- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Offers (372)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
ASDA 2 Flavoursome Salmon Fillets 260g
260g · £22.50/kg£5.85Asda Main for Two Main Chicken Chow Mein 400g
400g · £12.38/kg£4.95Asda Italian Inspired Macaroni Cheese 400g
450g · £9.11/kg£4.10ASDA Sweet & Fragrant Mango 120g
120g · £15.83/kg£1.90Frubes Assorted Yogurt Tubes 9 x 37g (333g)
333g · £7.96/kg£2.65Activia Low Fat Vanilla Yogurt & Granola 165g
165g · £12.42/kg£2.05Rustlers The Classic Doner Kebab With Garlic Mayo & Chilli Sauce 148g
148g · £20.27/kg£3.00Aero Milk Chocolate Bubbly Mousse 4 x 59g (236g)
240g · £11.25/kg£2.70Asda Succulent Chicken Leg Quarters 1100kg
1.1kg · £3.50/kg£3.85Asda Chicken & Bacon Pasta Bake 800g
800g · £6.50/kg£5.20Myprotein Chilli Chipotle Beef with Rice 310g
300g · £16.50/kg£4.95Asda Sweet & Crunchy Rainbow Sharing Salad 330g
330g · £5.76/kg£1.90Bistro by ASDA Lasagne Al Forno 730g
730g · £12.67/kg£9.25ASDA Toad in the Hole 340g
340g · £12.06/kg£4.10Activia Strawberry Gut Health Yoghurt 4 x 115g (460g)
460g · £5.54/kg£0.85 off£2.55£3.40Cathedral City Mature Cheddar 350g
350g · £9.54/kg£1.11 off£3.34£4.45Lurpak Slightly Salted Spreadable 400g
200g · £8.35/kg£1.43 off£1.67£3.10ASDA Tender Lamb Leg Steaks 300g
300g · £23.00/kg£6.90Arla Protein Passionfruit & Papaya Yogurt 200g
200g · £10.25/kg£2.05Philadelphia Plain Cream Cheese-soft 165g
165g · £12.97/kg£0.71 off£2.14£2.85Asda British Red Leicester 400g
400g · £10.13/kg2 for £5.45£4.05Asda Sweet & Juicy Strawberry, Apple & Grapes 130g
130g · £12.69/kg£1.65Asda Cheese & Onion on Malted Bread
1pk · £1.90 each£1.90Asda Exceptional White Sourdough Loaf 500g
500g · £6.10/kg£3.05Asda Iceberg Lettuce 200g
200g · £6.50/kg2 for £1.90£1.30Asda Exceptional 6 Triple Chilli Pork Sausages 400g
400g · £11.13/kg£4.45Onken 0% Fat Strawberry 450g
450g · £4.11/kg£0.60 off£1.85£2.45ASDA Pineapple 150g
150g · £11.33/kg£1.70Asda Grower's Selection Sweetclems 600g
600g · £3.25/kg£1.95
Best Sellers 📈
Calpol SixPlus Sugar-Free Suspension Paracetamol 6+ Years 80ml
80ml · £56.88/L£4.55RestrictedAsda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls
6pk · £0.88 each£5.25Domestos Extended Germ-Kill Original Bleach 750ml
750ml · £2.13/L£1.60Asda Cucumber
1pk · £1.25 each2 for £1.90£1.25Asda Grower's Selection Sweet Peppers 500g
3pk · £0.85 each£2.55Asda Banana Each (Single)
1pk · £0.35 each£0.35Asda Refreshing & Sweet Seedless Red Grapes 500g
500g · £5.20/kg£2.60Asda Creamy & Nutty Avocados
2pk · £0.80 each£1.60Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes
25pk · £0.12 each£2.95ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince
500g · £13.00/kg2 for £11£6.50ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g
500g · £13.20/kg£6.60Asda 2 Buttery Garlic & Herb Chicken Kievs 260g
260g · £14.23/kg£3.70Betty Crocker Velvety Vanilla Cake Mix 425g
425g · £9.41/kg£4.00Betty Crocker Triple Chocolate Chunk Brownie Mix 415g
415g · £9.40/kg£3.90Asda Milk Chocolate Digestives 300g
300g · £5.00/kg£1.50Cadbury Fingers Milk Chocolate Biscuits 114 Gr
114g · £24.56/kg£2.80McVitie's 10 The Original Jaffa Cakes
110g · £15.91/kg£1.75Jammie Dodgers Raspberry Flavour 140g
140g · £7.50/kg£1.05Evian Still Natural Mineral Water 1.5L
1.5L · £1.30/L£1.95Coca-Cola Cherry 1.75L
1.75L · £1.91/L£3.35
Cosy Nights In🍂
Walkers Sensations Lime & Coriander Chutney Sharing Poppadoms Crisps 82.5g
82.5g · £38.18/kg£3.15Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Coated Sharing Peanuts 150g
150g · £23.00/kg£3.45That’s Nuts Walkers Smoky Bacon Coated Peanuts Grab Bag 40g
40g · £31.25/kg£1.25Thats Nuts Walkers Salt & Vinegar Coated Peanuts Grab Bag 40g
40g · £31.25/kg£1.25Butterkist Sweet & Salty Popcorn 100g
