Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Extra - Cradley Heath

Allergens and info

6.60 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco Lemons 4 Pack

    4pk · £0.49 each
    £1.95
    £1.70 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Tesco British Medium Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Gouda Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Mozzarella Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Lancashire Farm Fat Free Natural Yogurt 1kg

    1kg · £2.65/kg
    £2.65
    £2.00 Clubcard (£2.00/kg)
  • Muller Corner Vanilla & Banana Yogurts with Chocolate Balls & Flakes 6 x 124g

    6pk · £44.35/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£32.66/kg)
  • Actimel Multifruit Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.65/kg
    £6.65
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Beyond Smash Plant Based Patties 2 x 76g

    2pk · £52.63/kg
    £4.00
    £2.80 Clubcard (£36.84/kg)
  • Tesco 20 Mini Pork Sausage Rolls 220g

    220g · £11.14/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Patak's Indian Tarka Dhal Ready Meal 270g

    270g · £15.19/kg
    £4.10
    £3.45 Clubcard (£12.78/kg)
  • Rustlers The Essential Cheeseburger 166g

    166g · £14.16/kg
    £2.35
    £1.75 Clubcard (£10.54/kg)
  • Zombie Mini Fruit Snack Bar Variety Multipack 10x13g

    10pk · £380.77/kg
    £4.95
    £3.60 Clubcard (£276.92/kg)
  • Tesco Chicken Jalfrezi With Pilau Rice 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
    £2.50 Clubcard (£6.25/kg)
  • Zombie Strawberry Fruit Snack Bar Multipack 4x25g

    4pk · £134.00/kg
    £3.35
    £3.00 Clubcard (£120.00/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Beyond Smash Plant Based Patties 2 x 76g

    2pk · £52.63/kg
    £4.00
    £2.80 Clubcard (£36.84/kg)
  • Tesco Reduced Fat Butterpak Spreadable 500G

    500g · £5.10/kg
    £2.55
  • Tesco Crab Pate 100G

    100g · £21.00/kg
    £2.10
  • Oykos Peach Luxury Greek Style Yoghurt Dessert 4x110g

    440g · £6.70/kg
    £2.95
  • Tesco Bangers & Mash 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.93/kg
    £8.20
  • Tesco Calorie Controlled Spaghetti Bolognese 380G

    380g · £11.58/kg
    £4.40
  • Quorn 24 Cocktail Sausages 240g

    240g · £14.17/kg
    £3.40
  • Tesco Happy Birthday Cake - Vanilla with Raspberry Jam

    1pk · £14.00 each
    £14.00
  • Actimel Multifruit Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.65/kg
    £6.65
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Patak's Indian Tarka Dhal Ready Meal 270g

    270g · £15.19/kg
    £4.10
    £3.45 Clubcard (£12.78/kg)
  • Patak's Indian Black Dhal Ready Meal 270g

    270g · £13.70/kg
    £3.70
    £3.15 Clubcard (£11.67/kg)
  • Tesco Chicken Tikka & Mango Chutney Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • The Laughing Cow Original Cheese Spread Triangles x16 240g

    240g · £17.29/kg
    £4.15
  • Tesco Chicken Jalfrezi With Pilau Rice 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
    £2.50 Clubcard (£6.25/kg)
  • Whaoo! Chocolate Filled Crepes 6 Pack 192g

    192g · £13.28/kg
    £2.55
  • Tesco Mozzarella Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Caesar Salad Kit 250G

    250g · £9.20/kg
    £2.30
  • Tesco Pork Belly Slices 500g

    500g · £9.60/kg
    £4.80
  • Creamfields Greek Style Salad Cheese 200G

    200g · £5.50/kg
    £1.10
  • Tesco 20 Mini Pork Sausage Rolls 220g

    220g · £11.14/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Eastmans Wafer Thin Cooked Ham Slices 400g

    400g · £5.88/kg
    £2.35
  • Tesco Fresh Mashed Potato 800G

    800g · £2.69/kg
    £2.15
  • Tesco Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £6.63/kg
    £2.65
  • Tesco British Medium Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco British Mature Cheddar Cheese 220G

    220g · £13.41/kg
    £2.95
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Gouda Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Bens Original Plant Powered Malaysian Coconut Curry Ready Meal 285g

    285g · £10.88/kg
    £3.10
  • Tesco Classic Egg Waffles 6 pack

    250g · £10.40/kg
    £2.60
  • Lancashire Farm Fat Free Natural Yogurt 1kg

    1kg · £2.65/kg
    £2.65
    £2.00 Clubcard (£2.00/kg)
  • Hartley's Strawberry Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00
  • Jaffa Easy Peelers 600g

    600g · £5.25/kg
    £3.15
  • Creamfields Grated Grana Padano 100G

    100g · £23.50/kg
    £2.35
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Big & Fresh Barn Eggs Large 10 Pack

    10pk · £0.40 each
    £3.95
  • Tesco Lemons 4 Pack

    4pk · £0.49 each
    £1.95
    £1.70 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco German Salami Selection 120G

    120g · £32.92/kg
    £3.95
  • Rustlers The Essential Cheeseburger 166g

    166g · £14.16/kg
    £2.35
    £1.75 Clubcard (£10.54/kg)
  • Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g

    180g · £12.50/kg
    £2.25
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Tesco 2 Steak Slice 300g

    300g · £6.33/kg
    £1.90
  • Tesco Tiramisu 2 x 85g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • The Gym Kitchen High Protein Greek Style Pasta Salad 280g

    275g · £11.64/kg
    £3.20
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
  • Tesco Finest 10 Traditional Pork Sausages 667G

    667g · £9.52/kg
    £6.35
  • Arla Protein Yogurt - Strawberry 200g

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Mattessons 6 Turkey Rashers Lightly Smoked 150g

    150g · £20.67/kg
    £3.10
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g

    305g · £15.08/kg
    £4.60
  • Muller Corner Vanilla & Banana Yogurts with Chocolate Balls & Flakes 6 x 124g

    6pk · £44.35/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£32.66/kg)
  • Tesco Finest Free Range 6 Golden Yolk Eggs

    6pk · £0.56 each
    £3.35

Meal deals

View all (5)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Extra - Cradley Heath

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo