Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Iceland - Prenton

Allergens and info

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Beer, Wine & Spirits
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet

Offers (809)

  • 0

    Müller Myprotein Salted Caramel Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg

    5 for £6

    £3.00

  • 0

    Müller Myprotein Chocolate Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg

    5 for £6

    £3.00

  • 0

    Nomadic Clusters Yogurt & Oats & Double Choc 169g

    169g · £11.72/kg

    5 for £6

    £1.98

  • 0

    Birds Eye 4 Chicken Quarter Pounders 454g

    454g · £7.27/kg

    £3.30 off

    £3.30

    £6.60

  • 0

    Iceland 4 Pack Flamegrilled Shawarma Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 340g Barbecue Chick Skew

    340g · £14.12/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland Ready Cooked Satay Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Coca Cola 24pk Zero

    7.92L · £1.26/L

    £4.41 off

    £9.99

    £14.40

  • 0

    Walkers Baked Snacks Cheese & Onion Multipack Crisps 6x22g

    6pk · £20.91/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Goodfella's Stonebaked Thin Margherita 334g

    334g · £10.78/kg

    3 for £6

    £3.60

  • 0

    Goodfella's Stonebaked Thin Pepperoni 332g

    332g · £10.84/kg

    3 for £6

    £3.60

  • 0

    Müller Frijj Fudge Brownie Flavour Milkshake 330ml

    330ml · £6.18/L

    5 for £6

    £2.04

  • 0

    Cheerafa Fresh Peelable Cheese Sticks 4 x 20g (80g)

    4pk · £26.25/kg

    5 for £6

    £2.10

  • 0

    Müller Frijj Banana Flavour Milkshake 330ml

    330ml · £6.18/L

    5 for £6

    £2.04

  • 0

    Iceland Crispy Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £9.60/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 50 (Approx.) Breaded Chicken Goujons 800g

    800g · £6.00/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 475g Sweet Chilli Crunchy Coated Chicken Strips

    475g · £10.11/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Diet Coke Cola 24 x 330ml Cans

    24pk · £1.26/L

    £4.41 off

    £9.99

    £14.40

  • 0

    Iceland 320g Mozzarella & Cheddar Balls

    320g · £9.38/kg

    3 for £6

    £3.00

  • 0

    Bernard Matthews 6 Cheesy Hamwich 345g

    345g · £7.83/kg

    3 for £6

    £2.70

  • View all (809)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 5 x 22.5g

    5pk · £29.33/kg
    £3.30
  • Iceland 240g Thin Cut Beef Sizzle Steaks

    240g · £22.50/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • ProActiv Buttery Taste 450g

    450g · £10.53/kg
    £0.96 off
    £4.74£5.70
  • Warburtons 6 Soft & Sliced Hotdog Rolls

    6pk · £0.27 each
    £0.42 off
    £1.62£2.04
  • Pastry Pantry 20 Pack Cocktail Sausages Rolls

    288g · £10.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Warburtons 6 Original Thin Bagels

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Iceland 250g Chicken & Bacon Pasta

    250g · £10.80/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Scampi Poppers 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Iceland 227g Rump Steak

    227g · £26.43/kg
    3 for £14.40
    £6.00
  • Hartleys 125g Strawberry Jelly

    125g · £7.68/kg
    £0.96
  • Iceland 120g Wafer Thin Roast Chicken

    120g · £10.00/kg
    £1.20
  • Müller Rice 4 x 170g (680g)

    4pk · £4.85/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Soreen 190g Original Malt Loaf

    190g · £9.47/kg
    £1.80
  • Iceland 400g Red Leic

    400g · £9.45/kg
    2 for £6
    £3.78
  • Onken Strawberry 450g

    450g · £5.20/kg
    £2.34
  • St Michel 6 White Chocolate Choco Crêpe 180g

    180g · £10.00/kg
    £1.80
  • Richmond 8 Thick Pork Sausages 410g

    410g · £8.05/kg
    3 for £6
    £3.30
  • Müller Myprotein Chocolate Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Iceland 600g Baby Salad Potatoes

    600g · £2.58/kg
    £1.55
  • Iceland 4 Pack Sliced Thick Gammon Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Nomadic Clusters Yogurt & Oats & Double Choc 169g

    169g · £11.72/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Iceland 200g Baby Cucumbers

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Pink Lady 4 Apples

    4pk · £0.71 each
    £2.82
  • Iceland 1u Broccoli

    £1.20
  • Wall's 6 Mini Pork Pies 300g

    300g · £10.60/kg
    3 for £6
    £3.18
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Iceland 10 Smoked Back Bacon 300g

    300g · £8.00/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Iceland 250g Grated Mozzarella

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Utterly Butterly 500g

    500g · £3.96/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Müller Corner Deliciously Creamy Yogurt 496g (4 x 124g)

    4pk · £6.41/kg
    £3.18
  • Wildlife Variety Choobs Strawberry, Raspberry and Apricot Flavour 6 x 37g

    6pk · £6.49/kg
    5 for £6
    £1.44
  • Iceland 5 Smoked Back Bacon Rashers 150g

    150g · £8.00/kg
    £0.30 off
    £1.20£1.50
  • Deli Speciale Chorizo Slices 55g

    55g · £21.82/kg
    £1.20
  • Dairylea Dunkers Jumbo Tubes 3 x 41g (123g)

    3pk · £21.95/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 300g Closed Cup Mushrooms

    300g · £4.00/kg
    £1.20
  • Iceland 10 Unsmoked Back Bacon 300g

    300g · £8.00/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Clover 500g

    500g · £4.56/kg
    £2.28
  • Iceland 1kg Carrots

    1kg · £1.20/kg
    £1.20
  • Bernard Matthews 4 Roast Turkey Slices 80g

    80g · £18.00/kg
    5 for £6
    £1.44
  • Warburtons Medium Toastie Soft & Sliced White Loaf 800g

    800g · £2.10/kg
    £1.68
  • Iceland 2 Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Iceland 1u Spring Onions

    £1.20
  • 10 Cheesy Singles 170g

    170g · £7.06/kg
    £1.20
  • Iceland 5 Unsmoked Back Bacon 150g

    150g · £8.00/kg
    £0.30 off
    £1.20£1.50
  • Dairylea 60g Chicken & Cheese Lunchers

    60g · £33.00/kg
    5 for £6
    £1.98

Month End Madness!

View all (22)
  • Clover 1kg

    1kg · £5.10/kg
    2 for £6
    £5.10
  • Activia Peach Fat Free No Added Sugar Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Strawberry Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Rhubarb Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Heinz Baked Beans 4 x 415g

    415g · £7.23/kg
    £0.60 off
    £3.00£3.60
  • Heinz No Added Sugar Baked Beans in a Rich Tomato Sauce 4 x 415g

    415g · £7.23/kg
    £0.60 off
    £3.00£3.60
  • HP Brown Sauce 600g

    600g · £5.00/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Seriously Good Mayonnaise 775g

    775g · £3.87/kg
    £1.80 off
    £3.00£4.80
  • Heinz Salad Cream Original 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Barbecue Sauce 570ml

    570ml · £5.26/L
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz 700g Tomato Ketchup

    700g · £4.29/kg
    £1.38 off
    £3.00£4.38
  • Heinz Light Mayonnaise 815g

    815g · £3.68/kg
    £1.80 off
    £3.00£4.80
  • Heinz Salad Cream Light 30% Less Fat 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Kellogg's Frosties 470g

    470g · £6.38/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £4.48/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Walkers 20 Pack Variety Crisps

    500g · £9.00/kg
    £1.32 off
    £4.50£5.82
  • Walkers 20pk Meaty Crisps

    500g · £9.00/kg
    £1.32 off
    £4.50£5.82
  • Coca-Cola Original Taste 24 x 330ml Cans

    24pk · £1.89/L
    £2.10 off
    £15.00£17.10
  • Diet Coke Cola 24 x 330ml Cans

    24pk · £1.26/L
    £4.41 off
    £9.99£14.40
  • Coca Cola 24pk Zero

    7.92L · £1.26/L
    £4.41 off
    £9.99£14.40

Back To School!

View all (109)
  • Mr Kipling 6 Country Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • Mr Kipling 5 Mini Battenbergs

    5pk · £0.30 each
    £1.50 off
    £1.50£3.00
  • Mr Kipling 6 Cherry Bakewells

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Mr Kipling 6 Bakewell Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple & Blackcurrant Pies

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Mr Kipling 6 Lemon Layered Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • Mr Kipling 6 Angel Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • 7 Days Double Croissant Cocoa Flavoured & Vanilla Flavour Fillings 5 x 37g (185g)

    5pk · £6.49/kg
    £0.60 off
    £1.20£1.80
  • ROBINSONS Summer Fruits 1 Litre

    1L · £2.40/L
    2 for £3.60
    £2.40
  • Yazoo Strawberry Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £3.60
    £2.52
  • Yazoo Chocolate Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £3.60
    £2.52
  • Happy Monkey Orange & Mango Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Happy Monkey Strawberry & Banana Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Robinsons 66ml Apple & Blackcurrant Mini

    66ml · £50.00/L
    2 for £5.40
    £3.30
  • Happy Monkey Apple & Blackcurrant Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Peperami The Original 5 x 20g (100g)

    5pk · £24.00/kg
    £1.20 off
    £2.40£3.60
  • Bernard Matthews 4 Roast Turkey Slices 80g

    80g · £18.00/kg
    5 for £6
    £1.44
  • Bernard Matthews 4 Roast Chicken Slices 80g

    80g · £18.00/kg
    5 for £6
    £1.44

Viral Picks & Customer Favourites!

View all (23)
  • Hicey 8 Mix Mini Fruits Frozen Dessert 168g

    168g · £28.57/kg
    £4.80
  • Birds Eye Southern Fried Chicken Popstars 150g

    150g · £22.00/kg
    £3.30
  • Iceland 4 Pack Flamegrilled Tandoori Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    £4.80
  • Cater-Now Meats 2.5kg Chicken Breast Fillets

    2.5kg · £4.80/kg
    £12.00
  • Iceland 490g Battered Katsu Curry Chicken Balls

    490g · £9.80/kg
    £4.80
  • Iceland 300g Halloween Spooky Chicken Shapes

    300g · £8.00/kg
    £2.40
  • Iceland 325g Safari Chicken Shapes

    325g · £7.38/kg
    £2.40
  • TGI Fridays 6 Pack Seasoned Tornado Potato Skewers

    450g · £10.67/kg
    £4.80
  • Myprotein 350g Mango & Habanero Chicken With Rice

    350g · £14.57/kg
    3 for £14.40
    £5.10
  • Slimming World 550g Tomato & Mozzarella Pasta

    550g · £10.36/kg
    3 for £15
    £5.70
  • Myprotein 600g Sticky Honey Special Fried Rice

    600g · £12.00/kg
    £7.20
  • Myprotein 600g Chicken Arrabbiata

    600g · £12.00/kg
    £7.20
  • Myprotein 600g Chicken Tikka Makhani

    600g · £12.00/kg
    £7.20
  • Myprotein 375g Takeaway Hot Chicken Tikka Masala

    375g · £15.20/kg
    2 for £10.80
    £5.70
  • Myprotein 375g Char Siu Honey Chicken

    375g · £15.20/kg
    2 for £10.80
    £5.70
  • Slimming World 550g Chicken Burrito Lasagne

    550g · £10.36/kg
    3 for £15
    £5.70
  • Slimming World Free Food Lunch Bowls Chicken Tikka & Rice 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Greggs Limited Edition 2 Katsu Chicken Bakes 316g

    316g · £13.29/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 20 Pack Breaded Chicken Goujons (Non Flashed)

    320g · £9.38/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Goodfella's New York Style Deli Slice Pepperoni 140g

    140g · £17.14/kg
    £2.40

Traitors - Who Can You Trust?

View all (76)
  • The Traitors 12 Pack The Round Table Jalapeno Wheel

    288g · £20.83/kg
    £6.00
  • Bernard Matthews 6 Cheesy Hamwich 345g

    345g · £7.83/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews 7 Chicken Dinosaurs 350g

    350g · £7.71/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews Chicken Mini Kievs 295g

    295g · £9.15/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews 6 Golden Chicken Drummers 300g

    300g · £9.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • 800g Medium Tiger Bloomer

    800g · £2.63/kg
    £2.10
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Iceland 7 Slices Extra Free Honey Roast Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 7 Slice Extra Free Peppered Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Cooked Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 6 Roast Chicken

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 4 Pack Sliced Thick Gammon Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Finely Sliced Honey Roast Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 130g Tikka Chicken Breast Chunks

    130g · £22.15/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 225g Seafood Cocktail Deli Filler

    225g · £10.67/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 225g Chicken & Stuffing Deli Filler

    225g · £10.67/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Pastry Pantry 6 Pack Ploughman's Snack Rolls

    180g · £16.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 130g BBQ Chicken Chunks

    130g · £22.15/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland Cooked Chicken Breast Slices 190g

    190g · £15.16/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 6 Slices Corned Beef 156g

    156g · £17.31/kg
    3 for £6
    £2.70

New For September!

View all (31)
  • Fang-Tastic 1u Candy Plate

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Scary Door Cover

    £1.20
  • Fangtastic Halloween 6 Greepy Crawly Spiders Web Decoration

    6pk · £0.20 each
    £1.20
  • Fangtastic Halloween 15 Spooky Glow Sticks

    15pk · £0.08 each
    £1.20
  • Fang-Tastic 20u STRING Lights

    £1.80
  • Fang-Tastic 4 Pack Cobweb LED Tea Lights

    £1.80
  • Fangtastic Halloween Felt Treat Bucket

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Character Drinking Bottle 500ml

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Novelty Glasses

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Halloween Make-Up Set

    £3.00
  • Fangtastic Halloween Flashing LED Snap Band 3+

    £1.20
  • Fangtastic Halloween

    £1.20
  • Fang-Tastic 1u Halloween Water Game

    £1.20
  • Swizzels Spooky Eyeball Double Lollies 130g

    130g · £9.23/kg
    £1.20
  • Vidal Monster Mix Jelly 150g

    150g · £8.00/kg
    £1.20
  • HARIBO 10 Trick or Treat Mini Bags 160g

    160g · £11.25/kg
    £1.80
  • Cadbury Treatsize Sharing Selection 223g

    223g · £18.83/kg
    £4.20
  • Screamers Dip & Lick 15 Strawberry Flavour Sour Dip 225g

    225g · £10.67/kg
    £2.40
  • Sour Patch Kids 350g

    350g · £9.43/kg
    £3.30
  • Jelly Beans 80g

    80g · £15.00/kg
    £1.20

Protein Picks!

View all (74)
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites with Peri Mayo 68g

    68g · £22.06/kg
    £1.50
  • Iceland 270g Chinese Chicken Wings

    270g · £11.56/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 5sl Roast Turkey

    80g · £33.75/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 385g

    385g · £14.03/kg
    £5.40
  • Iceland 80g BBQ Chicken Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 160g Tikka Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 160g Sweet Chilli Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 190g

    190g · £17.05/kg
    £3.24
  • Iceland Cooked Chicken Breast Slices 190g

    190g · £15.16/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 80g Cooked Chicken Breast Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 400g Roasted Chicken Thighs

    400g · £9.00/kg
    £3.60
  • Müller Myprotein Chocolate Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Müller Myprotein Salted Caramel Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Müller Myprotein Chocolate Flavour Pudding 200g

    200g · £11.70/kg
    5 for £6
    £2.34
  • Nomadic Clusters Yogurt & Oats & Strawberry 169g

    169g · £11.72/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Iceland 450g Fat Free Greek Yogurt

    450g · £2.67/kg
    £1.20
  • Iceland 450g Natural Greek Yogurt

    450g · £2.67/kg
    £1.20
  • Whey Hey Salted Caramel Yogurt 200g

    200g · £7.50/kg
    5 for £6
    £1.50
  • Nomadic Clusters Yogurt & Oats & Double Choc 169g

    169g · £11.72/kg
    5 for £6
    £1.98
  • Iceland 12pk Large F/range Eggs

    £3.72

Trending Now!

View all (47)
  • Stella Artois

    £6.60
  • Cherry B Cherry Wine 200ml

    200ml · £48.00/L
    £9.60
  • Peach Bellini Sparkling Cocktail 75cl

    75cl · £5.20/L
    £3.90
  • Bucks Fizz Sparkling Cocktail 75cl

    75cl · £5.20/L
    £3.90
  • Carthy's Winter Edition Country Cream Liqueur 70cl

    70cl · £13.29/L
    £1.50 off
    £9.30£10.80
  • Dandelione Prosecco 750ml

    750ml · £12.40/L
    £9.30
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites with Peri Mayo 68g

    68g · £22.06/kg
    £1.50
  • Deli Speciale Pickle Platter 240g

    240g · £22.50/kg
    £5.40
  • Iceland 120g Fully Loaded Ploughman's Mix

    120g · £25.00/kg
    £3.00
  • Deli Speciale Stuffed Cherry Peppers 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Smoky Sub Melt 100g

    100g · £28.80/kg
    £2.88
  • Pastry Pantry 2 Pack Hog Roast Sausage Rolls

    140g · £21.43/kg
    £3.00
  • Brompton House Halloween Brownies 6 x 20g (120g)

    6pk · £10.00/kg
    £1.20
  • Warburtons 6 Pizza Flavour Crumpets

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • McVitie's 5 Jaffaween Spine - Chillin' Cherry Flavour Cake Bars

    5pk · £0.30 each
    £1.50
  • Iceland 400g 6 Month Matured Xmas Pudding

    400g · £9.00/kg
    £3.60
  • Iceland 400g Xmas Iced F/cake Bar

    400g · £9.75/kg
    £3.90
  • Daily Bakery 4 Pack Halloween Mini Fairy Cakes

    £3.00
  • Daily Bakery 4 Pack Halloween Spooky Slices

    £2.70
  • Cadbury 5 Mini Bonfire Logs Honeycomb Flavour

    5pk · £0.48 each
    £2.40

Food Hall Chicken Shack

View all (19)
  • Iceland 600g Southern Fried Chicken Popsters

    600g · £7.00/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland Takeaway 500g Southern Fried Boneless Thighs

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 450g Southern Fried Crsp Shrd Ch

    450g · £10.67/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Takeaway 600g Southern Fried Chicken Thighs

    600g · £7.50/kg
    £4.50
  • Iceland Southern Fried Chicken Drumsticks 600g

    600g · £7.50/kg
    3 for £12
    £4.50
  • Iceland Southern Fried Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 475g Southern Fried Chicken Chunks

    475g · £10.11/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Southern Fried Chicken Wings 600g

    600g · £7.50/kg
    3 for £12
    £4.50
  • Branston Baked Beans in a Rich, Thick, Tomatoey Sauce 410g

    410g · £2.93/kg
    £1.20
  • Coca-Cola Original Taste 1.25L Bottle

    1.25L · £2.26/L
    £2.82
  • Diet Coke Cola 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Coca-Cola Zero Sugar 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Pepsi Max Cherry 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Pepsi Max 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Coca-Cola Original Taste 1.75L Bottle

    1.75L · £1.85/L
    £3.24
  • Pepsi 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    £1.98
  • Iceland Ridiculously Crispy Skin on French Fries 1.2kg

    1.2kg · £2.75/kg
    £3.30
  • Birds Eye The Waffle Fries 500g

    500g · £4.80/kg
    £0.96 off
    £2.40£3.36
  • Iceland 875g Mini Corn Cobs

    875g · £2.74/kg
    3 for £6
    £2.40

Food Hall Steak Night

  • Iceland Luxury 400g Carrot & Swede Mash

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 1.25 Steak Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Cathedral City 500g Our Cheesy Potato Dauphinoise

    500g · £10.80/kg
    £5.40

Food Hall Burger Night

View all (19)
  • Warburtons 6 Soft & Sliced White Rolls

    6pk · £0.24 each
    £0.24 off
    £1.44£1.68
  • Iceland Luxury 4 Sliced Brioche Rolls

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • Iceland 4 Beef Smashed Quarter Pounders 454g

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack Caramelised Onion Beef Quarter Pounders

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack Crispy Chicken Burgers

    400g · £10.50/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 4 Pack Spicy Chicken Burgers

    400g · £10.50/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 4 Pack Cajun Chicken Burgers

    400g · £10.50/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 40 Pack Crispy Chicken Nuggets

    840g · £5.71/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Lamb Doner Double Cheese Burgers

    442g · £12.22/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack British Beef Quarter Pounders

    454g · £9.25/kg
    £4.20
  • Iceland 4 Minted Lamb Quarter Pounder 454g

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack Double Cheeseburger

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland Battered Onion Rings 600g

    600g · £4.00/kg
    £2.40
  • Iceland Sweet Potato Fries 600g

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Iceland 1.25 Steak Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Iceland 1.25 Crinkle Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Iceland 10PK Mild Coloured Cheddar Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 4 Quarterpounder Burgers

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 440g Creamy Coleslaw

    440g · £6.14/kg
    £2.70

Food Hall The Big Slice

View all (8)
  • Ben & Jerry's Cookie Dough Ice Cream Tub 465ml

    465ml · £9.68/L
    £2.10 off
    £4.50£6.60
  • Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £9.68/L
    £2.10 off
    £4.50£6.60
  • Iceland 385g Woodfired BBQ Meat Feast

    385g · £8.57/kg
    £3.30
  • Iceland 380g Woodfired Chicken & Chorizo Pizza

    380g · £8.68/kg
    £3.30
  • Iceland 320g Mozzarella & Cheddar Balls

    320g · £9.38/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Iceland 10 Pack Crispy Chilli Cheese Nuggets (Non Flashed)

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Iceland 14 Pack Mozzarella Sticks (Non Flashed)

    210g · £14.29/kg
    £3.00
  • Iceland 900g Ridic Crispy Wedges

    900g · £3.67/kg
    £3.30

Food Hall China Town

View all (13)
  • Iceland Takeaway 8 Pack Prawn Toast

    200g · £15.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 230g Battered Lemon Chicken

    230g · £13.04/kg
    £3.00
  • Iceland Special Fried Rice 350g

    350g · £8.57/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chinese Style Chicken Curry 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Sweet & Sour Chicken 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Chow Mein 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 229g Sweet & Sour Battered Chicken

    229g · £13.10/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 375g Sweet Chilli Chicken Noodles

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Sharwood's Prawn Crackers 60g

    60g · £40.00/kg
    £2.40
  • Mayflower Chinese Style Extra Hot Curry Sauce Mix 255g

    255g · £7.06/kg
    £1.80
  • Mayflower Chinese Style Medium Curry Sauce Mix 255g

    255g · £7.06/kg
    £1.80
  • Sharwood's Chinese Curry Sauce 425g

    425g · £7.62/kg
    £3.24
  • Iceland Ridiculously Crispy Salt & Pepper Chips 900g

    900g · £3.67/kg
    £3.30

Food Hall Curry Classics

View all (15)
  • Sharwood's 8 Plain Poppadoms

    8pk · £0.35 each
    £2.76
  • Sharwood's Mango Chutney 227g

    227g · £11.89/kg
    £2.70
  • Iceland Takeaway 200g Punjabi Samosas

    200g · £15.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 24 Pack Vegetable Selection

    420g · £7.14/kg
    £3.00
  • Iceland Chicken Tikka Masala 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Korma 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Creamy Butter Chicken 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Jalfrezi 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Madras 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 375g Chicken Rogan Josh

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Takeaway 375g Chicken Vindaloo

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 2 Garlic & Coriander Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Iceland 2 Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Leicester Bakery Limited 2 Hand Made Garlic & Coriander Naan Breads

    2pk · £4.50/kg
    £1.80
  • Iceland 1.25 Straight Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40

Food Hall Chippy Tea

View all (15)
  • Harry Ramsden's 2 Pack Salt & Vinegar Battered Cod Fillets

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's 2 Pack Battered Atlantic Cod Fillets

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsdens 2 Chip Shop Style Jumbo Haddock Fishcakes 300g

    300g · £14.00/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Haddock Fillets 500g

    500g · £20.40/kg
    £10.20
  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Cod Fillets 500g

    500g · £20.40/kg
    £10.20
  • Harry Ramsden's 6 Jambo Battered Cod Fillet Fish Fingers 500g

    500g · £13.20/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's Jumbo Crispy Battered Wholetail Scampi 300g

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's 850g Triple Cooked Beef Dripping Chips

    850g · £4.94/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's Chip Shop Chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's Chip Shop Curry Sauce Pots 2 x 150g (300g)

    2pk · £7.00/kg
    £2.10
  • Harry Ramsden's Battered Potato Slices 500g

    500g · £8.40/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's 6 Pack Chip Shop Jumbo Sausages

    600g · £8.00/kg
    £4.80
  • Harry Ramsden's 4 Battered Jumbo Pork Sausages 528g

    528g · £9.09/kg
    £4.80
  • Harry Ramsdens 14 Pack Mini Battered Sausages With Curry Sauce

    364g · £13.19/kg
    £4.80
  • Harry Ramsden's Chip Shop Mushy Pea Pots 2 x 150g (300g)

    2pk · £7.00/kg
    £2.10

Chilled 2 For £4.80

View all (29)
  • Happy Monkey Orange & Mango Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 100% Pressed Apple Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Don Simon Mango Passionfruit Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Happy Monkey Strawberry & Banana Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Don Simon Orange Smooth 1L

    1L · £2.64/L
    2 for £4.80
    £2.64
  • Happy Monkey Apple & Blackcurrant Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Don Simon Mixed Berries Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 100% Pure Squeezed Orange Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Elmlea Double 500ml

    500ml · £6.00/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 10 Pack Mixed Weight Eggs

    2 for £4.80
    £2.52
  • Cravendale Whole 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Cravendale Semi Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Big Milk Whole Milk for Big Kids Aged 1+ 2L

    2L · £1.59/L
    2 for £4.80
    £3.18
  • Actimel Strawberry Immune Support Yoghurt Drink Multipack, 8x100g

    8pk · £5.63/kg
    2 for £4.80
    £4.50
  • Alpro Almond No Sugar Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.64/L
    2 for £4.80
    £2.64
  • Alpro Soya Plant-Based Chilled Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Iceland Luxury 400g Carrot & Swede Mash

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 400g Seedless Red Grapes

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland Luxury 4 Pack Easy Peelers

    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 400g Seedless White Grapes

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70

Grocery 2 For £4.80

View all (11)
  • Tetley Pure Green 50 Tea Bags 100g

    100g · £33.00/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Furocity 60g Chocolate Orange Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Caramel Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Brownie Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Heinz Tomato Ketchup Zero Added Sugar & Salt 400ml

    400ml · £9.00/L
    2 for £4.80
    £3.60
  • Blue Dragon Original Sweet Chilli Sauce 315g

    315g · £11.43/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • HP Fruity 470g

    470g · £7.66/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Nando's Sweet Chilli Jam Medium 285g

    285g · £10.53/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Diet Coke Cola 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90
  • Coca-Cola Zero Sugar 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90
  • Dr Pepper 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90

Frozen 3 For £12

View all (59)
  • Young's 2 Breaded Extra Large Fish Fillets 300g

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland Made With 100% Fish Fillet Strips Crispy 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 8 Wonderful Cod Breaded Fish Fingers 240g

    240g · £20.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 400g Chip Shop Curry Fish Fillet Strips

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Breaded Jumbo Cod & Parsley Fishcakes 480g

    480g · £10.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Parsley Sauce 560g

    560g · £9.64/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 4 Breaded Jumbo Salmon & Dill Fishcakes 480g

    480g · £10.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 300g Cooked & Peeled King Prawns

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Birds Eye 2 Wonderful Cod Breaded Fish Fillets 200g

    200g · £27.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Young's Golden Scampi in Our Crispy Breadcrumb 220g

    220g · £24.55/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 14 Breaded Cod Fishcakes 700g

    700g · £6.86/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Butter Sauce 560g

    560g · £9.64/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 400g Breaded Fish Goujons

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Young's Chip Shop 2 Extra Large Beer Batter Fish 300g

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 2 Dusted Lemon & Parsley Yellowfin Sole Fillets 250g

    250g · £19.20/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 6 Proper Chunky Breaded Fish Fingers 360g

    360g · £13.33/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 8 Delightful Haddock Breaded Fish Fingers 240g

    240g · £20.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 280g Breaded Wholetail Scampi

    280g · £17.14/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Made with 100% Fish Fillet Strips Salt & Vinegar 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 14 Fish Fingers 350g

    350g · £13.71/kg
    3 for £12
    £4.80

Frozen 5 For £6

View all (14)
  • Birds Eye 8 The Original Potato Waffles 454g

    454g · £5.29/kg
    5 for £6
    £2.40
  • McCain Naked Oven Chips Straight Cut 550g

    550g · £4.36/kg
    5 for £6
    £2.40
  • Whitby Seafoods Fish Bites 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Birds Eye 8 Battered Fish Fingers 224g

    224g · £12.05/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Battered Scampi Poppers 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Mini Fish Goujons 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Scampi Poppers 140g

    140g · £19.29/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Breaded Prawns 132g

    132g · £20.45/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Birds Eye 4 Breaded Cod Fish Cakes 198g

    198g · £13.64/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Richmond 8 Thick Pork Sausages 344g

    344g · £6.98/kg
    5 for £6
    £2.40
  • Chicago Town Rapid Slice Ham & Cheese Pizza Stonebaked Crust 140g

    140g · £21.43/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Chicago Town Rapid Slice Beef Kebab Pizza Stonebaked Crust 140g

    140g · £21.43/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Birds Eye Garden Peas 375g

    375g · £5.60/kg
    5 for £6
    £2.10
  • Birds Eye Green Cuisine 10 Veggie Fingers 284g

    284g · £7.61/kg
    5 for £6
    £2.16

Slimming World 3 For £12

View all (6)
  • Slimming World Free Food Lunch Bowls Yakitori Chicken & Rice 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Slimming World Free Food Lunch Bowls Chicken Tikka & Rice 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 400g Bang Bang Chicken Lunch Bowl

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 2 Pack Apple Blackberry Cinnamon Crumbles

    230g · £20.87/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 300g Dauphinoise Potatoes

    300g · £14.00/kg
    3 for £12
    £4.20

Summer BBQ Skewers!

View all (14)
  • Iceland 4 Pack Glazed Skewer Sweet & Sour

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4pk Glazed Skewer Teriyaki

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Plain Chicken Skewers With Pepper & Onions

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack BBQ Chicken Skewer With Pepper & Onions

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Hot & Spicy Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 340g Flamegrilled Salt & Chilli Chicken skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Flamegrilled Shawarma Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Garlic & Herb Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Peri Peri Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Satay Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Chicken Breast Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Salt & Pepper Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Sweet Chilli Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 340g Barbecue Chick Skew

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80

Shop by category

  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Beer, Wine & Spirits
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet
  • Iceland - Prenton

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo