Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Atherstone

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • TESCO finest Pinsa 150g

    150g · £26.33/kg
    £3.95
    £3.25 Clubcard (£21.67/kg)
  • Arctic Coffee Caramel Latte 1L

    £3.00
    £2.70 Clubcard
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 400G

    400g · £3.38/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£2.75/kg)
  • Pure Dairy Free Buttery Spread 500G

    500g · £5.20/kg
    £2.60
    £1.95 Clubcard (£3.90/kg)
  • Oatly Semi Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Tropicana Pressed Apple Juice 900Ml

    £3.60
    £2.95 Clubcard
  • Arctic Coffee Cafe Latte 1 Litre

    £3.00
    £2.70 Clubcard
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Activia Rhubarb Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £32.17/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£17.39/kg)
  • Frubes Banana And Strawberry Yogurts 9X37g

    9pk · £82.43/kg
    £3.05
    £1.90 Clubcard (£51.35/kg)
  • Tropicana Original Orange With Juicy Bits 900Ml

    £3.60
    £2.95 Clubcard
  • Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g

    440g · £13.52/kg
    £5.95
    £4.45 Clubcard (£10.11/kg)
  • Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco BBQ Roast Chicken Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.85 Clubcard (£22.65/kg)
  • Hovis Farmhouse Batch 400g

    400g · £4.38/kg
    £1.75
    £1.30 Clubcard (£3.25/kg)
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Tesco Finest Belgian Chocolate Coated Sugar Waffles 4 Pack 240g

    4pk · £63.33/kg
    £3.80
    £3.10 Clubcard (£51.67/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest Ribeye Steak 227G

    227g · £45.59/kg
    £10.35
  • Tesco Southern Fried Chicken Tenders 305g

    305g · £17.87/kg
    £5.45
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.60/kg
    £7.95
  • Tesco Finest Triple Cook Chips 400g

    400g · £9.50/kg
    £3.80
  • Tesco Finest Roast Chicken Breast with Pork, Sage & Onion Stuffing 120g

    120g · £44.17/kg
    £5.30
  • Tesco Blackberries 150G

    150g · £22.00/kg
    £3.30
  • Tesco Beef Fillet Steak 170G

    170g · £60.59/kg
    £10.30
  • Tesco Chicken, Tomato & Basil Pasta 300g

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Melton Mowbray Pork Pies 6 Pack 300g

    300g · £11.17/kg
    £3.35
  • Ms Molly's Fruit Cocktail Trifle 472g

    472g · £4.45/kg
    £2.10
  • Pure Dairy Free Buttery Spread 500G

    500g · £5.20/kg
    £2.60
    £1.95 Clubcard (£3.90/kg)
  • Tesco Scotch Eggs 2 Pack 227G

    227g · £5.95/kg
    £1.35
  • Muller Corner Strawberry Yogurt with White Chocolate Shortcake Balls 124g

    124g · £9.27/kg
    £1.15
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5X22.5G

    5pk · £140.91/kg
    £3.10
    £1.95 Clubcard (£88.64/kg)
  • Tesco 2 Bramley Apple Turnovers

    2pk · £1.20 each
    £2.40
  • Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco Baby Corn 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco Babyleaf Salad 90G

    90g · £12.22/kg
    £1.10
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £4.91/kg
    £2.85
  • Tesco Finest Salt Beef Brisket 90g

    90g · £58.89/kg
    £5.30
  • Ms Molly's Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £0.55 each
    £1.10
  • Tesco 4 Pork Pies 260g

    260g · £6.35/kg
    £1.65
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 400G

    400g · £3.38/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£2.75/kg)
  • Cheestrings Original 8Pk Cheese Snacks 160G

    8pk · £180.00/kg
    £3.60
  • Tesco Chestnut Vitamin D Mushrooms 250G

    250g · £5.40/kg
    £1.35
  • Tesco Mashed Potato 450G

    450g · £3.00/kg
    £1.35
  • Tesco Ripe Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Tesco BBQ Roast Chicken Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.85 Clubcard (£22.65/kg)
  • itsu katsu chicken dragon roll 189g

    189g · £25.66/kg
    £4.85
  • Creamfields Mild Cheddar Slices 10 Pack 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Tesco Raspberries 150G

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Warburtons Toastie Thick Sliced White Bread 800g

    800g · £1.81/kg
    £1.45
  • Tesco Potato Salad 300g

    300g · £5.00/kg
    £1.50
  • Frubes Banana And Strawberry Yogurts 9X37g

    9pk · £82.43/kg
    £3.05
    £1.90 Clubcard (£51.35/kg)
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Tesco 30% Reduced Fat Mature Cheese Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Mission Protein Plant Powered Wraps 6 Pack

    6pk · £0.39 each
    £2.35
    £2.00 Clubcard (£0.33 each)
  • Tesco Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.30 each
    £1.20
  • Tesco 6 Pork Sausage Rolls 360g

    360g · £5.28/kg
    £1.90
  • Tesco Plain White Tortilla Wraps 8 Pack

    8pk · £0.20 each
    £1.60
  • Tesco Finest Belgian Chocolate Coated Sugar Waffles 4 Pack 240g

    4pk · £63.33/kg
    £3.80
    £3.10 Clubcard (£51.67/kg)
  • Tesco Egg Waffles 8 pack

    200g · £13.00/kg
    £2.60
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Munch Bunch Double Up Strawberry Raspberry Kids Yoghurt Pots 4x85g

    4pk · £25.88/kg
    £2.20
  • Tesco Farmhouse Thick Sliced White Bread 800g

    800g · £1.25/kg
    £1.00
  • Tesco British Chicken Legs 1Kg

    1kg · £3.20/kg
    £3.20
  • Cheestrings Twisted Cheese Snacks 4 Pk, 80 G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Tesco Mozzarella 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Cheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G

    4pk · £112.50/kg
    £2.25
  • Tesco 8 Garlic Slices 235g

    235g · £12.98/kg
    £3.05
    £2.00 Clubcard (£8.51/kg)
  • Sheldon's White Oven Bottom Muffins 6 Pack

    6pk · £0.37 each
    £2.20

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Atherstone

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo