Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Cannock

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • Applewood Original Smoky Cheddar Cheese Bar 185g

    185g · £18.38/kg
    £3.40
    £2.90 Clubcard (£15.68/kg)
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • Tesco Spiced Chicken Pops with Hot Maple Dip 240g

    240g · £14.58/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Finne Brogue 12 Naked Unsmoked Streaky 200G

    200g · £23.75/kg
    £4.75
    £3.90 Clubcard (£19.50/kg)
  • Tesco Finest Arctic Circle Prime Sharing Salmon Fillet 500g

    500g · £36.20/kg
    £18.10
    £15.10 Clubcard (£30.20/kg)
  • Tesco Finest Arctic Circle Prime Salmon Fillet 200g

    200g · £39.50/kg
    £7.90
    £5.90 Clubcard (£29.50/kg)
  • TESCO 8 Golden Fish Finger with Mushy Peas 280g

    280g · £12.50/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • TESCO 12 MIXED SEAFOOD SELECTION 250G

    250g · £17.80/kg
    £4.45
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 10 No-Prawn Bubble Tempuras 150g

    150g · £16.67/kg
    £2.50
    3 for 2 Clubcard
  • Fray Bentos Steak & Gravy Pie 425G

    425g · £9.88/kg
    £4.20
    £3.35 Clubcard (£7.88/kg)
  • Tesco Cheese Crust 6 X Mini Pork Pies 300G

    300g · £11.17/kg
    £3.35
    £2.90 Clubcard (£9.67/kg)
  • Riva 10 Satay Chicken Skewers 100g

    100g · £32.00/kg
    £3.20
    2 for £4 Clubcard
  • Ginsters Chicken & Mushroom Slice 170G

    170g · £17.65/kg
    £3.00
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Walls 4 Hearty Sausage Rolls 220G

    220g · £12.05/kg
    £2.65
    £1.75 Clubcard (£7.95/kg)
  • TESCO 8 PULLED PORK BBQ CRUMPETS 152G

    152g · £26.64/kg
    £4.05
    3 for 2 Clubcard
  • Warburtons Toasting Breakfast Muffins 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£0.38 each)
  • Jason's Seeded Protein Rolls 4 Pack

    320g · £8.59/kg
    £2.75
    £2.35 Clubcard (£7.34/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco 2 Minted Lamb Steaks 250G

    250g · £25.60/kg
    £6.40
  • Tesco Finest 20 British Pork Chipolatas 625G

    625g · £9.44/kg
    £5.90
  • Tesco Steak & Ale Puff Pastry Pie 500G

    500g · £11.10/kg
    £5.55
  • Pizza Express Pizza Dough 400G

    400g · £7.75/kg
    £3.10
  • Bens Original Street Food Chow Mein Microwave Instant Noodles Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
  • Tesco Sirloin Steak 227G

    227g · £34.36/kg
    £7.80
  • Tesco Goose Fat 220G

    220g · £21.36/kg
    £4.70
  • Tesco Crispy Roast Potatoes 450G

    450g · £8.56/kg
    £3.85
  • Tesco Finest AA Salt Dry Aged Beef Rump Steak 350g

    350g · £42.14/kg
    £14.75
  • Tesco Finest Vintage English Cheddar 300g

    300g · £17.50/kg
    £5.25
  • Tesco Salami Slices 12 Pack 100g

    100g · £13.00/kg
    £1.30
  • Tesco Penne 300G

    300g · £6.83/kg
    £2.05
  • Ginsters Chicken & Mushroom Slice 170G

    170g · £17.65/kg
    £3.00
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Tesco Cheese & Bacon Quiche 400g

    400g · £8.88/kg
    £3.55
  • Tesco Cheese Crust 6 X Mini Pork Pies 300G

    300g · £11.17/kg
    £3.35
    £2.90 Clubcard (£9.67/kg)
  • The Gym Kitchen High Protein Lean Pork Sausages 340g

    340g · £14.12/kg
    £4.80
  • CREAMFIELDS BERRY MEDLEY LOW FAT YOGURT 6X125G

    6pk · £10.80/kg
    £1.35
  • Tesco Continental Classic Sweet Pancakes 8 Pack

    8pk · £0.56 each
    £4.45
  • Tesco Free From Cherry Bakewell Tarts 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Tesco Finest Sweet & Sour Chicken & Egg Fried Rice 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Saint Agur Blue Cheese 150G

    150g · £30.00/kg
    £4.50
  • Tesco Chicken Tikka Masala With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco 4 Cheese & Onion Pasties 520g

    520g · £7.40/kg
    £3.85
  • Yakult Balance 8 X 65Ml

    8pk · £0.64 each
    £5.15
  • Tesco Finest Lamb & Mint Pie 250g

    250g · £19.80/kg
    £4.95
  • Patak's Indian Flame Baked Plain Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.15 Clubcard (£1.08 each)
  • Walls 4 Hearty Sausage Rolls 220G

    220g · £12.05/kg
    £2.65
    £1.75 Clubcard (£7.95/kg)
  • Applewood Original Smoky Cheddar Cheese Bar 185g

    185g · £18.38/kg
    £3.40
    £2.90 Clubcard (£15.68/kg)
  • Tesco Large Garlic

    1pk · £0.60 each
    £0.60
  • Tesco British Lamb Mince 20% Fat 500G

    500g · £17.70/kg
    £8.85
  • Tesco Unsmoked Lardons 200G

    200g · £10.50/kg
    £2.10
  • Tesco Finest Spaghetti Bolognese 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Patak's Indian Potato & Cauliflower Curry Ready Meal 270g

    270g · £15.19/kg
    £4.10
    £3.45 Clubcard (£12.78/kg)
  • Tesco Mature Grated Cheddar 500g

    500g · £10.70/kg
    £5.35
  • Aero Orange & Chocolate Mousse 4 x 58g

    4pk · £42.24/kg
    £2.45
  • La Famiglia Rana Mushroom & Mascarpone Tortelloni 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Warburtons Toasting Breakfast Muffins 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£0.38 each)
  • Dolmio Active Sundried Tomato and Chicken Rigatoni Pasta Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
    £3.45 Clubcard (£13.80/kg)
  • Tesco Pizza Pepperoni 120G

    120g · £9.17/kg
    £1.10
  • Fray Bentos Steak & Gravy Pie 425G

    425g · £9.88/kg
    £4.20
    £3.35 Clubcard (£7.88/kg)
  • Patak’s Indian Chicken Jalfrezi Curry with Cumin Rice Ready Meal 400g

    400g · £7.25/kg
    £2.90
    £2.40 Clubcard (£6.00/kg)
  • Finne Brogue 12 Naked Unsmoked Streaky 200G

    200g · £23.75/kg
    £4.75
    £3.90 Clubcard (£19.50/kg)
  • Tesco Finest Free Range 6 Golden Yolk Eggs

    6pk · £0.56 each
    £3.35
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • Rustlers Southern Fried Chicken Burger 132g

    132g · £18.56/kg
    £2.45
    £2.05 Clubcard (£15.53/kg)
  • Kerrygold Pure Irish Salted Butter 200g

    200g · £17.75/kg
    £3.55
  • Acre Lane Lamb Mince 454G

    454g · £17.07/kg
    £7.75
  • Tesco Finest British 12 Pork & Honey Chipolatas 375G

    375g · £10.00/kg
    £3.75
  • Riva 10 Satay Chicken Skewers 100g

    100g · £32.00/kg
    £3.20
    2 for £4 Clubcard

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Cannock

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo