Bread
Kingsmill Medium 50/50 Soft White Bread 800g
800g ¡ £1.94/kg£1.55Warburtons Half & Half Medium Bread 800g
800g ¡ £2.13/kg£1.70Asda Exceptional White Sourdough Loaf 500g
500g ¡ £6.10/kg£3.05Warburtons Farmhouse Bread 800g
800g ¡ £2.50/kg£2.00Warburtons Soft Thick White Toastie Bread 800g
800g ¡ £2.19/kg£1.75Warburtons Soft White Our Dough Bread 400g
400g ¡ £5.75/kg£2.30Warburtons Toastie Soft Thick White Bread 400g
400g ¡ £3.13/kg£1.25Asda The Bakery Soft White Medium Sliced Bread800g
800g ¡ £1.19/kg£0.95Warburtons Medium Soft White Bread 800g
800g ¡ £2.19/kg£1.75Warburtons Family Bakers Gluten Free White Bloomer with Sourdough 400g
400g ¡ £10.38/kg£4.15Asda The Bakery Tiger Bloomer Thick Sliced Bread 800g
800g ¡ £3.13/kg£2.50Warburtons Family Bakers Gluten Free Tiger Bloomer 400g
400g ¡ £10.38/kg£4.15Exceptional by ASDA Superseeded Sliced Loaf 800g
800g ¡ £2.31/kg£1.85Schar Wholesome Seeded Loaf 300g
300g ¡ £11.67/kg£3.50Warburtons Original Seeded Batch Bread 800g
800g ¡ £3.00/kg£2.40Warburtons Seeds & Grains Our Dough 400g
400g ¡ £5.75/kg£2.30Part-Baked Bread 2 Baguettes 300g
2pk ¡ £0.80 each£1.60Part-Baked Bread 6 Dinner Rolls 300g
6pk ¡ £0.25 each£1.50Warburtons Wholegrain & Rye Our Dough 400g
400g ¡ £5.75/kg£2.30Asda The Bakery Wholemeal Medium Sliced Bread 800g
800g ¡ £1.25/kg£1.00Schar Gluten-Free White Ciabatta Rolls 200g
200g ¡ £14.75/kg£2.95Asda The Bakery 4 Ciabatta Rolls
4pk ¡ £0.45 each£1.80
Croissants & Breakfast
Asda The Bakery Chocolate Hazelnut Crepes 6 x 30g (180g)
180g ¡ £13.61/kg£2.45Asda The Bakery 6 Scotch Pancakes
6pk ¡ £0.13 each£0.75Genius 6 Scotch Pancakes
6pk ¡ £0.47 each£2.80Asda The Bakery Limited Edition 4 Maple Flavour Protein Pancakes
4pk ¡ £0.59 each£2.35Asda The Bakery 6 Classic Waffles 250g
6pk ¡ £0.41 each£2.45Welsh Waffle Choc Welsh
45g ¡ £27.78/kg£1.25The Waffle Patisserie Sugar Waffles 5 x 55g (275g)
5pk ¡ £0.52 each£2.60Warburtons Choc Chip Belgian Waffle 70g
1pk ¡ £1.45 each£1.45Warburtons Pearl Sugar Belgian Waffle 70g
1pk ¡ £1.45 each£1.45Milky Way Croissants 4 x 48g (192g)
4pk ¡ £0.78 each£3.10Galaxy Croissants with Chocolate Cream Filling 4 x 48g (192g)
4pk ¡ £0.71 each£2.85Warburtons 6 Crumpets
6pk ¡ £0.18 each£1.05Genius 4 Classic Crumpets
4pk ¡ £0.70 each£2.80Asda The Bakery 4 All-Butter Pains Au Chocolat
4pk ¡ £0.63 each£2.50
Buns & Rolls
St Pierre 4 Brioche Burger Buns
4pk ¡ £0.76 each£3.05St Pierre 4 Seeded Brioche Burger Buns
4pk ¡ £0.89 each£3.55Warburtons 4 Sliced Brioche Burger Buns
4pk ¡ £0.78 each£3.10Warburtons 4 Seeded Protein Thin Bagels
4pk ¡ £0.53 each£2.10Warburtons 6 Thin Bagels Original Soft & Sliced
6pk ¡ £0.37 each£2.20New York Bakery Co. 5 Cinnamon & Raisin Bagels
5pk ¡ £0.48 each£2.40Warburtons 6 Sliced Hotdog Rolls
6pk ¡ £0.30 each£1.80Warburtons 6 Brioche Hotdog Rolls
6pk ¡ £0.42 each£2.50Warburtons Gluten Free 4 Super Soft Sliced Square Rolls
4pk ¡ £0.86 each£3.45Schar Panini Rolls 150g
150g ¡ £15.00/kg£2.25Asda The Bakery 4 Panini Rolls
4pk ¡ £0.45 each£1.80Warburtons 4 Large Sliced Rolls
4pk ¡ £0.53 each£2.10
Wraps, Pittas & Naans
Old El Paso Gluten Free Regular Original Tortillas x6 216g
216g ¡ £16.44/kg£3.55Exceptional by ASDA 2 Caramelised Red Onion & Mozzarella Flatbreads 220g
220g ¡ £13.86/kg£3.05Old El Paso 8 Regular Tortillas Flour 326g
326g ¡ £6.90/kg£2.25Deli Kitchen 4 Greek Style Flatbreads 320g
4pk ¡ £0.59 each£2.35mission 6 Wraps Wheat & White 367g
6pk ¡ £0.31 each£1.85Jake & Nayns' Loaded Naan Chicken Tikka 185g
185g ¡ £18.65/kg£3.45Patak's The Original 2 Flame Baked Garlic & Coriander Naans
220g ¡ £10.45/kg£2.30Patak's The Original 2 Flame Baked Peshwari Naans
220g ¡ £10.45/kg£2.30Patak's the Original 2 Flame Baked Plain Naans
220g ¡ £10.45/kg£2.30BFree 4 Stone Baked Pitta Breads 220g
220g ¡ £15.91/kg£3.50Warburtons 4 Soft Pitta
4pk ¡ £0.38 each£1.50Exceptional by ASDA Tomato, Pesto & Mozzarella Focaccia 320g
320g ¡ £9.53/kg£3.05Asda 4 Mini Garlic & Coriander Naans
4pk ¡ £0.34 each£1.35
Crumbles, Sweet Pies & Tarts
Asda The Bakery 6 Assorted Jam Tarts
6pk ¡ £0.21 each£1.25Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies
6pk ¡ £0.46 each£0.93 off£2.77£3.70
Small Cakes & Treats
Asda The Bakery 6 Fluffy Victoria Sponge Cakes
6pk ¡ £0.33 each£1.95The BAKERY at ASDA 22 Caramel Shortcake Mini Bites
22pk ¡ £0.15 each£3.20Soreen Lift Bars Blueberry 4 x 42g (168g)
4pk ¡ £0.70 each£2.80Pagen Gifflar 12 Cinnamon 260g
260g ¡ £9.42/kg£2.45McVitie's Digestive Caramel Slices Cake Snack Bars 5 Slices 109.9g
5pk ¡ £0.38 each£1.90Cadbury Raspberry Mini Rolls Cakes x5
5pk ¡ £0.62 each£3.10Mr Kipling 6 Lemon Layered Slices
6pk ¡ £0.43 each£0.85 off£2.55£3.40Brompton House Chocolate Brownies with Milk Chocolate 6 x 25g (150g)
6pk ¡ £0.32 each£1.90Thorntons Fudge Brownie Slice
76g ¡ £20.39/kg£1.55Thorntons Caramel Shortcake Slice 74g
74g ¡ £20.95/kg£1.55Barni Chocolate Filling Biscuits-sponge 125 Gr
125g ¡ £12.40/kg£1.55Asda Bake 8 Meringue Nests
8pk ¡ £0.27 each£2.15Asda The Bakery 15 Chocolate Cluster Mini Bites
15pk ¡ £0.21 each£3.20Asda The Bakery 20 Flapjack Mini Bites 240g
20pk ¡ £0.16 each£3.20Asda The Bakery 9 Chocolate Mini Cupcakes
9pk ¡ £0.37 each£3.30Brompton House Coconut Macaroons 4 x 33.5g (134g)
4pk ¡ £0.48 each£1.90Brompton House Fantasy Brownies 6 x 25g (150g)
6pk ¡ £0.32 each£1.90Cadbury 10 Milk Chocolate Mini Rolls
10pk ¡ £0.37 each£1.23 off£3.67£4.90Cadbury 5 Milk Chocolate Mini Rolls
5pk ¡ £0.62 each£3.10Cadbury Raspberry Mini Rolls Cakes x10
10pk ¡ £0.37 each£1.23 off£3.67£4.90McVitie's Jaffa Mini Rolls Cake Bars 5 Pack
5pk ¡ £0.51 each£2.55Mr Kipling 4 Breakfast Bakes Choc Chip
4pk ¡ £0.78 each£3.10Mr Kipling 4 Custard Cream Whirls
4pk ¡ £0.48 each£1.90Mr Kipling 4 Lemon & Raspberry Whirls
4pk ¡ £0.56 each£2.25Mr Kipling 5 Mini Battenbergs
5pk ¡ £0.56 each£0.30 off£2.80£3.10Mr Kipling 6 Almond Slices
6pk ¡ £0.43 each£0.85 off£2.55£3.40Mr Kipling 6 Country Slices
6pk ¡ £0.43 each£0.85 off£2.55£3.40Mr Kipling 6 Viennese Whirls
6pk ¡ £0.47 each£0.30 off£2.80£3.10Mr Kipling 8 Angel Slices
8pk ¡ £0.54 each£4.35Mr Kipling 8 Chocolate Slices
8pk ¡ £0.54 each£4.35Mr Kipling 8 French Fancies
8pk ¡ £0.35 each£0.93 off£2.77£3.70Mr Kipling 8 Lemon Layered Slices
8pk ¡ £0.54 each£4.35Mr Kipling Double Chocolate Cake Bites 205g
205g ¡ £21.22/kg£4.35Regal Bakery 18 Madeira Cake Slices 370g
370g ¡ £6.76/kg£2.50Soreen 5 Apple Lunchbox Loaves 150g
5pk ¡ £0.34 each£0.56 off£1.69£2.25Soreen 5 Banana Lunchbox Loaves 150g
5pk ¡ £0.34 each£0.56 off£1.69£2.25Soreen Lift Bars Raspberry & Vanilla 4 x 42g (168g)
4pk ¡ £0.70 each£2.80The Bakery at ASDA 4 Carrot Mini Loaf Cakes
4pk ¡ £0.78 each£3.10The Bakery at ASDA 4 School Cakes
4pk ¡ £0.63 each£2.50The Bakery at ASDA Delicious Brownie Bites 88g
8pk ¡ £0.19 each£1.55The Bakery at ASDA Lemon Drizzle Mini Loaf Cakes
4pk ¡ £0.78 each£3.10The Bakery at ASDA So Sweet Flapjack Bites 96g
8pk ¡ £0.19 each£1.55The Bakery at ASDA Tempting 20 Brownie Mini Bites
20pk ¡ £0.16 each£3.20Mr Kipling 4 Breakfast Bakes Blueberry
4pk ¡ £0.78 each£3.10Brompton House Choc Chip Muffins with Milk Chocolate. 6 x 25g (150g)
6pk ¡ £0.32 each£1.90The BAKERY at ASDA 16 Double Chocolate Mini Muffins
16pk ¡ £0.22 each£3.50Krispy Kreme 8 Original Glazed Bites Doughnuts Bites
1pk ¡ £6.25 each£6.25
Scones & Teacakes
Soreen The Original Malt Loaf 260g
260g ¡ £7.31/kg£1.90Tunnock's Milk Chocolate Tea Cakes 6 x 24g
6pk ¡ £0.28 each£1.65
Whole Cakes
Asda The Bakery Heavenly Angel Cake
1pk ¡ £2.30 each£2.30Asda Exceptional Lemon Drizzle Cake
1pk ¡ £4.70 each£4.70Asda The Bakery Madeira Cake
1pk ¡ £2.20 each£2.20Asda The Bakery Strawberry & Clotted Cream Flavour Swiss Roll
1pk ¡ £2.60 each£2.60Asda The Bakery Sultana & Cherry Cake
1pk ¡ £2.30 each£2.30
Savoury Pies
Asda 10 Mini Pork Pies 250g
250g ¡ £10.80/kg3 for £7£2.70Asda Mini Pork Pies 100g
2pk ¡ £0.83 each£1.65Cathedral City Cottage Pie 400g
400g ¡ £14.75/kg2 for £6.50£5.90Asda Pork & Egg Gala Slices 290g
290g ¡ £14.48/kg£4.20Pukka The Big One Chicken & Mushroom Pie
500g ¡ £11.20/kg£5.60Pukka All Steak Pie
209g ¡ £10.53/kg£0.60 off£2.20£2.80Asda Melton Mowbray Pork Pie 140g
140g ¡ £15.71/kg£2.20
Seasonal Bakery
Dinosaur Gingerbread Biscuit
1pk ¡ £1.10 each£1.10
Gluten Free
Asda Free From 8 Jammy Wheels 142g
142g ¡ £14.79/kg£2.10