Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Asda Superstore - Barnes Hill

Allergens and info

2.80 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (2100)

  • 0

    Coca-Cola Original Taste 12 x 330ml Cans

    3.96L · £1.88/L

    29% off

    £7.46

    £10.50

  • 0

    Walkers Classic Pack 20 x 25g

    500g · £10.02/kg

    23% off

    £5.01

    £6.51

  • 0

    Frubes Strawberry, Red Berry and Peach Flavour Yogurt 9X37g

    333g · £5.32/kg

    32% off

    £1.77

    £2.60

  • 0

    Appletiser 6 x 250ml

    1.5L · £2.89/L

    29% off

    £4.33

    £6.10

  • 0

    Strings & Things Cheestrings 80g

    80g · £23.63/kg

    16% off

    £1.89

    £2.25

  • 0

    Doritos Cool Original Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg

    2 for £3.70

    £2.17

  • 0

    Doritos Tangy Cheese Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg

    2 for £3.70

    £2.17

  • 0

    Doritos Chilli Heatwave Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg

    2 for £3.70

    £2.17

  • 0

    Vimto Original Squash 1l

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Vimto Squash No Added Sugar 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Vimto Squash Mango & Passionfruit No Added Sugar 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Walkers Salt & Vinegar Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    SensationsThai Sweet Chilli Multipack Crisps 5x25g

    125g · £21.36/kg

    2 for £3.70

    £2.67

  • 0

    Walkers Prawn Cocktail Multipack Crisps 6 x 25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Vimto Real Fruit Squash Orange & Pineapple 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Vimto Squash Raspberry, Orange & Passionfruit No Added Sugar 1L

    1L · £2.75/L

    2 for £2.50

    £2.75

  • 0

    Dr Pepper 8 x 330ml Cans

    2.64L · £1.64/L

    22% off

    £4.33

    £5.55

  • 0

    Asda Long Life Semi Skimmed Milk 1 Litre

    1L · £1.35/L

    18% off

    £1.35

    £1.65

  • 0

    ASDA Thin Cut Beef Steaks

    400g · £14.00/kg

    3 for £14.75

    £5.60

  • 0

    Asda Succulent Boneless Chicken Thigh Fillets 650g

    650g · £11.46/kg

    3 for £14.75

    £7.45

  • View all (2100)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Marvel Spider-Man Shaped Party Cake

    1pk · £19.70 each
    £19.70
  • Asda Meal for One Cheese & Vegetable Pie 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • ASDA Sirloin Beef Steak 227g

    227g · £32.38/kg
    £7.35
  • Warburtons Gluten Free White Loaf 300g

    300g · £8.03/kg
    £2.41
  • Old El Paso Small Gluten Free Corn Taco Tortilla Wraps x10 208g

    208g · £11.54/kg
    £2.40
  • The Bakery at Asda Sliced White Farmhouse Loaf 800g

    800g · £2.31/kg
    £1.85
  • ASDA Seedless Mixed Grapes 500g

    500g · £4.90/kg
    £2.45
  • ASDA Half Salmon Side 500g

    500g · £21.50/kg
    £10.75
  • ASDA Thin Cut Beef Steaks

    400g · £14.00/kg
    3 for £14.75
    £5.60
  • ASDA The Bakery Tiger Bloomer 400g

    400g · £4.13/kg
    £1.65
  • ASDA by Exceptional Lightly Smoked 2 Scottish Salmon Fillets 240g

    240g · £31.46/kg
    3 for £14.75
    £7.55
  • Asda Wafer Thin Cooked Chicken 400g

    400g · £6.75/kg
    £2.70
  • Asda Roast Chicken Breast Fillets 240g

    240g · £15.08/kg
    3 for £8.60
    £3.62
  • ASDA Baby Watermelon

    1pk · £2.80 each
    £2.80
  • Asda Milk Chocolate Muffins 6 Pack

    6pk · £0.56 each
    £3.38
  • Asda Raspberry Flavour Jelly Pots 6 x 120g (720g)

    720g · £3.82/kg
    £2.75
  • Shazans Halal Beef Mince 500g

    500g · £12.90/kg
    £6.45
  • ASDA Tender Chicken Breast Mini Fillets 400g

    400g · £12.25/kg
    £4.90
  • Asda Classic BLT on Malted Bread

    1pk · £3.40 each
    £3.40
  • Asda Hoisin Duck on a Wheat Wrap

    1pk · £3.70 each
    £3.70
  • Asda Southern Fried Chicken on a Wheat Wrap

    1pk · £3.70 each
    £3.70
  • Asda Mild Mixed Leaf Salad 200g

    200g · £7.25/kg
    £1.45
  • ASDA British Chicken Drumsticks

    2kg · £2.73/kg
    £5.45
  • Asda Smooth & Rich Red Potatoes 2kg

    2kg · £0.95/kg
    £1.90
  • Asda Bistro Beef & Ale Cottage Pie 400g

    400g · £8.25/kg
    £3.30
  • Asda Chicken & Bacon Caesar Triple on a Wheat Wrap

    1pk · £3.85 each
    £3.85
  • ASDA All Day Breakfast 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Just Essentials by ASDA 15 Eggs 805g

    15pk · £0.24 each
    £3.55
  • Asda Mild & Tender Casserole Vegetables 600g

    600g · £2.75/kg
    £1.65
  • The Bakery at ASDA 5 Sugar Ring Donuts

    5pk · £0.31 each
    £1.55

Feast with the Faithful

View all (29)
  • Aero Bubbles Peppermint Mint Chocolate Sharing Bag 92G

    92g · £26.09/kg
    £2.40
  • Asda Chicken Korma with Pilau Rice Meal for 1 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Doritos Chilli Heatwave Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg
    2 for £3.70
    £2.17
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Pieces 100 Gr

    100g · £24.00/kg
    £2.40
  • Diet Coke Bottle 2L

    2L · £1.28/L
    2 for £3.70
    £2.55
  • Chicago Town Takeaway Stuffed Crust Pepperoni Medium Pizza 490g

    490g · £6.29/kg
    23% off
    £3.08£4.00
  • Frozen Chicago Town Cheese & Tomato Pizza Subs 250g

    250g · £9.40/kg
    4 for £6.15
    £2.35
  • Haribo Tangfastics Sweets Bag 175g

    175g · £7.20/kg
    19% off
    £1.26£1.55
  • Asda Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £6.00/kg
    £2.40
  • Asda Sweet Popcorn 100G

    100g · £11.00/kg
    £1.10
  • Asda Mild Salsa Dip 300G

    300g · £6.20/kg
    £1.86
  • Revels Milk Chocolate with Raisins, Coffee & Orange Bites Pouch Bag 101g

    101g · £21.29/kg
    £2.15
  • Chicago Town Meat Supreme Pizza Subs 2 x 125g (250g)

    250g · £9.40/kg
    4 for £6.15
    £2.35
  • Chicago Town Takeaway Large Cheesy Stuffed Pepperoni Pizza

    640g · £6.30/kg
    34% off
    £4.03£6.10
  • Doritos Tangy Cheese Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg
    2 for £3.70
    £2.17
  • Dr Pepper 8 x 330ml Cans

    2.64L · £1.64/L
    22% off
    £4.33£5.55
  • Asda Italian Pepperoni Pennette Bake Ready Meal 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • ASDA 2 Garlic & Coriander Naans

    2pk · £0.50 each
    £1.00
  • Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £1.28/L
    2 for £3.70
    £2.55
  • Haribo Starmix Sweets Bag 175g

    175g · £7.20/kg
    19% off
    £1.26£1.55

Tickled Pink

View all (24)
  • Pukka Chicken & Mushroom Pie

    212g · £9.81/kg
    33% off
    £2.08£3.10
  • Swizzels Drumstick Squashies Original Raspberry & Milk Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • Dove Pink Beauty Bar 2x 90 g

    180g · £13.39/kg
    £2.41
  • Mr Kipling Angel Slices Cakes 6 Pack

    6pk · £0.56 each
    £3.35
  • Albert Bartlett Rooster Potatoes 2kg

    2kg · £1.23/kg
    £2.45
  • Whitby Seafoods Scampi 360g

    370g · £11.68/kg
    9% off
    £4.32£4.75
  • Napolina Rigatoni Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • The Bakery at Asda Pink Drip Cake

    1pk · £19.70 each
    £19.70
  • Sanex Skin Therapy Anti-Dryness Shower Gel Body Wash 450ml

    450ml · £15.00/L
    3 for £12.30
    £6.75
  • St Pierre 4 Brioche Burger Buns 4pk

    4pk · £0.55 each
    27% off
    £2.19£3.00
  • Walkers Classic Pack 20 x 25g

    500g · £10.02/kg
    23% off
    £5.01£6.51
  • Palmolive Blushing Rose Scent Liquid Hand Wash Soap 300ml

    300ml · £4.07/L
    32% off
    £1.22£1.80
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £6.42/kg
    2 for £6.15
    £4.30
  • Extra Watermelon Flavour Sugarfree Chewing Gum Bottle 46 pieces

    64g · £46.88/kg
    £3.00
  • Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 8x65ml

    520ml · £5.94/L
    37% off
    £3.09£4.90
  • itsu hoisin duck 8 bao buns 256g

    256g · £18.95/kg
    £4.85
  • Mr Kipling French Fancies Cakes 8 Pack

    8pk · £0.31 each
    £2.45
  • Mr Kipling 6 Viennese Whirls

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Wall's 12 Cocktail Pork Sausage Rolls

    240g · £6.38/kg
    35% off
    £1.53£2.35
  • Little Moons Very Berry Mochi Sorbet Refreshos 192g (6 x 32g)

    192g · £22.76/kg
    29% off
    £4.37£6.15

Too Early for Christmas? Never!

View all (21)
  • Cadbury Dairy Milk Christmas Little Robins Bag 77 g

    77g · £24.03/kg
    £1.85
  • Reese's Peanut Butter Milk & White Miniatures Advent Calendar 245g

    245g · £32.65/kg
    £8.00
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Mini Figures 6 x 15g

    90g · £34.44/kg
    £3.10
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Mini Treats Bag 59g

    59g · £26.27/kg
    £1.55
  • Cadbury Dairy Milk Winter Wonderland 100g

    100g · £18.50/kg
    £1.85
  • Milkybar Reindeer White Chocolate Christmas Figure 44g

    44g · £28.41/kg
    £1.25
  • ASDA 6 Tasty Iced Mince Pies

    6pk · £0.38 each
    £2.30
  • Quality Street 550g

    550g · £10.64/kg
    £5.85
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Santa Gift 110g

    110g · £25.00/kg
    £2.75
  • Lindt Santa Sleigh Christmas Milk Chocolate 5 x 50g

    50g · £74.00/kg
    £3.70
  • Cadbury Roses Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £12.95/kg
    £6.15
  • Mr Kipling Christmas Fruit Cake Slices 6 Pack

    6pk · £0.52 each
    £3.10
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Advent Calendar 108g

    104g · £35.58/kg
    £3.70
  • Mr Kipling Christmas Deep Filled Mince Pies 6 Pack

    6pk · £0.62 each
    £3.70
  • Milkybar White Chocolate Advent Calendar 85g

    85g · £36.47/kg
    £3.10
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Treat 29g

    29g · £20.69/kg
    £0.60
  • Exceptional by ASDA Luxury Christmas Pudding 400g

    400g · £16.13/kg
    £6.45
  • Cadbury Heroes Chocolate Christmas Advent Calendar 230 g

    230g · £29.35/kg
    £6.75
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £12.95/kg
    £6.15
  • Terry's Chocolate Orange Milk 157g

    145g · £20.34/kg
    £2.95

Off to Uni

View all (26)
  • Starbucks Multiserve Caffè Latte Iced Coffee 750ml

    750ml · £4.13/L
    28% off
    £3.10£4.30
  • George Home Metal Butterfly Can Opener

    1pk · £0.80 each
    £0.80
  • Quaker Oat So Simple Protein Original Porridge Sachets 8 x 37.75g

    308g · £14.94/kg
    3 for £7.40
    £4.60
  • Pot Noodle Original Curry 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Bens Original Chinese Style Microwave Rice 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Flash Spray Wipe Done Antibac Apple Blossom Cleaning Spray 800ml

    800ml · £4.25/L
    £3.40
  • George Home Toilet Brush

    1pk · £1.70 each
    £1.70
  • Cruzcampo Sevilla 10 x 440ml

    4.4L · £3.88/L
    2 for £26.20
    £17.05
  • Ariel Washing Liquid, 72 Washes, Original

    2.42L · £5.60/L
    £13.55
  • Pukka Pads Sherbet A5 Jotta Notebook (Styles May Vary)

    1pk · £3.26 each
    £3.26
  • Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g

    220g · £16.59/kg
    4 for £6.15
    £3.65
  • George Home Utensil Set

    1pk · £3.69 each
    £3.69
  • Heinz Beanz in a Rich Tomato Sauce Family Pack 6 x 415g

    2.49kg · £2.59/kg
    2 for £10
    £6.45
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese, Leek & Ham Flavour Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Mac 'n' Cheese Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.70/L
    £0.85
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Tomato, Onion & Herb 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Madrí Excepcional 10 x 440ml

    4.4L · £4.44/L
    £19.55
  • Ben's Original Pilau 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish Pepperoni Pizzas 2x155g

    310g · £7.90/kg
    4 for £6.15
    £2.45

Autumn Comforts

View all (25)
  • Asda Bake at Home 4 Cinnamon Swirls 318g

    318g · £11.86/kg
    18% off
    £3.77£4.60
  • Exceptional by ASDA Beef Gravy Granules 200g

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Ambrosia Devon Custard Dessert Can 400g

    400g · £5.13/kg
    2 for £2.85
    £2.05
  • Mug Shot Pasta Snack Creamy Cheese 68g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Asda Chunky Minestrone Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • ASDA Cottage Pie 800g

    800g · £6.18/kg
    11% off
    £4.94£5.55
  • Asda Tomato & Basil Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Chicken & Mushroom Soup 600G

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Mug Shot Macaroni Cheese Flavour Pasta 62g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Options Belgian Choc 220g

    220g · £16.00/kg
    47% off
    £3.52£6.65
  • The Bakery at ASDA Delicious Apple Crumble 500g

    500g · £9.80/kg
    £4.90
  • Kenco Smooth Instant Coffee 190g

    190g · £38.84/kg
    28% off
    £7.38£10.25
  • Taylors of Harrogate Yorkshire Gold 80 Tea Bags 250g

    250g · £19.60/kg
    £4.90
  • Asda Carrot & Coriander Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Oatie Crumbles 300g

    300g · £2.33/kg
    18% off
    £0.70£0.85
  • Ovaltine Original 300g

    300g · £17.67/kg
    £5.30
  • Mug Shot Pasta Snack Tomato & Herb 64g

    64g · £9.38/kg
    £0.60
  • ASDA The Bakery Sticky Toffee Puddings 2 x 105g (210g)

    2pk · £1.63 each
    £3.25
  • ASDA British Roast Potatoes 400g

    400g · £4.50/kg
    £1.80
  • Ambrosia Rice Pudding 400g

    400g · £5.13/kg
    2 for £2.85
    £2.05

Indulge In Something Exceptional

View all (26)
  • Exceptional by Asda 6 Triple Chilli Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Exceptional by ASDA Pinot Grigio Trentino 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by Asda Vine Ripened Tomatoes

    4pk · £0.64 each
    £2.55
  • Exceptional by ASDA Mild & Delicate Scottish Smoked Salmon 100g

    100g · £58.50/kg
    3 for £14.75
    £5.85
  • Exceptional by ASDA Spanish Chorizo 225g

    225g · £14.44/kg
    £3.25
  • Exceptional by ASDA Sweet Pointed Peppers

    2pk · £0.93 each
    10% off
    £1.85£2.05
  • Exceptional by ASDA Malbec 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by Asda 4 Sliced Brioche Burger Buns

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • Asda Exceptional Manchego DOP 150g

    150g · £32.67/kg
    3 for £8.60
    £4.90
  • ASDA Exceptional Best in Season Easy Peelers 600g

    600g · £3.10/kg
    27% off
    £1.86£2.55
  • Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 8oz Sirloin Steak 227g

    227g · £32.82/kg
    24% off
    £7.45£9.80
  • Exceptional by Asda Chocolate Fudge Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Exceptional by ASDA British Potatoes 2kg

    2kg · £1.40/kg
    £2.80
  • Exceptional by Asda 6 Bacon & Maple Syrup Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 9oz Rump Steak

    255g · £29.02/kg
    £7.40
  • Exceptional by Asda Classic Coleslaw 300g

    300g · £6.97/kg
    5% off
    £2.09£2.20
  • ASDA Extra Special Prosecco Brut 75cl

    750ml · £13.13/L
    3 for £26.20
    £9.85
  • Exceptional by Asda Hand Finished Red Velvet Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Exceptional by Asda 6 Free Range Golden Yolk Eggs 328g

    6pk · £0.46 each
    £2.75
  • Exceptional by Asda 14 Dry Cured Oak Smoked Streaky Bacon Rashers 200g

    200g · £22.25/kg
    2 for £6.15
    £4.45

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Asda Superstore - Barnes Hill

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo