Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • This Week's Star Buys ⭐
    This Week's Star Buys ⭐
  • Trick or Treats 🎃🍬
    Trick or Treats 🎃🍬
  • Halloween Party Food & Drink 🎃🥤
    Halloween Party Food & Drink 🎃🥤
  • Spooky Season Ready 👻🎃
    Spooky Season Ready 👻🎃
  • Alcohol Offers🥂
    Alcohol Offers🥂
  • Dinner Sorted🍴
    Dinner Sorted🍴
  • Essentials For Less 💙
    Essentials For Less 💙
  • In-store Price Match 🪙✅
    In-store Price Match 🪙✅
  • Delivered To You Chilled ❄️
    Delivered To You Chilled ❄️
  • Quality You Know And Trust 🍓🥑
    Quality You Know And Trust 🍓🥑
  • New & Exciting🎉
    New & Exciting🎉
  • New
    New
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Kumala Zenith Chenin Blanc Chardonnay 75cl

    75cl · £13.73/L
    2 for £14
    £10.30
  • Corona 330ml 4 pack

    330ml · £25.61/L
    £8.45
  • Isla Negra Seashore Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £12.07/L
    2 for £14
    £9.05
  • Casillero Del Diablo Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £13.60/L
    £2 off
    £10.20£12.20
  • Casillero Del Diablo Cabernet Sauvignon 75cl

    75cl · £13.60/L
    £2 off
    £10.20£12.20
  • Doritos Mild Salsa Dip 300g

    300g · £10.50/kg
    £3.15
  • Westons Vintage Cider 500ml

    500ml · £8.50/L
    2 for £5.50
    £4.25
  • Pepsi Max Cherry 2 litre

    2L · £1.18/L
    £2.35
  • Old El Paso Fajita Kit 500g

    500g · £8.80/kg
    £4.40
  • Canti Prosecco 75cl

    75cl · £16.00/L
    £12.00
  • Canti Prosecco 20cl

    20cl · £24.00/L
    £4.80
  • Hardys VR Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £12.53/L
    2 for £14
    £9.40
  • Plaza Centro Prosecco 75cl

    75cl · £12.80/L
    £9.60
  • Budweiser 440ml 10 pack

    440ml · £28.98/L
    £2 off
    £12.75£14.75
  • Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie 465ml

    465ml · £13.87/L
    £6.45
  • Stella Artois 440ml 10 pack

    440ml · £28.86/L
    £2 off
    £12.70£14.70
  • Pepsi Max 330ml 8 pack

    330ml · £17.42/L
    £5.75
  • Carte D'Or Salted Caramel 900ml

    900ml · £5.50/L
    £4.95
  • Pringles Paprika 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Pringles Prawn Cocktail 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Casillero Del Diablo Rose 75cl

    75cl · £13.60/L
    £2 off
    £10.20£12.20
  • Peroni Nastro Azzurro 440ml 4 pack

    440ml · £18.98/L
    £2 off
    £8.35£10.35
  • Whitley Neill Rhubarb & Ginger Gin 70cl

    70cl · £40.43/L
    £8.20 off
    £28.30£36.50
  • Carlsberg Pilsner 440ml 10 pack

    440ml · £26.82/L
    £2 off
    £11.80£13.80
  • Ben & Jerry's Cookie Dough 465ml

    465ml · £13.87/L
    £6.45
  • Gordon's Premium Pink Gin 1 litre

    1L · £31.65/L
    £4 off
    £31.65£35.65
  • Pepsi 2 litre

    2L · £1.45/L
    £2.90
  • Coors 568ml 4 pack

    568ml · £11.44/L
    £1 off
    £6.50£7.50
  • Warburtons Brioche Burger Buns 4's

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • Whitley Neill London Dry Gin 70cl

    70cl · £36.07/L
    £6 off
    £25.25£31.25
  • I Heart Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £12.53/L
    £9.40
  • BuzzBallz Berry Cherry Limeade 200ml

    200ml · £25.00/L
    2 for £8.50
    £5.00
  • Foster's 440ml 10 pack

    440ml · £29.55/L
    £13.00
  • BuzzBallz Chilli Mango 200ml

    1pk · £5.00 each
    2 for £8.50
    £5.00
  • Pringles Texas BBQ Sauce 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Pringles Original 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Pringles Sour Cream & Onion 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Pringles Salt & Vinegar 165g

    165g · £17.58/kg
    £2.90
  • Ben & Jerry's Strawberry Doughnut-eee 465ml

    465ml · £13.87/L
    £6.45
  • Ben & Jerry’s Churrifically Churros-y 465ml

    465ml · £13.87/L
    £6.45
  • Pepsi Max Tropical 2 litre

    1pk · £2.90 each
    £2.90
  • BuzzBallz Espresso Martini 200ml

    1pk · £5.00 each
    2 for £8.50
    £5.00
  • Smirnoff Vodka 35cl

    1pk · £9.79 each
    £1.50 off
    £9.79£11.29
  • Pringles Minis Sour Cream & Onion 6 pack

    1pk · £2.00 each
    £2.00
  • Pringles Minis Original 6 pack

    1pk · £2.00 each
    £2.00
  • BuzzBallz Biggies Witch's Potion 1.75 litre

    1pk · £22.50 each
    £22.50
  • Pepsi Max 2 litre

    2L · £1.18/L
    £2.35
  • Smirnoff Vodka 1 litre

    1L · £28.50/L
    £4 off
    £28.50£32.50
  • View Spooky Season Ready 👻🎃

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo