Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Great Barr

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Nestle Milkybar Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco British Medium Cheddar 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Tesco British Medium Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco 8 Garlic Slices 235g

    235g · £12.98/kg
    £3.05
    £2.00 Clubcard (£8.51/kg)
  • Zombie Variety Fruit Snack Bar Multipack 4x25g

    4pk · £134.00/kg
    £3.35
    £3.00 Clubcard (£120.00/kg)
  • Birds Eye 8 Breaded Cod Fish Fingers 240g

    240g · £22.92/kg
    £5.50
    £4.50 Clubcard (£18.75/kg)
  • Bisca Danish Butter Cookies 454g

    454g · £13.00/kg
    £5.90
    £5.10 Clubcard (£11.23/kg)
  • Graze Chorizo and Honey Nut Crunch 120g

    120g · £30.83/kg
    £3.70
    £2.95 Clubcard (£24.58/kg)
  • Tesco Finest Salted Caramelised Nut Selection 150g

    150g · £20.00/kg
    £3.00
    £2.50 Clubcard (£16.67/kg)
  • Tesco 8 Crispy Tempura King Prawns 140g

    140g · £18.93/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 12 Pigs in Blankets 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco British Beef Rump Steak 255G

    255g · £18.43/kg
    £4.70
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • New Covent Garden Classic Chicken Soup (20g Protein Per Pack) 560g

    560g · £5.18/kg
    £2.90
  • Tesco Creme Caramel 4x100g

    400g · £4.88/kg
    £1.95
  • Wildlife Choobs Strawberry Raspberry & Apricot Kids Yoghurt Tubes 6x37g

    6pk · £39.19/kg
    £1.45
  • Tesco Lean Diced Beef 400G

    400g · £17.75/kg
    £7.10
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • The Tofoo Co Naked Tofu 280G

    280g · £11.07/kg
    £3.10
  • Tesco British Chicken Thighs 600G (C)

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Tesco Gnocchi 500G

    500g · £5.00/kg
    £2.50
  • Milkybar Milk Slices 4X26g

    4pk · £69.23/kg
    £1.80
  • Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G (C)

    500g · £4.80/kg
    £2.40
  • Nestle Milkybar Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco Fusilli 300G

    300g · £6.83/kg
    £2.05
  • Tesco Finest Wholemeal Seeds & Grains Loaf 800g

    800g · £2.88/kg
    £2.30
  • Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco Leeks 320G

    320g · £3.75/kg
    £1.20
  • Tesco British Medium Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Quorn 7 Picnic Eggs 140g

    140g · £21.07/kg
    £2.95
    £2.10 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Tesco Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.30 each
    £1.20
  • Tesco Iceberg Lettuce Each (C)

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Auntys Sticky Toffee Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Auntys Golden Syrup Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Tesco Red Chillies 60G

    60g · £10.83/kg
    £0.65
  • Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)

    100g · £7.00/kg
    £0.70
  • Jason's 4 Sourdough Crumpets

    4pk · £0.48 each
    £1.90
  • Tesco 8 Garlic Slices 235g

    235g · £12.98/kg
    £3.05
    £2.00 Clubcard (£8.51/kg)
  • Tesco British Medium Cheddar 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Seeded Large Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.25 each
    £1.00
  • Seriously Spreadable Original Cheese Spread 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Tesco Finest Baby Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
  • Brioche Pasquier Pitch Chocolate Chip Brioche 6 Pack

    6pk · £58.11/kg
    £2.15
  • Tesco Fresh Cream Raspberry Turnover 2 Pack, 148 G

    148g · £15.54/kg
    £2.30
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Tesco British Roast Chicken Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Tesco Finest All Butter Scones 4 Pack

    4pk · £0.73 each
    £2.90
  • Tesco Smoked Back Bacon Rashers 300G

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Nishaan Chakki Roti 350G

    350g · £4.57/kg
    £1.60
  • St Pierre Sesame Seeds Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.88 each
    £3.50
  • Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.81/kg
    £1.45
  • Tesco Tiramisu 2 x 85g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • Tesco Conference Pear Minimum 4 Pack

    4pk · £0.50 each
    £2.00
  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Great Barr

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo