Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Lisburn Rd

Allergens and info

1.70 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £12.00/kg
    £3.00
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Cream & Strawberry Jam Doughnuts 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.75 Clubcard (£0.88 each)
  • Fit Foods Thai Red Chicken Curry And Brown Rice 400G

    400g · £15.88/kg
    £6.35
    2 for £8 Clubcard
  • Pizza Express The Big Night In Margherita Feast 550g

    550g · £14.64/kg
    £8.05
    2 for £10 Clubcard
  • Pizza Express The Big Night In American Feast 555g

    555g · £14.50/kg
    £8.05
    2 for £10 Clubcard
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Fit Foods Ramen Noodles with Chicken Broccoli and Peppers 400g

    400g · £15.88/kg
    £6.35
    2 for £8 Clubcard
  • Mazzetti Chef's Reduction Classic Balsamic Glaze 215Ml

    £4.70
    £3.70 Clubcard
  • Princes Tuna Chunks In Sunflower Oil 4X145g

    4pk · £39.66/kg
    £5.75
    £4.75 Clubcard (£32.76/kg)
  • Fit Foods Chicken Curry With Brown Rice 400G

    400g · £15.88/kg
    £6.35
    2 for £8 Clubcard
  • Princes Tuna Chunks In Spring Water 4X145g

    4pk · £39.66/kg
    £5.75
    £4.75 Clubcard (£32.76/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Danone Skyr 0% Fat High Protein Natural Yoghurt 450g

    450g · £6.11/kg
    £2.75
  • Tesco Northern Irish Pork Loin Steaks 1kg

    1kg · £10.60/kg
    £10.60
  • Tesco Raw King Prawns 165G

    165g · £27.88/kg
    £4.60
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • Warburtons Wholegrain & Rye Bread with Sourdough 400g

    400g · £5.88/kg
    £2.35
  • Tesco British Mixed Weight Eggs 15 Pack

    15pk · £0.20 each
    £3.05
  • Tesco Cream & Strawberry Jam Doughnuts 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.75 Clubcard (£0.88 each)
  • Tesco Northern Irish Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.50/kg
    £5.25
  • Fit Foods Ramen Noodles with Chicken Broccoli and Peppers 400g

    400g · £15.88/kg
    £6.35
    2 for £8 Clubcard
  • Tesco Finest Part Baked White Baguettes with Sourdough 2 Pack 250g

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Fit Foods Chicken Curry With Brown Rice 400G

    400g · £15.88/kg
    £6.35
    2 for £8 Clubcard
  • Philadelphia Protein Low Fat Soft Cream Cheese 165g

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Tesco Red Onions 3Pack Minimum

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Tesco Salt & Chilli Chicken Strips 305g

    305g · £16.23/kg
    £4.95
  • Tesco Finest Spaghetti Carbonara 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Carrots 500g

    500g · £1.20/kg
    £0.60
  • Tesco Watermelon 600g

    600g · £9.25/kg
    £5.55
  • Tesco Ripe Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Tesco Parmigiano Reggiano Cheese 200 G

    200g · £24.25/kg
    £4.85
  • Big Pot Co Chicken & Vegetable Soup 500G

    500g · £7.40/kg
    £3.70
  • Tesco British Roast Chicken Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco British Chicken Drumsticks 1Kg

    1kg · £2.65/kg
    £2.65
  • Golden Cow Easispread 500G

    500g · £7.70/kg
    £3.85
  • Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £5.50/kg
    £1.65
  • Tesco Aubergine Each

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Tesco Small Bananas 6 Pack

    6pk · £0.15 each
    £0.90
  • Mash Direct Champ 400G

    400g · £7.13/kg
    £2.85
  • Tesco Diced Chorizo 130G

    2pk · £49.23/kg
    £3.20
  • Tesco Fine Beans 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Fit Foods Thai Red Chicken Curry And Brown Rice 400G

    400g · £15.88/kg
    £6.35
    2 for £8 Clubcard
  • Tesco 2 Chilli, Lime & Ginger Sea Bass Fillets 205g

    205g · £34.88/kg
    £7.15
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 350g

    350g · £8.57/kg
    £3.00
  • Tesco Finest Sweet Mini Peppers 220G

    220g · £10.23/kg
    £2.25
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £12.00/kg
    £3.00
    2 for £4.50 Clubcard
  • Nightingale Farms Peppers 375G

    375g · £6.40/kg
    £2.40
  • Tesco Finest Italian Meats Wood Fired Pizza 239G

    239g · £15.90/kg
    £3.80
  • Tesco Giant Pumpkin Each

    1pk · £4.95 each
    £4.95
  • Keelings Strawberry 227G

    227g · £16.96/kg
    £3.85
  • Tesco Continental Meat & Cheese Selection 200g

    200g · £28.75/kg
    £5.75
  • Golden Cow Easispread 1Kg

    1kg · £5.50/kg
    £5.50
  • Tesco Finest 4 Quarter Pounder Northern Irish Aberdeen Angus Beef Burgers 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Lisburn Rd

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo