- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
£6.00ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
£3.50ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
£7.00ClubcardTesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Finest Mini San Marzano Tomatoes 220G
220g · £13.64/kg£3.002 for £4 ClubcardCathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G
550g · £12.91/kg£7.10£5.40 Clubcard (£9.82/kg)Cathedral City Grated Mature Cheddar Cheese 180 G
180g · £18.61/kg£3.352 for £4.50 ClubcardTesco Finest Piccobella Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardMuller Corner Jaffa Cakes Yogurt 124g
124g · £8.87/kg£1.10£0.65 Clubcard (£5.24/kg)Muller Corner Strawberry Shortcake & Chocolate Digestive Yogurts 6 x 124g
6pk · £44.35/kg£5.50£4.05 Clubcard (£32.66/kg)Fage Fruits Thick & Smooth Strained Yoghurt - Mango & Passion Fruit 380g
380g · £9.61/kg£3.65£3.00 Clubcard (£7.89/kg)Actimel Strawberry Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g
1kg · £6.65/kg£6.65£3.75 Clubcard (£3.75/kg)Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g
650g · £10.77/kg£7.00£6.15 Clubcard (£9.46/kg)Tesco Pork Shoulder Steaks 1Kg
1kg · £11.20/kg£11.20£5.65 Clubcard (£5.65/kg)Tesco Boneless Salmon Fillets 4 Pack 520g
520g · £23.56/kg£12.25£10.85 Clubcard (£20.87/kg)Tesco Finest Vintage Cheddar & Caramelised Onion Quiche 400g
400g · £14.25/kg£5.70£5.10 Clubcard (£12.75/kg)Tesco Finest Mixed Baby Tomatoes 250G
250g · £10.20/kg£2.552 for £4 ClubcardMuller Corner Flipz Yogurt 124g
124g · £8.87/kg£1.10£0.65 Clubcard (£5.24/kg)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Taste Original Chicken Satay Skewers 200g
200g · £26.00/kg£5.20Tesco Finest Chicken Jalfrezi & Butter Cumin Rice 400G
400g · £15.00/kg£6.00Le Rustique Brie 200G
200g · £19.00/kg£3.80Red Fox Aged Red Leicester 200G
200g · £23.50/kg£4.70Tesco Boneless Salmon Fillets 4 Pack 520g
520g · £23.56/kg£12.25£10.85 Clubcard (£20.87/kg)Tesco Finest Caesar Pasta Salad 215g
215g · £17.91/kg£3.85Ginsters Chicken & Mushroom Slice 170G
170g · £17.65/kg£3.00£2.25 Clubcard (£13.24/kg)Tesco Pork Shoulder Steaks 1Kg
1kg · £11.20/kg£11.20£5.65 Clubcard (£5.65/kg)Dairylea Dunkers Jumbo Tubes Cheese Snacks 6 pack 6x41G
246g · £18.50/kg£4.55Tesco Chicken Korma With Pilau Rice 400G
400g · £7.00/kg£2.80£2.50 Clubcard (£6.25/kg)Tesco Fat Free Quark 250g
250g · £6.60/kg£1.65Cotton Candy Seedless Grapes 400g
400g · £7.75/kg£3.10Tesco British Barn Eggs 10 Pack
10pk · £0.23 each£2.30Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g
750g · £10.87/kg£8.15Cathedral City Grated Mature Cheddar Cheese 180 G
180g · £18.61/kg£3.352 for £4.50 ClubcardTesco Mature Cheddar 400G
400g · £8.63/kg£3.45Yeo Valley Organic Greek Recipe 5% Fat Natural 850g
850g · £7.76/kg£6.60Muller Corner Jaffa Cakes Yogurt 124g
124g · £8.87/kg£1.10£0.65 Clubcard (£5.24/kg)Creamfields Mild White Cheddar 400G
400g · £7.63/kg£3.05Pizza Express American Pizza 250G
250g · £24.00/kg£6.00£3.50 Clubcard (£14.00/kg)Tesco Mandarin In Orange Flavour Jelly 4 x 120g
480g · £4.48/kg£2.15Muller Corner Flipz Yogurt 124g
124g · £8.87/kg£1.10£0.65 Clubcard (£5.24/kg)Tesco Shredded Iceberg 130G
130g · £5.00/kg£0.65Tesco Wafer Thin Smoked Ham Slices 125g
125g · £12.80/kg£1.60Tesco Finest Mac & Four Cheese 400g
400g · £15.00/kg£6.00Tesco Chocolate Chip Brioche Rolls 8 Pack
8pk · £0.24 each£1.95Actimel Strawberry Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g
1kg · £6.65/kg£6.65£3.75 Clubcard (£3.75/kg)H.W. Nevills Pain Au Chocolat 8 Pack
8pk · £0.25 each£2.00Tesco 2 Lamb Rump Steaks 300G
300g · £23.00/kg£6.90Tesco Finest Mortadella 140G
140g · £28.21/kg£3.95Tesco Ripe Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G
450g · £9.56/kg£4.30Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Finest Vintage Cheddar & Caramelised Onion Quiche 400g
400g · £14.25/kg£5.70£5.10 Clubcard (£12.75/kg)Tesco 8 Garlic Slices 235g
235g · £12.98/kg£3.05£2.00 Clubcard (£8.51/kg)Tesco Strawberries 400G
400g · £7.25/kg£2.90ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
£7.00ClubcardNajma Halal Sliced Turkey Breast 150G
150g · £26.33/kg£3.95Tesco Finest Chicken Tikka Masala Saffron Pilau Rice 400G
400g · £15.00/kg£6.00Muller Corner Strawberry Shortcake & Chocolate Digestive Yogurts 6 x 124g
6pk · £44.35/kg£5.50£4.05 Clubcard (£32.66/kg)Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G
550g · £12.91/kg£7.10£5.40 Clubcard (£9.82/kg)Tesco Seeded Large Burger Buns 4 Pack
4pk · £0.25 each£1.00Noel Sliced Tapas Selection 120G
120g · £30.83/kg£3.70Tesco British Chicken Breast Fillets 350g
350g · £8.57/kg£3.00Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.27 each£3.25Fage Fruits Thick & Smooth Strained Yoghurt - Mango & Passion Fruit 380g
380g · £9.61/kg£3.65£3.00 Clubcard (£7.89/kg)Tesco Carrots 500g
500g · £1.20/kg£0.60Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g
650g · £10.77/kg£7.00£6.15 Clubcard (£9.46/kg)Tesco Finest Jacket Potatoes 4 Pack
4pk · £0.60 each£2.40Tesco Cherry Bakewell Tarts - Almond, Plum, Raspberry 6 Pack
6pk · £0.28 each£1.65
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce£6.00Unlock with ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable£3.50Unlock with ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza£7.00Unlock with Clubcard