Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Eastham Rake

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • CADBURY DAIRY MILK BISCOFF 350G

    350g · £16.43/kg
    £5.75
    £4.00 Clubcard (£11.43/kg)
  • Kit Kat Chunky Milk Chocolate Bars Multipack 40g 4 Pack

    4pk · £76.25/kg
    £3.05
    £2.25 Clubcard (£56.25/kg)
  • Dove Advanced Care Go Fresh Pomegranate 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
    £1.45 Clubcard (£5.80/kg)
  • Tesco British Medium Cheddar 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Simply Smashed Avocado 100G

    100g · £17.50/kg
    £1.75
    £1.50 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco 10 Chicken Satay Bites 120G

    120g · £20.42/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Sweet Chilli Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
    £3.55 Clubcard (£22.19/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.75 Clubcard (£0.29 each)
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • Original Source Mint Shower Gel 250M

    £2.25
    £1.60 Clubcard
  • Maoam Stripes Bag 140g

    140g · £11.07/kg
    £1.55
    £1.25 Clubcard (£8.93/kg)
  • Princes Tuna Chunks In Spring Water 4X145g

    4pk · £39.66/kg
    £5.75
    £4.75 Clubcard (£32.76/kg)
  • Tesco Cream & Strawberry Jam Doughnuts 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.75 Clubcard (£0.88 each)
  • Princes Tuna Chunks In Sunflower Oil 4X145g

    4pk · £39.66/kg
    £5.75
    £4.75 Clubcard (£32.76/kg)
  • Haribo Starmix 175G

    175g · £9.71/kg
    £1.70
    £1.00 Clubcard (£5.71/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Tesco Finest Mac & Four Cheese 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Happy Egg Free Range Eggs Large 10 Pack

    10pk · £0.48 each
    £4.75
  • Onken Mango & Passion Fruit Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25
  • Tesco British Medium Cheddar 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Trifle 2 x 90g

    2pk · £28.89/kg
    £2.60
  • Tesco Sweet Easy Peeler 600G (C)

    600g · £2.83/kg
    £1.70
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £5.00/kg
    £2.90
  • Tesco British Roast Chicken Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Fridge Raiders Roast Chicken Bites 3X22.5G

    3pk · £90.91/kg
    £2.00
  • Warburtons Toastie Thick Sliced White Bread 800g

    800g · £1.81/kg
    £1.45
  • Tesco Cream & Strawberry Jam Doughnuts 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.75 Clubcard (£0.88 each)
  • Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Hovis Soft White Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)

    100g · £7.00/kg
    £0.70
  • Tesco Sweet Chilli Chicken Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Nomadic Low Fat Yogurt & Oat Clusters - Strawberry 169g

    169g · £14.20/kg
    £2.40
  • Beyond Burger Plant Based Patties 226G

    2pk · £45.58/kg
    £5.15
  • The Real Greek Giant Bean & Aubergine Salad 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
  • Nairn's Gluten Free Mini Cheese Snacks 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • Tesco Prime Cuts Honey Roast Ham 6 Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Tesco Prawn Cocktail 170G

    170g · £23.82/kg
    £4.05
  • Tesco 8 Pork Sausage 454G (C

    454g · £4.41/kg
    £2.00
  • Tesco Smooth Smoked Salmon Pate 100g

    100g · £21.50/kg
    £2.15
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100G

    100g · £35.50/kg
    £3.55
  • Tesco Chicken Bacon & Stuffing Sandwich

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Mixed Peppers 420G (C)

    420g · £5.24/kg
    £2.20
  • Tesco Sweet Chilli Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
    £3.55 Clubcard (£22.19/kg)
  • Petits Filous Kids Yoghurt Drink - Strawberry Flavour 100g

    100g · £11.00/kg
    £1.10
  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • Tesco Southern Fried Chicken Tenders 305g (C)

    305g · £15.08/kg
    £4.60
  • Tesco 10 Chicken Satay Bites 120G

    120g · £20.42/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Cottage Pie 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Sheldon's White Oven Bottom Muffins 6 Pack

    6pk · £0.37 each
    £2.20
  • Tesco British Chicken Breast Mini Fillets 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
  • Charlie Bigham's Lasagne 355G

    355g · £20.28/kg
    £7.20
  • Tesco Baby Potatoes 750G

    750g · £1.13/kg
    £0.85
  • Hollands Meat Pie

    1pk · £2.40 each
    £2.40
  • Tesco Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.30 each
    £1.20
  • Soreen Original Fruited Malt Loaf 260g

    260g · £8.08/kg
    £2.10
  • Tesco Vegetable Samosa 110g

    110g · £15.91/kg
    £1.75
  • Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Original 500ml

    £2.90
  • Tesco Finest Belgian Chocolate Mousse 100G

    100g · £16.00/kg
    £1.60
  • Tesco 2 Garlic and Herb Chicken Kievs 270g (C)

    270g · £16.85/kg
    £4.55
  • Tesco Finest Spinach Ricotta Girasoli 250G

    250g · £16.60/kg
    £4.15
  • Big & Free Large White Free Range Eggs 10 Pack

    10pk · £0.53 each
    £5.25
  • Tesco Strawberry Trifle 600G

    600g · £7.58/kg
    £4.55
  • Tesco Finest Italian Meats Wood Fired Pizza 405g

    405g · £13.83/kg
    £5.60
  • Wall's Jumbo Sausages Roll 130G

    130g · £11.15/kg
    £1.45
  • Tesco Happy Birthday Chocolate Cake

    1pk · £16.00 each
    £16.00
  • Tesco Finest 2 Scotch Eggs 260G

    260g · £17.69/kg
    £4.60
  • Tesco Sirloin Steak 227G

    227g · £34.36/kg
    £7.80
  • Taste Original Chicken Satay Skewers with Sweet Chilli Dip 55g

    55g · £27.27/kg
    £1.50
  • Tesco Fajita Chicken Grain Bowl 370g

    370g · £15.81/kg
    £5.85
  • Tesco Salami Slices 12 Pack 100g

    100g · £13.00/kg
    £1.30

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Eastham Rake

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo