Berries
Blackberries 150g
150g · £22.00/kg£3.30£2.31 loyalty card (£15.40/kg)Driscolls Mixed Berry 200g
200g · £18.25/kg£3.65Driscolls Blackberry 125g
125g · £28.80/kg£3.60Strawberries 227g
227g · £11.01/kg£2.50Driscolls Strawberry 250g
250g · £16.20/kg£4.05Strawberries 400g
400g · £10.13/kg£4.05Blueberries 300g
300g · £13.33/kg£4.00£2.80 loyalty card (£9.33/kg)Blueberries 450g
450g · £11.33/kg£5.10Driscolls Blueberry 170g
170g · £21.18/kg£3.60Morrisons Organic Blueberries 125g
125g · £23.20/kg£2.90Blueberries 150g
150g · £14.67/kg£2.20Raspberries 150g
150g · £14.67/kg£2.20£1.54 loyalty card (£10.27/kg)Organic Raspberries 125g
125g · £26.00/kg£3.25Driscolls Raspberry 125g
125g · £28.80/kg£3.60
Bananas
Fyffes Organic Fairtrade Bananas 6pk
6pk · £0.39 each£2.35Fyffes Bananas 5pk
5pk · £0.17 each£0.85Fyffes Snack Size Bananas 7pk
7pk · £0.16 each£1.10
Citrus Fruit
Unwaxed Lemon 4 pk
4pk · £0.38 each£1.50Waxed Limes 4 pack
4pk · £0.29 each£1.15Lemons & Limes 6 pack
6pk · £0.32 each£1.90Individual Loose Lemon
£0.50Morrisons Savers Lemons 4pk
4pk · £0.28 each£1.10£0.77 loyalty card (£0.19 each)Individual Loose Lime
£0.35Morrisons Organic Lemons 3pk
3pk · £0.77 each£2.30Sweetclem Easy Peelers 600g
600g · £2.75/kg£1.65The Best Sweetclems 600g
600g · £4.50/kg£2.70Morrisons Disney Easy Peelers 500g
500g · £2.40/kg£1.20Explore Easy Peelers 1kg
1kg · £2.70/kg10% off£2.70£3.00Sweetclems Easy Peelers 1kg
1kg · £2.40/kg£2.40Large Oranges 4 pack
4pk · £0.66 each£2.65Orange Bumper Pack 5 pack
5pk · £0.37 each£1.85The Best Blood Orange 4 Pack
4pk · £0.64 each£2.55Red Grapefruit
£0.65White Grapefruit
£0.60The Best Extra Large Oranges 4pk
4pk · £0.73 each£2.90Oranges
£0.45Individual Loose Sweetclem
£0.35Tangerines 600g
600g · £3.08/kg£1.85Organic Oranges 4pk
4pk · £0.60 each£2.40
Apples & Pears
Morrisons Ripe & Ready Conference Pears 4 pack
4pk · £0.71 each£2.85Pears 1.2kg
1.2kg · £2.29/kg£2.75Wonky Pears Min 4 Fruit
4pk · £0.30 each£1.20Morrisons Disney Pears 5pk
500g · £2.40/kg£1.20Ready To Eat Qtee Pears 4 Pack
4pk · £0.59 each£2.35Morrisons Jazz Apples 6 pack
6pk · £0.48 each£2.90Small Apples 6pk
6pk · £0.21 each£1.25Morrisons Apples 1.2kg
1.2kg · £2.50/kg£3.00Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack
4pk · £0.45 each30% off£1.79£2.55Morrisons Royal Gala Apples 6 pack
6pk · £0.26 each30% off£1.54£2.20Granny Smith Apples 6 pack
6pk · £0.37 each£2.20Morrisons Golden Delicious Apples 6 pack
6pk · £0.36 each£2.15Organic Gala Apples 6pk
6pk · £0.47 each£2.80British Apples 6 pack
6pk · £0.36 each10% off£2.16£2.40Morrisons Disney Apples 6 Pack
6pk · £0.20 each£1.20Pinkids Apples 6pk
6pk · £0.36 each10% off£2.16£2.40Pink Lady Apples
10% off£0.54£0.60Braeburn Apples 6 pack
6pk · £0.36 each£2.15Granny Smith Apples
10% off£0.50£0.55Morrisons Kissabel Apples 4Pk
4pk · £0.59 each£2.35Cox Apples 6 pack
6pk · £0.40 each£2.40Braeburn Apples
10% off£0.54£0.60Royal Gala Apples
10% off£0.50£0.55Pink Lady Apples 6 Pack
6pk · £0.42 each30% off£2.49£3.55Morrisons Conference Pears 4pk
4pk · £0.58 each£2.30Conference Pears
20% off£0.48£0.60Morrisons Organic Pears Min 3
4pk · £0.81 each£3.25Golden Delicious Apples
£0.60
Grapes
Green Grapes 400g
400g · £6.13/kg£2.45Explore Cotton Candy Seedless Grapes 400g
400g · £7.38/kg£2.95Explore Candy Pops Seedless Grapes 400g
400g · £7.25/kg£2.90Red Grapes 400g
400g · £5.50/kg£2.20£1.54 loyalty card (£3.85/kg)Black Grapes 400g
400g · £6.13/kg£2.45Grape Selection 400g
400g · £6.13/kg£2.45Explore Sable Grapes 400g
400g · £7.25/kg£2.90Organic Grapes 400g
400g · £9.00/kg£3.60Green Grapes 170g
170g · £10.59/kg£1.80Red Grapes 170g
170g · £10.59/kg£1.80Explore Grape Selection 800g
800g · £5.06/kg£4.05Explore Green Grapes 400g
400g · £6.53/kg10% off£2.61£2.90Explore Limited Edition Grapes 400g
400g · £6.38/kg£2.55Savers Grapes 500g
500g · £3.30/kg£1.65Explore Red Grapes 400g
400g · £7.25/kg£2.90
Prepared Fruit
Pineapple 500g
500g · £7.30/kg£3.65Watermelon 300g
300g · £10.17/kg£3.05Melon Slices 400g
400g · £7.63/kg£3.05Pineapple 145g
145g · £8.97/kg30% off£1.30£1.85Pineapple 300g
300g · £5.97/kg30% off£1.79£2.55Pomegranate 80g
80g · £22.50/kg£1.80Morrisons Kiwi 100g
100g · £18.00/kg£1.80Mango 120g
120g · £15.00/kg£1.80Prepared Melon Pineapple And Mango 240g
240g · £11.25/kg10% off£2.70£3.00Fruit Platter 350g
350g · £10.29/kg£3.60Mango Fingers 350g
350g · £10.29/kg£3.60Dole Pineapple Chunks in Juice 4x113g
452g · £6.08/kg£2.75Dole Mandarins in Orange Jelly 4 x 123g
492g · £5.59/kg£2.75Watermelon Fans 95g
95g · £7.89/kg£0.75Berry Medley 220g
220g · £13.64/kg£3.00Watermelon Wedges 550g
550g · £5.55/kg£3.05Kiwi Berries 125g
125g · £18.40/kg£2.30Morrisons Pink Lady Apple 310g
310g · £9.84/kg£3.05Morrisons Kiwi Melon & Strawberries 220g
220g · £13.64/kg£3.00Strawberry Mango Raspberry & Apple 210g
210g · £14.29/kg£3.00Morrisons Apple Grapes & Cheese 150g
150g · £12.00/kg£1.80Snack Apple Bag 80g
80g · £9.38/kg£0.75£0.53 loyalty card (£6.63/kg)Snack Apple & Grape Bag 80g
80g · £9.38/kg£0.75Del Monte Apple Grape & Strawberry 95g
95g · £18.95/kg£1.80Melon Medley 300g
300g · £10.00/kg£3.00Melon & Grape 300g
300g · £10.00/kg£3.00Del Monte Pineapple Chunks 110g
110g · £16.36/kg£1.80Del Monte Watermelon & Mango 100g
100g · £18.00/kg£1.80Del Monte Pink Lady Apple 100g
100g · £18.00/kg£1.80Exotic Fruit Salad 240g
240g · £11.25/kg10% off£2.70£3.00Morrisons Melon & Pineapple Platter
550g · £6.55/kg£3.60Morrisons Cantaloupe Melon 145g
145g · £12.41/kg£1.80
Other Fruit
Fyffes Pineapple
£1.25Ripe & Ready To Eat Mango 2 Pack
2pk · £1.15 each£2.30Mango 240g
240g · £12.71/kg£3.05Kiwi Fruit 6 pack
6pk · £0.25 each£1.50Zespri Sungold Kiwi 4 Pack
4pk · £0.83 each£3.30Pomegranate 200g
200g · £15.25/kg£3.05Ready To Eat Loose Mango
£1.10Ripe & Ready Kiwi Fruit 4 pack
4pk · £0.48 each£1.90Born Tasty Dragon Fruit
10% off£3.78£4.20Pomegranate
£1.85Passion Fruit 3 pack
3pk · £0.52 each£1.55Individual Loose Coconut
£1.50Sharon Fruit 3 Pack
3pk · £0.60 each£1.80Physalis 100g
100g · £13.50/kg10% off£1.35£1.50Morrisons Loose Kiwi Fruit
20% off£0.36£0.45Morrisons Pomegranate Min 2
£2.15Whole Watermelon
£4.55Whole Honeydew Melon
£2.30Whole Cantaloupe Melon
£2.40£1.68 loyalty cardWhole Galia Melon
10% off£2.16£2.40Nectarines Punnet min 4 pack
4pk · £0.43 each£1.70Plums Punnet 400g
400g · £4.38/kg£1.75Nectarine Punnet 1kg
1kg · £2.30/kg£2.30The Best Plums 4 Pack
4pk · £0.81 each10% off£3.24£3.60Plum Punnet 1kg
1kg · £2.40/kg£2.40Ready To Eat Plums 6 pack
6pk · £0.45 each10% off£2.70£3.00