Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Great Barr

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Mozzarella & Slow Roasted Tomatoes 200G

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Yeo Valley Kefir Yogurt Mango & Passion Fruit 350G

    350g · £7.86/kg
    £2.75
    £2.00 Clubcard (£5.71/kg)
  • Tesco Diced Butternut 400g

    400g · £5.38/kg
    £2.15
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco British Medium Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Patak's Indian Garlic & Coriander Mini Naan Breads 4 Pack

    4pk · £0.83 each
    £3.30
    £2.30 Clubcard (£0.58 each)
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Kellogg's Special K Red Berries Breakfast Cereal 330g

    330g · £14.39/kg
    £4.75
    £4.05 Clubcard (£12.27/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Tesco Mash Potato 450g (c)

    450g · £3.00/kg
    £1.35
    3 for 2 Clubcard
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Princes Tuna Chunks In Brine 4X145g

    4pk · £39.66/kg
    £5.75
    £4.75 Clubcard (£32.76/kg)
  • Tesco Crispy Slices 350G (C)

    350g · £7.57/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Nestle Milkybar Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • New Covent Garden Classic Chicken Soup (20g Protein Per Pack) 560g

    560g · £5.54/kg
    £3.10
  • Tesco British Beef Rump Steak 255G

    255g · £18.43/kg
    £4.70
  • Tesco Creme Caramel 4x100g

    400g · £4.88/kg
    £1.95
  • Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G (C)

    500g · £4.80/kg
    £2.40
  • Tesco Lean Diced Beef 400G

    400g · £17.75/kg
    £7.10
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Tesco Gnocchi 500G

    500g · £5.00/kg
    £2.50
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • The Tofoo Co Naked Tofu 280G

    280g · £11.07/kg
    £3.10
  • Tesco British Chicken Thighs 600G (C)

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Tesco Fusilli 300G

    300g · £6.83/kg
    £2.05
  • Tesco Finest Wholemeal Seeds & Grains Loaf 800g

    800g · £2.88/kg
    £2.30
  • Nestle Milkybar Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco Leeks 320G

    320g · £3.75/kg
    £1.20
  • Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco British Medium Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Iceberg Lettuce Each (C)

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Auntys Sticky Toffee Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Auntys Golden Syrup Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Tesco Red Chillies 60G

    60g · £9.17/kg
    £0.55
  • Tesco Coriander 15G (C)

    15g · £66.67/kg
    £1.00
  • Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)

    100g · £7.00/kg
    £0.70
  • Yeo Valley Kefir Yogurt Mango & Passion Fruit 350G

    350g · £7.86/kg
    £2.75
    £2.00 Clubcard (£5.71/kg)
  • Gills Pork Sausages 400g

    400g · £6.63/kg
    £2.65
  • Tesco Diced Chorizo 130G

    2pk · £49.23/kg
    £3.20
  • Warburtons Thin Plain Bagels 6 Pack

    6pk · £0.39 each
    £2.35
  • Patak's Indian Garlic & Coriander Mini Naan Breads 4 Pack

    4pk · £0.83 each
    £3.30
    £2.30 Clubcard (£0.58 each)
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Tesco Finest Belgian Sugar Waffles 90g

    90g · £15.56/kg
    £1.40
  • Onken Fat Free Vanilla Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25
  • Tesco Chicken & Bacon Sandwich Filler 235g (C)

    235g · £9.36/kg
    £2.20
  • Tesco British Smoked Ham 120g

    120g · £20.42/kg
    £2.45
  • Muller Light Toffee Yogurt 160G

    160g · £8.13/kg
    £1.30
  • Arla Protein Mango Yogurt Pouch 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Tesco Homebake Part Baked White Baguettes 2 Pack

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.81/kg
    £1.45
  • Taste Original Chicken Satay Snack 40G

    40g · £32.50/kg
    £1.30
  • Tesco Little Gem 2 Pack (C)

    2pk · £0.45 each
    £0.90
  • Tesco Cream Of Tomato Soup 600g

    600g · £3.83/kg
    £2.30
  • MULLERICE PROTEIN Chocolate 180g

    180g · £7.22/kg
    £1.30
  • Tesco Fresh Tagliatelle Nests 300g

    300g · £6.83/kg
    £2.05
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • SCHAR GLUTEN FREE MUFFIN CHOCO CHIPS 225G

    5pk · £84.44/kg
    £3.80
  • Tesco Coarse Farmhouse Pate 170g

    170g · £10.00/kg
    £1.70
  • Soreen Original Fruited Malt Loaf 260g

    260g · £8.08/kg
    £2.10
  • Tuna & Sweetcorn Sandwich

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Nomadic Yogurt & Oat Clusters - Double Choc 169g

    169g · £14.20/kg
    £2.40
  • Tesco Just Ham Sandwich

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Tesco Braeburn Apples Minimum 5 Pack

    5pk · £0.45 each
    £2.25
  • Tesco Gouda & Chorizo Rollitos 88g

    88g · £43.75/kg
    £3.85
  • Tesco Mozzarella & Slow Roasted Tomatoes 200G

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Great Barr

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo