Tomatoes & Peppers
The Best Piccolina Vine Tomatoes 220g
220g · £12.05/kg£2.65Vine Cherry Tomatoes 225g
225g · £7.78/kg£1.75Large Vine Ripened Tomatoes (min 4)
4pk · £0.44 each£1.75The Best Sweet Amori Vine Tomatoes 220g
220g · £12.05/kg£2.65Savers Tomatoes 250g
250g · £3.20/kg£0.80The Best Pomodorini Tomatoes 250g
250g · £11.20/kg£2.80Vine Ripened Tomatoes 250g
250g · £5.80/kg£1.45Salad Tomatoes 6 pack
6pk · £0.18 each£1.05The Best Viola Cocktail Tomatoes 300g
300g · £8.67/kg£2.60Beef Tomatoes
£1.05Salad Tomatoes 750g
750g · £2.35/kg20% off£1.76£2.20The Best Sweet Baby Peppers 200g
200g · £11.50/kg£2.30Loose Red Peppers
£0.75Greengrocer Sweet Mixed Peppers 3pk
3pk · £0.85 each£2.55Orange Peppers
£0.85Morrisons Savers Mixed Peppers 3 Pack (Colours May Vary)
3pk · £0.60 each£1.79Yellow Pepper
£0.90Individual Loose Green Pepper
£0.90Baby Plum Tomatoes 250g
250g · £3.20/kg£0.80Cherry Tomatoes 420g
420g · £3.93/kg£1.65
Cucumbers
Morrisons Whole Cucumber
£1.05£0.74 loyalty cardMini Cucumber 200g
200g · £7.00/kg£1.40Cucumber Portion (Half)
30% off£0.60£0.85
Avocados
Morrisons Ripen At Home Avocados 4 Pack
4pk · £0.44 each£1.75Individual Ready To Eat Avocado
£1.00Morrisons Ripe & Ready Avocados 2 Pack
2pk · £0.78 each£1.55
Onions & Leeks
Trimmed Leeks 500g
500g · £3.20/kg£1.60Jumbo Salad Onions 110g
130g · £9.62/kg£1.25Salad Onions
£0.70Onions 3 Pack
3pk · £0.38 each£1.15Onions 1kg
1kg · £1.00/kg£1.00The Best Echalion Shallots 300g
300g · £4.50/kg£1.35Red Onions 3 pack
3pk · £0.40 each£1.20Red Onions 1kg
1kg · £1.20/kg£1.20Morrisons The Best Sweet White Onions 2pk
2pk · £0.68 each10% off£1.35£1.50Large Mild Onions 3 pack
3pk · £0.83 each£2.50Morrisons Onions
4kg · £1.14/kg£4.55Organic Brown Onions 500g
500g · £2.60/kg£1.30
Potatoes
Sweet Potatoes 1kg
1kg · £1.30/kg£1.30White Potatoes 2.5kg
2.5kg · £0.80/kg£2.00Maris Piper 2kg
2kg · £1.10/kg£2.20Baby Potatoes 1kg
1kg · £1.05/kg£1.05Baking Potatoes 2kg
2kg · £1.13/kg£2.25Wonky Potatoes 10kg
10kg · £0.73/kg£7.25Blas Y Tir Red Potatoes 1.5Kg
1.5kg · £1.60/kg£2.40Red Potatoes 2kg
2kg · £1.15/kg£2.30Albert Bartlett Buttergold 2kg
2kg · £1.50/kg£3.00Baking Potatoes 4 pack
4pk · £0.21 each£0.85Extra Large Baking Potatoes 2pk
2pk · £0.58 each£1.15Blas Y Tir Baby Potatoes 750g
750g · £2.20/kg£1.65The Best Potatoes 2kg
2kg · £1.31/kg10% off£2.61£2.90The Best Baking Potatoes 700g
700g · £2.43/kg£1.70Miniature Potatoes 500g
500g · £1.54/kg30% off£0.77£1.10The Best Roasting Potatoes 1.5kg
1.5kg · £1.77/kg£2.65The Best Salad Potatoes 750g
750g · £2.13/kg£1.60Albert Bartlett Rooster Potatoes 2kg
2kg · £1.35/kg10% off£2.70£3.00Blas Y Tir All Rounder Potatoes 1.5kg
1.5kg · £1.40/kg£2.10
Garlic, Ginger, Herbs, Spices
Birds Eye Chillies 30g
30g · £41.67/kg£1.25Mixed Chillies 50g
50g · £15.00/kg£0.75Red Chillies 50g
50g · £14.00/kg£0.70Morrisons Mixed Whole Chillies 280g
280g · £13.93/kg£3.90Ginger 125g
125g · £12.80/kg£1.60Fresh Flat Leaf Parsley 30g
30g · £30.00/kg£0.90Morrisons Turmeric 100g
100g · £18.50/kg£1.85Fresh Thyme 20g
20g · £45.00/kg£0.90Fresh Mint 30g
30g · £30.00/kg£0.90Living Flat Parsley
10% off£1.71£1.90Living Parsley
£1.90Living Mint
£1.90Fresh Dill 20g
20g · £45.00/kg£0.90Living Coriander
£1.90Living Basil
10% off£1.71£1.90Fresh Coriander 30g
30g · £25.00/kg£0.75Morrisons Garlic
£0.55Morrisons Garlic 130g
130g · £16.54/kg£2.15Fresh Basil 30g
30g · £30.00/kg£0.90Fresh Rosemary 20g
20g · £42.50/kg£0.85Fresh Chives 20g
20g · £50.00/kg£1.00Flat Parsley 100g
100g · £16.50/kg£1.65Curly Parsley 30g
30g · £28.33/kg£0.85Morrisons Garlic 4 Pack
4pk · £0.24 each£0.95
Prepared Vegetables
Carrot Broccoli & Cauliflower 250g
250g · £5.00/kg£1.25Vegetable Selection With Babycorn 225g
225g · £8.22/kg£1.85Blue Dragon Mushroom Stir Fry 320g
320g · £6.19/kg10% off£1.98£2.20Morrisons Herby Baby Potatoes 340g
340g · £3.68/kg£1.25Blue Dragon Mixed Pepper Stir Fry 320g
320g · £6.88/kg£2.20Broccoli & Cauliflower Floret 400g
400g · £4.00/kg£1.60Beetroot 250g
250g · £4.00/kg£1.00Blue Dragon Beansprouts 320g
320g · £2.63/kg30% off£0.84£1.20Blue Dragon Oriental Stir Fry 320g
320g · £6.88/kg£2.20Morrisons Carrot Sticks & Houmous 100g
100g · £15.50/kg£1.55Mediterranean Style Vegetables 400g
400g · £6.00/kg£2.40Cauli Rice Original 200g
200g · £13.00/kg£2.60Broccoli & Cauliflower Florets 375g
375g · £4.93/kg£1.85Diced White Onion 400g
400g · £3.13/kg£1.25Carrot Broccoli & Brussels Sprouts 300g
300g · £6.00/kg£1.80Blue Dragon Edamame & Broccoli Stir Fry 320g
320g · £6.88/kg£2.20
Broccoli & Cauliflower
The Best Tenderstem Broccoli 200g
200g · £9.75/kg£1.95Broccoli 350g
375g · £2.53/kg£0.95Organic Tenderstem Broccoli 200g
200g · £14.85/kg10% off£2.97£3.30Morrisons Organic Broccoli 300g
300g · £5.67/kg£1.70Morrisons Organic Cauliflower
£2.40Medium Cauliflower
£1.50
Mushrooms
Chestnut Mushrooms 340g
340g · £5.44/kg£1.85Large Flat Mushrooms 300g
300g · £6.00/kg£1.80Closed Cup Mushrooms 465g
465g · £3.98/kg£1.85Closed Cup Mushrooms 250g
250g · £4.40/kg£1.10Sliced Mushrooms 275g
275g · £6.73/kg£1.85Button Mushrooms 250g
250g · £7.40/kg£1.85Family Pack Closed Cup Mushrooms 700g
700g · £3.43/kg£2.40Merchant Gourmet Dried Porcini Mushrooms 30g
30g · £120.00/kg£3.60The Best Portobello Mushrooms 250g
250g · £9.60/kg£2.40Morrisons The Best Woodland Mushrooms 170g
170g · £14.12/kg£2.40
Carrots & Root Vegetables
Carrots 1kg
1kg · £0.90/kg£0.90Chantenay Carrots 500g
500g · £3.06/kg10% off£1.53£1.70Wonky Carrots 1.45kg
1.45kg · £0.66/kg£0.95Carrots 500g
500g · £0.90/kg£0.45Organic Carrots 600g
600g · £2.25/kg£1.35Individual Whole Swede
£0.80Stewpack with Parsnip
£1.75Bunched Beetroot
10% off£2.48£2.75Individual Loose Celeriac
10% off£1.85£2.05Parsnips 500g
500g · £1.90/kg£0.95Radish 240g
240g · £3.75/kg£0.90Naturally Wonky Parsnips 500g
500g · £1.30/kg£0.65
Other Vegetables
Celery
£0.90White Cabbage
£1.10Red Cabbage
£1.05White Sweetheart Cabbage
£0.95Peeled Sprouts 200g
200g · £9.50/kg£1.90Morrisons Sliced Curly Kale
150g · £5.67/kg£0.85Spring Greens 500g
500g · £2.20/kg£1.10Baby Corn 125g
125g · £14.40/kg£1.80Corn Cobettes 4 pack
4pk · £0.40 each£1.60The Best Asparagus Tips 125g
125g · £19.20/kg£2.40Sugar Snap Peas 150g
150g · £11.00/kg£1.65Trimmed Mangetout 155g
155g · £9.61/kg10% off£1.49£1.65Fine Green Beans 170g
170g · £7.00/kg30% off£1.19£1.70Traditional Sliced Runner Beans 160g
160g · £12.38/kg10% off£1.98£2.20Savers Green Beans 200g
200g · £4.75/kg£0.95Stringless Beans 180g
180g · £8.78/kg10% off£1.58£1.75Butternut Squash
10% off£1.62£1.80Pak Choi 200g
200g · £7.75/kg£1.55Chinese Leaf
£1.75Individual Loose Aubergine
£1.00Brussels Sprouts 500g
500g · £2.40/kg£1.20Courgettes 500g
500g · £3.40/kg£1.70Samphire 70g
70g · £22.86/kg£1.60