Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Rowley Regis

Allergens and info

0.50 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Mixed Vegetables 225G (C)

    250g · £8.80/kg
    £2.20
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • ProActiv Spread - Buttery Taste 250g

    250g · £14.40/kg
    £3.60
    £3.10 Clubcard (£12.40/kg)
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Philadelphia Protein Cottage Cheese 200g

    200g · £12.50/kg
    £2.50
    £2.10 Clubcard (£10.50/kg)
  • Tesco Mixed Olives with Mature Cheddar 160g

    160g · £24.06/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Tesco Mash Potato 450g (c)

    450g · £3.00/kg
    £1.35
    3 for 2 Clubcard
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Princes Tuna Chunks In Sunflower Oil 4X145g

    4pk · £39.66/kg
    £5.75
    £4.75 Clubcard (£32.76/kg)
  • Kenco Millicano Americano Instant Coffee 90g

    90g · £105.56/kg
    £9.50
    £4.55 Clubcard (£50.56/kg)
  • WINALOT Meaty Chunks Mixed in Gravy Wet Dog Food 12x100g

    12pk · £62.50/kg
    £6.25
    £4.00 Clubcard (£40.00/kg)
  • Tesco Crispy Sweet Potato Fries 300G

    300g · £8.83/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Crispy Slices 350G (C)

    350g · £7.57/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest Cottage Pie 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Pink Lady Apple Pot 80G

    80g · £23.75/kg
    £1.90
  • Tesco Finest Coleslaw 300g (C)

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • Tesco 2 Garlic and Herb Chicken Kievs 270g (C)

    270g · £14.44/kg
    £3.90
  • Bens Original Street Food Singapore Microwave Instant Noodles Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
  • Tesco Crispy Sweet Potato Fries 300G

    300g · £8.83/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Strawberry Trifle 600G

    600g · £7.58/kg
    £4.55
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)

    5pk · £0.69 each
    £3.45
  • Tesco Sweet & Crunchy Salad Bowl 165g

    165g · £9.39/kg
    £1.55
  • Tesco Carrot 500G (C)

    500g · £1.20/kg
    £0.60
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco 8 Pork Sausage 454G (C

    454g · £4.41/kg
    £2.00
  • Tesco Cauliflower Cheese 350G

    350g · £6.71/kg
    £2.35
  • Hovis Soft White Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Aero Chocolate Mousse 4 X59g

    4pk · £41.53/kg
    £2.45
  • Tesco Baking Potatoes 4 Pack

    4pk · £0.23 each
    £0.90
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
  • Tesco Juicy Melon & Pineapple 300g

    300g · £10.33/kg
    £3.10
  • Tesco Mango 250G

    250g · £12.40/kg
    £3.10
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 400g

    400g · £2.50/kg
    £1.00
  • Clarence Court Brown Medium Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.72 each
    £4.30
  • Warburtons Toastie Thick Sliced White Bread 800g

    800g · £1.81/kg
    £1.45
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Tesco Finest Free Range 6 Golden Yolk Eggs

    6pk · £0.56 each
    £3.35
  • Tesco Mini Roaster Potatoes 1kg (C)

    1kg · £1.20/kg
    £1.20
  • Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G

    255g · £5.69/kg
    £1.45
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Happy Egg Free Range Eggs Large 10 Pack

    10pk · £0.48 each
    £4.75
  • Tesco Chicken Triple Sandwich

    1pk · £3.50 each
    £3.50
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)
  • Yamas Authentic Greek Feta Pdo 150G

    150g · £17.67/kg
    £2.65
  • Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Original 500ml

    £2.90
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Tesco Little Gem 2 Pack (C)

    2pk · £0.45 each
    £0.90
  • ProActiv Spread - Buttery Taste 250g

    250g · £14.40/kg
    £3.60
    £3.10 Clubcard (£12.40/kg)
  • Tesco 4 Breaded Chicken Steaks 505g (C)

    505g · £10.40/kg
    £5.25
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Tesco Pulled Beef & Red Leicester Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Warburtons Danish Lighter Small White Sliced Bread 400g

    400g · £4.13/kg
    £1.65
  • Philadelphia Protein Cottage Cheese 200g

    200g · £12.50/kg
    £2.50
    £2.10 Clubcard (£10.50/kg)
  • Tesco Finest White Sourdough Loaf 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco Chicken Breast Fillets 350g

    350g · £9.43/kg
    £3.30
  • Tesco Mixed Olives with Mature Cheddar 160g

    160g · £24.06/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Cheese & Onion Sandwich

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Tesco Beef Casserole & Dumplings 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Warburtons Thick Sliced Seeded Batch Bread 800g

    800g · £3.06/kg
    £2.45
  • Large Pink Lady Apples (C) Loose Class 1

    1pk · £0.65 each
    £0.65

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Rowley Regis

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo