Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Chips, Fries & Potatoes

  • Birds Eye 10 Potato Waffles 567G

    567g · £5.11/kg
    £2.90
  • McCain Home Chips Straight Cut 1kg

    1kg · £4.30/kg
    £4.30
  • McCain Crispy French Fries 900g

    900g · £4.17/kg
    £3.75
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard

Pizza

  • Chicago Town Deep Dish Pepperoni Pizzas 2 X 155G

    2pk · £10.65/kg
    £1.65
  • Chicago Town Large Takeaway Pepperoni Pizza 645G

    645g · £10.31/kg
    £6.65
    £4.65 Clubcard (£7.21/kg)
  • Tesco Stonebaked BBQ Chicken Pizza 360g

    360g · £12.50/kg
    £4.50
  • Tesco Finest Margherita Fior Di Latte Wood Fired Pizza 440g

    440g · £14.77/kg
    £6.50
  • Slicey Air Fryer Thin Crust Sicilian Style Pepperoni Pizza 130g

    130g · £22.31/kg
    £2.90
    £1.65 Clubcard (£12.69/kg)

Ready Meals

  • Tesco Macaroni Cheese 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Cottage Pie 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Beef Lasagne 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Butter Chicken With Pilau Rice 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Spaghetti Carbonara 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40

Meat & Poultry

  • Tesco Southern Fried Chicken Tenders 320g

    320g · £15.47/kg
    £4.95
  • Birds Eye 22 Crispy Chicken Dippers 403g

    403g · £14.39/kg
    £5.80
  • Chicken With Attitude Crispy Golden Tenders 500G

    500g · £13.50/kg
    £6.75

Seafood

  • Tesco Lightly Dusted Cod Fillets 250g

    250g · £27.40/kg
    £6.85
  • Donegal Catch Battered Extra Large Fish Fillets 300g

    300g · £23.17/kg
    £6.95
  • Birds Eye Omega 3 Fish Fingers 10 Pack 280g

    280g · £13.57/kg
    £3.80

Ice

  • Just-ice Ice Cubes 2kg

    2kg · £0.73/kg
    £1.45
  • View Crisps, Snacks, Biscuits

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo