Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Bushbury

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Dolmio Bolognese Smooth Tomato Red Pasta Sauce 450g

    450g · £7.33/kg
    £3.30
    £2.75 Clubcard (£6.11/kg)
  • Kellogg's Special K Red Berries Breakfast Cereal 330g

    330g · £14.39/kg
    £4.75
    £4.05 Clubcard (£12.27/kg)
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Zespri SunGold Kiwi 4 pack

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.15 Clubcard (£0.79 each)
  • Tesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G

    300g · £6.67/kg
    £2.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 10 Extra Mature Cheddar Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Marmite Cashews 110g

    110g · £40.91/kg
    £4.50
    £2.50 Clubcard (£22.73/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Dairylea Lunchers Chicken 'N' Cheese 60g

    60g · £31.67/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£20.83/kg)
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • New York Bakery Everything Bagel 5 pack

    5pk · £0.52 each
    £2.60
    £1.85 Clubcard (£0.37 each)
  • Princes Tuna Chunks In Brine 4X145g

    4pk · £39.66/kg
    £5.75
    £4.75 Clubcard (£32.76/kg)
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Pot Noodle Chicken & Mushroom Instant Noodles King Pot 114g

    114g · £15.35/kg
    £1.75
    £1.45 Clubcard (£12.72/kg)
  • Warburtons Fruit Teacakes 4 Pack

    4pk · £0.48 each
    £1.90
    £1.70 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Mash Potato 450g (c)

    450g · £3.00/kg
    £1.35
    3 for 2 Clubcard
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Richmond Meat-Free Sausages 8 Pack 304g

    304g · £9.21/kg
    £2.80
  • Tesco Finest Spaghetti Bolognese 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Dairylea Fruit Snackers Cheese & Crackers with Strawberry Fruit Bites 64g

    64g · £32.03/kg
    £2.05
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • Tesco Lean Pork Mince 5% Fat 500G

    500g · £6.20/kg
    £3.10
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Tesco All Butter Croissants 8 Pack

    8pk · £0.34 each
    £2.75
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Red Seedless Grape Punnet (C)

    500g · £4.80/kg
    £2.40
  • Cheestrings Twisted Cheese Snacks 4 Pk, 80 G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Cadbury Dairy Milk Trifle 2 x 90g

    2pk · £28.89/kg
    £2.60
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg

    1kg · £1.45/kg
    £1.45
  • Muller Corner Strawberry Yogurt 136G

    136g · £8.09/kg
    £1.10
  • Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Cadbury Dairy Milk Pots Of Joy 350G

    350g · £10.71/kg
    £3.75
  • Dairylea Lunchers Chicken 'N' Cheese 60g

    60g · £31.67/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£20.83/kg)
  • Tesco Wholemeal Pitta Bread 6 Pack Classic

    6pk · £0.10 each
    £0.60
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Tesco Fresh Cream Horns 2 Pack, 110 G

    2pk · £42.73/kg
    £2.35
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Hovis Soft White Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Warburtons Fruit Teacakes 4 Pack

    4pk · £0.48 each
    £1.90
    £1.70 Clubcard (£0.43 each)
  • Arla Protein on the go Strawberry yogurt 200g

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 400g

    400g · £2.50/kg
    £1.00
  • Tesco Celery Sticks 250G

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.35 each
    £1.05
  • Tesco Baby Potatoes 750G

    750g · £1.13/kg
    £0.85
  • Tesco Fresh Egg Custard Tarts 2 Pack

    2pk · £0.53 each
    £1.05
  • Tesco Baking Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.23 each
    £0.90
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Warburtons Wholemeal Soft Sliced Rolls 6 Pack

    6pk · £0.22 each
    £1.30
  • Tesco Red Chillies 60G

    60g · £9.17/kg
    £0.55
  • Tesco Salad Tomatoes 360G (C)

    360g · £2.78/kg
    £1.00
  • Tesco Mash Potato 450g (c)

    450g · £3.00/kg
    £1.35
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 2 Skinless Smoked Basa Fillets 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Nomadic Yogurt & Oat Clusters - Double Choc 169g

    169g · £14.20/kg
    £2.40
  • Tesco Smoked Salmon Tuna & Prawn Sushi 136g

    136g · £25.00/kg
    £3.40
  • Mr Kipling Exceedingly Good Battenberg Cake

    230g · £10.65/kg
    £2.45
  • Happy Egg Free Range Eggs Large 10 Pack

    10pk · £0.48 each
    £4.75
  • New York Bakery Everything Bagel 5 pack

    5pk · £0.52 each
    £2.60
    £1.85 Clubcard (£0.37 each)
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)
  • Tesco Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco British Corned Beef 110g

    110g · £22.27/kg
    £2.45
  • Tesco 10 Extra Mature Cheddar Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Zespri SunGold Kiwi 4 pack

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.15 Clubcard (£0.79 each)

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Bushbury

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo