- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Offers (370)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Soft Cheese 200g
200g · £10.75/kg£2.15Tesco Perfectly Ripe Avocados 2 pack
2pk · £0.93 each£1.85Tesco Strawberries 227g
227g · £12.78/kg£2.90Warburtons Wholemeal 800g
800g · £2.25/kg£1.80Tesco Grapes 110g
110g · £16.36/kg£1.80Tesco Ripen At Home Conference Pears
610g · £4.18/kg£2.55Tesco Lemons
3pk · £0.65 each£1.95Tesco Gala Apples 6 pack
6pk · £0.40 each£2.40Tesco Blueberries 150g
150g · £16.00/kg£2.40Tesco Pink Lady Apples
5pk · £0.77 each£3.85Natures Strawberries 227g
1pk · £4.00 each£4.00Tesco Oranges
4pk · £0.49 each£1.95Ripe Bananas 5 pack
5pk · £0.28 each£1.40Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g
120g · £24.17/kg2 for £5£2.90Taste Original Chicken Satay Skewers 96g
96g · £33.33/kg£3.20Tesco Chicken Breast Fillets 650g
650g · £7.92/kg£5.15Dairylea Lunchers Ham 'n' Cheese
65g · £33.85/kg£2.20Rustlers Double Decker 237g
237g · £16.67/kg£3.95Warburtons Wholemeal Medium 400g
400g · £3.25/kg£1.30Tesco Carrots 500g
500g · £1.00/kg£0.50Idahoan Perfect Mash Buttery 109g
109g · £19.72/kg£2.15Tesco Hot & Spicy Chicken Tenders 305g
305g · £18.03/kg2 for £10£5.50McVitie's Toasting Waffles 8's
8pk · £0.21 each£0.80 off£1.65£2.45Tesco Chicken Chow Mein 400g
400g · £10.75/kg2 for £7£4.30Deli Kitchen Plain Tortilla Wraps 6's
6pk · £0.26 each£1.55Warburtons Soft Pittas White 4's
4pk · £0.40 each£1.60Wall's Cheddar & Onion Slice 180g
180g · £12.78/kg£2.30Wall's Mini Pork Sausage Rolls 14 pack
14pk · £0.16 each£2.30
Meal deals
Lunch Meal Deal
£4.50Treat Bundle (Drink + 2 Snacks + Ice Cream)
£12.00Tesco Cheese Multibuy
Selected Lines Only.£5.50Monster Cans Multibuy
£4.00Tesco British Sliced Meat Multibuy
Tesco brand£5.00Pizza Night Bundle (2 Pizzas + Side + Drink)
£10.00Coca-Cola 2L Multibuy
£5.00Cravendale Milk Multibuy
£4.50Beer & Cider Multibuy
£9.00Frozen Meal Bundle (1 Main + 2 Sides)
£7.00Tesco Bacon Multibuy
£5.00BuzzBallz Multibuy
£8.50I Heart Wine Multibuy
£13.00IPA Multibuy
£8.00Cocktails Multibuy
£6.00Fresh Pasta Bundle
£3.50Sausage Multibuy
£7.50Tesco Wings & Tenders Multibuy
£10.00
This Week's Star Buys ⭐
Fox's Party Rings 125g
125g · £8.40/kg£0.65 off£1.05£1.70Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack
200ml · £10.25/L£1.35 off£2.05£3.40Oreo Original 154g
154g · £8.12/kg£0.75 off£1.25£2.00Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack
200ml · £10.25/L£1.35 off£2.05£3.40Cadbury Dairy Milk Caramel 120g
120g · £16.25/kg£0.65 off£1.95£2.60Yorkshire Tea Bags 160's
160pk · £0.04 each£1.75 off£5.70£7.45Kenco Millicano 100g
100g · £59.50/kg£3.25 off£5.95£9.20Cadbury Dairy Milk Oreo 120g
120g · £16.25/kg£0.65 off£1.95£2.60Cadbury Dairy Milk Daim 120g
120g · £16.25/kg£0.65 off£1.95£2.60Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g
114g · £17.54/kg£1 off£2.00£3.00Cadbury Dairy Milk 110g
110g · £17.73/kg£0.65 off£1.95£2.60Rowntree's Randoms 150g
150g · £9.67/kg£0.50 off£1.45£1.95Cadbury Dairy Milk Wholenut 120g
120g · £16.25/kg£0.65 off£1.95£2.60Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut 110g
110g · £17.73/kg£0.65 off£1.95£2.60Rowntree's Jelly Tots 150g
150g · £9.67/kg£0.50 off£1.45£1.95Budweiser 440ml 10 pack
440ml · £28.98/L£2 off£12.75£14.75Rowntree's Randoms Juicers 140g
140g · £10.36/kg£0.50 off£1.45£1.95Dettol Cleansing Surface Wipes 72's
72pk · £0.05 each£1.25 off£3.40£4.65Oreo Double Creme 157g
157g · £7.96/kg£0.75 off£1.25£2.00Flipz Gingerbread 150g
150g · £16.00/kg£2.40
Trick or Treats 🎃🍬
Swizzels Sweet Shop Favourites Tub 650g
650g · £9.23/kg£6.00Kellogg's Squares Marshmallow 4 pack
1pk · £2.60 each£2.60Kellogg's Squares Totally Chocolately 4 pack
1pk · £2.60 each£2.60Cadbury Roses Tub 475g
1pk · £7.20 each£7.20Cadbury Heroes Tub 475g
1pk · £7.20 each£7.20BuzzBallz Biggies Witch's Potion 1.75 litre
1pk · £22.50 each£22.50
Halloween Party Food & Drink 🕷️🪩🍸
Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack
200ml · £10.25/L£1.35 off£2.05£3.40Kumala Zenith Chenin Blanc Chardonnay 75cl
75cl · £13.73/L2 for £14£10.30Corona 330ml 4 pack
330ml · £25.61/L£8.45Isla Negra Seashore Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £12.07/L2 for £14£9.05Birds Eye Chicken Burgers 4's 200g
200g · £17.25/kg£3.45Casillero Del Diablo Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £13.60/L£2 off£10.20£12.20Casillero Del Diablo Cabernet Sauvignon 75cl
75cl · £13.60/L£2 off£10.20£12.20Doritos Mild Salsa Dip 300g
300g · £10.50/kg£3.15Westons Vintage Cider 500ml
500ml · £8.50/L2 for £5.50£4.25Pepsi Max Cherry 2 litre
2L · £1.18/L£2.35Old El Paso Fajita Seasoning Mix 35g
35g · £48.57/kg£1.70Old El Paso Fajita Kit 500g
500g · £8.80/kg£4.40Strings & Things Cheestrings 4 pack
4pk · £0.60 each£2.40Old El Paso Chunky Salsa 238g
238g · £13.03/kg£3.10Canti Prosecco 75cl
75cl · £16.00/L£12.00Canti Prosecco 20cl
20cl · £24.00/L£4.80Hardys VR Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £12.53/L2 for £14£9.40Budweiser 440ml 10 pack
440ml · £28.98/L£2 off£12.75£14.75Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie 465ml
465ml · £13.87/L£6.45Stella Artois 440ml 10 pack
440ml · £28.86/L£2 off£12.70£14.70
Alcohol Offers🥂
Hardys VR Cabernet Sauvignon 75cl
75cl · £12.53/L2 for £14£9.40Campo Viejo Rioja Tempranillo 75cl
75cl · £16.40/L£3 off£12.30£15.30Kumala Zenith Chenin Blanc Chardonnay 75cl
75cl · £13.73/L2 for £14£10.30Wolf Blass Yellow Label Chardonnay 75cl
75cl · £14.93/L£1.50 off£11.20£12.70Wolf Blass Yellow Label Cabernet Sauvignon 75cl
75cl · £14.93/L£1.50 off£11.20£12.70Kumala Zenith Shiraz Cabernet Sauv Merlot 75cl
75cl · £13.73/L2 for £14£10.30Isla Negra Seashore Rose 75cl
75cl · £12.07/L2 for £14£9.05Hardys VR Rose 75cl
75cl · £12.53/L2 for £14£9.40Isla Negra Seashore Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £12.07/L2 for £14£9.05Echo Falls White Zinfandel 75cl
75cl · £10.60/L£1.75 off£7.95£9.70Barefoot Pinot Grigio 75cl
75cl · £13.73/L£1.25 off£10.30£11.55Casillero Del Diablo Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £13.60/L£2 off£10.20£12.20Casillero Del Diablo Cabernet Sauvignon 75cl
75cl · £13.60/L£2 off£10.20£12.20Isla Negra Seashore Merlot 75cl
75cl · £12.07/L2 for £14£9.05Westons Vintage Cider 500ml
500ml · £8.50/L2 for £5.50£4.25Casillero Del Diablo Chardonnay 75cl
75cl · £13.60/L£2 off£10.20£12.20Strongbow Dark Fruit Cider 440ml 4 pack
440ml · £19.20/L£8.45Strongbow Dark Fruit Cider 440ml 10 pack
440ml · £39.89/L£17.55Trivento Reserve Malbec 75cl
75cl · £14.00/L£2 off£10.50£12.50I Heart Pinot Grigio 75cl
75cl · £12.53/L£9.40
Dinner Sorted🍴
Ristorante Hawaii Pizza 355g
355g · £11.69/kg2 for £6£4.15Tesco Chicken Chow Mein 400g
400g · £10.75/kg2 for £7£4.30One Stop Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g
400g · £8.25/kg2 for £6£3.30One Stop Beef Dinner 400g
400g · £8.88/kg2 for £6£3.55One Stop Chicken Dinner 400g
400g · £8.88/kg2 for £6£3.55One Stop Beef Lasagne 400g
400g · £8.25/kg2 for £5£3.30One Stop Cottage Pie 400g
400g · £8.25/kg2 for £6£3.30Young's Admiral's Pie 300g
300g · £10.00/kg2 for £5£3.00One Stop Sweet&Sour Chicken & EggFried Rice 400g
400g · £8.25/kg£3.30Tesco Macaroni Cheese 400g
400g · £10.75/kg2 for £7£4.30Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 400g
400g · £10.75/kg2 for £7£4.30Tesco Beef Lasagne 400g
400g · £10.75/kg2 for £7£4.30Tesco Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g
400g · £10.75/kg2 for £7£4.30Ristorante Pepperoni Salame Pizza 320g
320g · £12.97/kg2 for £6£4.15Ristorante Mozzarella Pizza 335g
335g · £12.39/kg2 for £6£4.15Ristorante Funghi Pizza 365g
365g · £11.37/kg2 for £6£4.15Tesco Chinese Chicken Curry & Egg Fried Rice 400g
400g · £11.25/kg2 for £7£4.50Tesco Braised Beef & Mash 400g
1pk · £4.50 each2 for £7£4.50Tesco Sweet BBQ Pulled Pork & Cheesy Mash 400g
1pk · £4.50 each2 for £7£4.50Tesco High Protein Beef Chilli & Rice 400g
1pk · £4.50 each2 for £7£4.50
Essentials For Less 💙
Cravendale Semi Skimmed Milk 2 litre
2L · £1.58/L2 for £4.50£3.15Leerdammer Original Cheese Slices 8's
160g · £20.00/kg2 for £5.50£3.20Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g
120g · £24.17/kg2 for £5£2.90Tesco Honey Roast Ham 120g
120g · £24.17/kg2 for £5£2.90Tesco Prime Cuts 6 Roast Chicken Slices 120g
120g · £24.17/kg2 for £5£2.90Tesco Prime Cuts 4 Roast Beef Slices 90g
90g · £32.22/kg2 for £5£2.906 Pork Sausages 400g
400g · £10.63/kg2 for £7.50£4.25Tesco Grated Mozzarella 250g
250g · £14.20/kg2 for £5.50£3.55Tesco Red Leicester 220g
220g · £15.91/kg2 for £5.50£3.50Tesco Mature Cheddar Cheese 220g
220g · £15.00/kg2 for £5.50£3.30Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g
250g · £14.20/kg2 for £5.50£3.55Tesco Hot & Spicy Chicken Tenders 305g
305g · £18.03/kg2 for £10£5.50Tesco Unsmoked Streaky Bacon 300g
300g · £10.50/kg2 for £5£3.15Tesco Grated Mild Cheddar 250g
250g · £14.20/kg2 for £5.50£3.55Tesco Slow Cooked Smoky BBQ Rib Rack 460g
460g · £13.15/kg2 for £10£6.05Tesco 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 300g
300g · £8.50/kg2 for £5£2.55Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g
300g · £8.50/kg2 for £5£2.55Tesco Corned Beef 110g
110g · £26.36/kg2 for £5£2.90Tesco Slow Cooked Sweet Chilli Chicken Wings 310g
310g · £14.35/kg£4.45
In-store Price Match 🪙✅
DFE Chicken Bites 200g
200g · £5.00/kg£1.00Rockstar Blueberry Pomegranate 500ml
500ml · £2.58/L£1.29Rockstar Tropical Guava 500ml
500ml · £2.58/L£1.29DFE Frankfurters 12's
12pk · £0.08 each£1.00Mentos Mints 135g
135g · £9.26/kg£1.25Mentos Fruits 135g
135g · £9.26/kg£1.25UFIT Strawberry 310ml
310ml · £7.42/L£2.30Barratt Whamtastics 120g
120g · £9.58/kg£1.15McCain Quick Chips Straight Cut 2 pack
2pk · £0.85 each£1.69Winalot Chicken in Jelly 400g
400g · £3.13/kg£1.25Mornflake Chocolatey Squares 375g
375g · £6.64/kg£2.49McVitie's Hobnobs Chocolate Oaty Flapjacks 5's
10pk · £0.13 each£0.24 off£1.25£1.49Cheetos Twisted Sweet & Spicy Flamin' Hot 30g
30g · £16.33/kg£0.49Cheetos Twisted Sweet & Spicy 85g
85g · £17.53/kg£1.49Cheetos Fiery Jalapeno & Cheese 70g
70g · £21.29/kg£1.49Barr American Cream Soda 330ml
330ml · £2.09/L£0.69Tropicana Orange Smooth 850ml
850ml · £3.47/L£2.95Space Raiders Beef 30g
30g · £16.67/kg£0.50Takis Blue Heat 55g
1pk · £1.25 each£1.25Takis Fuego 55g
1pk · £1.25 each£1.25
Delivered To You Chilled ❄️
Hardys VR Chardonnay 75cl
75cl · £12.53/L£9.40WKD Blue 70cl
70cl · £6.57/L£4.60Guinness Draught 440ml 4 pack
440ml · £19.20/L£8.45Kumala Zenith Chenin Blanc Chardonnay 75cl
75cl · £13.73/L2 for £14£10.30Hardys VR Rose 75cl
75cl · £12.53/L2 for £14£9.40Kumala Cape Classics White 75cl
75cl · £11.87/L£8.90Isla Negra Seashore Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £12.07/L2 for £14£9.05Echo Falls White Zinfandel 75cl
75cl · £10.60/L£1.75 off£7.95£9.70Barefoot White Zinfandel 75cl
75cl · £12.53/L£9.40Barefoot Pinot Grigio 75cl
75cl · £13.73/L£1.25 off£10.30£11.55Casillero Del Diablo Sauvignon Blanc 75cl
75cl · £13.60/L£2 off£10.20£12.20Gordon's Gin & Tonic 250ml
250ml · £13.00/L2 for £6£3.25Westons Vintage Cider 500ml
500ml · £8.50/L2 for £5.50£4.25Casillero Del Diablo Chardonnay 75cl
75cl · £13.60/L£2 off£10.20£12.20Carling 440ml 4 pack
440ml · £15.57/L£6.85Carling 568ml 4 pack
568ml · £14.35/L£8.15Carling 440ml 10 pack
440ml · £31.36/L£13.80Gordon's Gin & Diet Tonic 250ml
250ml · £13.00/L2 for £6£3.25Yellow Tail Pinot Grigio 187ml
187ml · £20.05/L£3.75Budweiser 660ml
660ml · £5.91/L3 for £9£3.90
Quality You Know And Trust 🍓🥑
Tesco Carrots 500g
500g · £1.00/kg£0.50Tesco Iceberg Lettuce
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Gala Apples 6 pack
6pk · £0.40 each£2.40Tesco 4 Beef Quarter Pounders 454g
454g · £11.12/kg£5.05Tesco 36 Wafer Thin Roast Chicken Slices 400g
400g · £7.25/kg£2.90Tesco 8 Cumberland Pork Sausages 454g
454g · £4.74/kg£2.15Tesco 10 Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g
125g · £13.60/kg£1.70Tesco 36 Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 400g
400g · £6.63/kg£2.65Tesco Sweet Easy Peelers 600g
600g · £3.00/kg£1.80Tesco Belgian Chocolate Eclairs 2's
2pk · £1.08 each£2.15Tesco Chicken Thighs 600g
600g · £5.58/kg£3.35Tesco Honey Roast Ham 120g
120g · £24.17/kg2 for £5£2.90Tesco 5% Fat Lean Beef Steak Mince 500g
500g · £12.20/kg£6.10Tesco Broccoli 375g
375g · £3.07/kg£1.15Tesco Wholemeal Medium 800g
800g · £1.13/kg£0.90Tesco White Toastie Thick 800g
800g · £1.13/kg£0.90Tesco Blueberries 150g
150g · £16.00/kg£2.40Tesco Chicken Breast Mini Fillets 400g
400g · £13.13/kg£5.25Tesco Brown Onions 3 pack
3pk · £0.37 each£1.10Tesco Apple & Strawberries 90g
90g · £20.00/kg£1.80
New & Exciting🎉
Flipz Gingerbread 150g
150g · £16.00/kg£2.40Takis Zombie 100g
1pk · £0.50 each£0.50Echo Falls Fruit Fusion Blue Raspberry 75cl
1pk · £7.50 each£7.50BuzzBallz Biggies Witch's Potion 1.75 litre
1pk · £22.50 each£22.50Walkers Wotsits Bag of Bones 120g
1pk · £2.00 each£2.00Walkers Grilled Cheese & Chilli Jam 6 pack
1pk · £2.15 each£2.15Walkers Salt & Pepper Chicken 6 pack
1pk · £2.15 each£2.15