100g · £23.50/kg£2.35Walkers BBQ Sauce Grab Bag Crisps 45g
45g · £30.00/kg£1.35Walkers Bugles Southern Style BBQ Sharing Snacks Crisps 110g
110g · £16.82/kg£1.85Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g
112g · £21.43/kg£2.40GU Salted Caramel Cheesecake 2 x 82g (164g)
164g · £28.66/kg£4.70
Life in the Express Lane 💚🚀
Bistro Meal Deal
1pk · £15.50 each£15.50Beer, Ale, Cider
1pk · £5.50 each£5.50Feelin' Fresh
1pk · £1.90 each£1.90Fill Your Freezer
1pk · £7.50 each£7.50Heinz Mix & Match
1pk · £4.65 each£4.65Meat, Fish and Poultry
1pk · £11.00 each£11.00Meals in Minutes
1pk · £6.50 each£6.50Meal Deal
1pk · £5.00 each£5.00Pasta & Sauce
1pk · £3.00 each£3.00Picnic Picky Bits
1pk · £7.00 each£7.00Premium Meal Deal
1pk · £6.00 each£6.00Spritz Me! 🍊
1pk · £20.00 each£20.00The Big Brekkie
1pk · £10.00 each£10.00
In-Store Price Match
Asda Onion Rings 150g
150g · £9.00/kg£1.35Nurofen for Children Strawberry Oral Suspension 3mths to 9yrs Ibuprofen 100ml
100ml · £50.00/L£5.00RestrictedAsda Max Strength Cold & Flu Day & Night Capsules 16 Capsules
16pk · £0.16 each£2.55RestrictedAsda Paracetamol 500mg Capsules 16 Capsules
16pk · £0.06 each£0.90RestrictedCalpol Infant Oral Suspension Paracetamol For 2+ Months 100ml
100ml · £40.50/L£4.05RestrictedAsda Shades So Soft 6 White Long-Lasting Rolls
6pk · £0.88 each£5.25Asda Hero Adult Dog Gravy Selection Meaty & Poultry 6 x 400g (2.4kg)
2.4kg · £1.92/kg£4.60Fairy Original Washing Up Liquid Green with LiftAction 320ML
320ml · £3.91/L£1.25Asda Sweet & Bursting Blueberries 150g
150g · £15.67/kg£2.35Asda Creamy & Nutty Avocados
2pk · £0.80 each£1.60Asda Fresh Tastes Pineapple Fingers 200g
200g · £10.25/kg£2.05Simple Kind to Skin Cleansing Wipes Bio-degradable 25 wipes
25pk · £0.12 each£2.95ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince
500g · £13.00/kg2 for £11£6.50Asda 2 Buttery Garlic & Herb Chicken Kievs 260g
260g · £14.23/kg£3.70Kinder Surprise 20g
20g · £77.50/kg£1.55Eazy Pop Magicorn Salted Microwave Popcorn 85g
85g · £12.94/kg£1.10Asda Pancake Shaker 155g
155g · £9.68/kg£1.50Goldenfry Farmhouse Style Dumpling Mix 142g
142g · £10.56/kg£1.50Asda Chia Seeds 150g
150g · £15.33/kg£2.30Oreo Vanilla Cookies 154g
154g · £11.04/kg£1.70
Deals You'll Love 💚
Walkers Sensations Thai Sweet Chilli Sharing Bag Crisps 150grams
150g · £21.00/kg£3.15Walkers Sensations Roasted Chicken & Thyme Sharing Crisps 150g
150g · £21.00/kg£3.15KP Original Salted Peanuts 250g
250g · £15.40/kg£3.85KP Dry Roasted Peanuts 250g
250g · £15.40/kg£3.85McCoy's Classic Variety Multipack Crisps 6 Pack
150g · £19.67/kg£2.95McCoy's Flame Grilled Steak Flavour Potato Crisps 6 x 25g
150g · £19.67/kg£2.95Nexium Control Heartburn & Indigestion Tablets, 7 Tablets
7pk · £1.24 each£8.70Anadin Extra Soluble Pain Relief Tablets 12s
12pk · £0.42 each£5.00RestrictedGermolene Antiseptic Cream 55g
55g · £68.18/kg£3.75Voltarol Joint & Back Pain Relief Gel 2.32% 50g
50g · £293.00/kg£14.65RestrictedBenylin Chesty Coughs (Non-Drowsy)
150ml · £49.33/L£7.40RestrictedSudafed Blocked Nose Spray
15ml · £433.33/L£6.50RestrictedRennie Peppermint 36 Chewable Tablets
36pk · £0.16 each£5.85Andrex Family Soft 9 Rolls
9pk · £0.53 each£1.25 off£4.80£6.05Nicky Elite Toilet Tissue 3 Ply 9 Rolls
9pk · £0.48 each£0.65 off£4.35£5.00Regina Blitz Household Towel
1pk · £3.15 each£1.05 off£3.15£4.20Dreamies Cat Treat Biscuits with Tasty Chicken 6x200g
200g · £17.00/kg£0.80 off£3.40£4.20Whiskas Cat Food with Delicious Chicken 1+ 800g
800g · £5.33/kg£1.19 off£4.26£5.45CESAR Classic Terrine Dog Food Tray Chicken & Turkey in Loaf 150g
150g · £9.67/kg£0.30 off£1.45£1.75Pedigree Dentastix Daily Oral Care Medium 10-25kg 5 Sticks 128g
130g · £12.46/kg£0.48 off£1.62£2.10