Hearty Food Company Mac 'N' Cheese 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Tesco Macaroni Cheese 750G

    750g · £7.20/kg
    £5.40
  • Tesco Water Chestnuts & Bamboo Shoots Stir Fry 320g

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Tesco Finest Chicken, King Prawn & Chorizo Paella 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Finest Sirloin Steak 227G

    227g · £44.93/kg
    £10.20
  • Actimel Multifruit Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.65/kg
    £6.65
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Creamfields Grated Cheddar 500G

    500g · £6.70/kg
    £3.35
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 1KG

    1kg · £8.10/kg
    £8.10
  • Tesco Finest Red Velvet Cake 405g

    405g · £12.96/kg
    £5.25
  • Creamfields Mild Cheddar Slices 10 Pack 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Tesco Greek Style Natural Yogurt 1Kg

    1kg · £2.05/kg
    £2.05
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Deli Kitchen Greek Style Plain Flatbreads 4 Pack 320g

    320g · £7.97/kg
    £2.55
  • Creamfields Mature White Cheddar 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Tesco Bolognese Pasta Bake 750g

    750g · £7.20/kg
    £5.40
    £4.15 Clubcard (£5.53/kg)
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.28 each
    £3.40
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco 4 Cheese & Onion Pasties 520g

    520g · £7.40/kg
    £3.85
  • Tesco Finest White Sourdough Loaf 400G

    400g · £6.50/kg
    £2.60
  • Tesco BBQ Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Tesco Cheese & Tomato Pasta 300G (C)

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Graham's Natural Cottage Cheese Full Fat 300G

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Tesco Finest Carrot Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco Organic Beetroot 450g

    450g · £7.00/kg
    £3.15
  • Shazans Halal Large Chicken Breast 950G

    950g · £10.21/kg
    £9.70
  • Jason's Superb Sprouted Grains Sourdough Bread 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
  • Tesco Pink Lady Apples 5 Pack

    5pk · £0.67 each
    £3.35
  • The Tofoo Co. Extra Firm Organic Tofu Naked XL 450g

    450g · £9.67/kg
    £4.35
  • Crosta & Mollica Wholeblend Piadina Midi Flatbreads 240g

    240g · £11.25/kg
    £2.70
  • Kerrygold Pure Irish Salted Butter 200g

    200g · £17.75/kg
    £3.55
  • Hovis Seed Sensations Seven Seeds Sliced Bread 800g

    800g · £3.06/kg
    £2.45
  • Tesco Fresh Cream Raspberry Turnover 2 Pack, 148 G

    148g · £15.54/kg
    £2.30
  • Tesco Cheese & Herb Sub Rolls 4 Pack

    4pk · £0.50 each
    £2.00
  • Tesco Finest Chocolate Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Herta Chicken Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco Limes Minimum 5 Pack

    5pk · £0.27 each
    £1.35
  • Flora Buttery Spread with Natural Ingredients 450G

    450g · £6.44/kg
    £2.90
  • Pizza Express Dough Balls 200G

    200g · £24.00/kg
    £4.80
    £2.25 Clubcard (£11.25/kg)
  • Tesco Baby Potatoes 1Kg

    1kg · £1.15/kg
    £1.15
  • Tesco Lemon Loaf Cake Baked in the Tray

    1pk · £2.50 each
    £2.50
  • Tesco Raspberries 150G

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Tesco Lamb Chops 300G

    300g · £23.67/kg
    £7.10
  • Tesco Quiche-Lorraine 400g

    400g · £8.88/kg
    £3.55
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.83/kg
    £1.25
  • Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.81/kg
    £1.45
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Hall Green

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo