Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Yorkgate Centre

Allergens and info

2.10 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Mr Kipling Lemon Cake Slices 6 Pack

    6pk · £0.60 each
    £3.60
    £2.20 Clubcard (£0.37 each)
  • Fit Foods Ramen Noodles with Chicken Broccoli and Peppers 400g

    400g · £15.88/kg
    £6.35
    2 for £8 Clubcard
  • The Gym Kitchen Tikka Dahl 250g

    250g · £11.00/kg
    £2.75
    £2.25 Clubcard (£9.00/kg)
  • Tesco Finest Sugarbelle Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Soreen Banana Lunchbox Loaves 5 Pack

    150g · £15.33/kg
    £2.30
    £1.55 Clubcard (£10.33/kg)
  • Fit Foods Mac ‘n Cheese Lasagne Chipotle 400g

    400g · £15.88/kg
    £6.35
    2 for £8 Clubcard
  • Haagen-Dazs Vanilla Ice Cream 460Ml

    £6.55
    £5.10 Clubcard
  • Froot Pops Freshly Frozen Raspberries Coated in White & Milk Chocolate 200g

    200g · £31.75/kg
    £6.35
    £4.85 Clubcard (£24.25/kg)
  • Cofresh Chilli & Lemon Flavour Potato Grills 80G

    80g · £14.38/kg
    £1.15
    £0.95 Clubcard (£11.88/kg)
  • Oreo Spooky Vanilla Flavour Chocolate Sandwich Biscuits 154g

    154g · £12.99/kg
    £2.00
    £1.40 Clubcard (£9.09/kg)
  • Tesco Finest Belgian Chocolate Orange Nut Selection 150g

    150g · £20.00/kg
    £3.00
    £2.50 Clubcard (£16.67/kg)
  • Cadbury Fudge Treat Size Chocolate Bars Multipack 1 X 202g

    202g · £28.96/kg
    £5.85
    £3.90 Clubcard (£19.31/kg)
  • Froot Pops Freshly Frozen Strawberries Coated in White & Milk Chocolate 200g

    200g · £31.75/kg
    £6.35
    £4.85 Clubcard (£24.25/kg)
  • Walkers Sensations Balsamic Vinegar & Caramelised Onion Sharing Crisps 150g

    150g · £21.00/kg
    £3.15
    £2.00 Clubcard (£13.33/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Morrow Foods Minced Beef Stew 450G

    450g · £10.78/kg
    £4.85
  • Tesco Northern Irish Diced Beef 400g

    400g · £14.38/kg
    £5.75
  • Tesco Finest Cauliflower Cheese 350g

    350g · £10.71/kg
    £3.75
  • Fit Foods Mac ‘n Cheese Lasagne Chipotle 400g

    400g · £15.88/kg
    £6.35
    2 for £8 Clubcard
  • Tesco Northern Irish Beef Steak Mince 15% Fat 500g

    500g · £12.10/kg
    £6.05
  • Tesco Blueberries 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Crust & Co Irish Ham and Cheese Oatmeal Loaf Sandwich 223g

    223g · £19.51/kg
    £4.35
  • Tesco Northern Irish Beef Sirloin Steaks 454g

    454g · £36.78/kg
    £16.70
  • St Pierre Plain Brioche Burger Buns 6 Pack

    6pk · £0.58 each
    £3.50
  • Oishii Sushi Chicken Dragon Roll 230g

    230g · £22.61/kg
    £5.20
  • Tesco Finest 5 Seeded Sourdough Bagels

    5pk · £0.57 each
    £2.85
  • Tesco Northern Irish Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.50/kg
    £5.25
  • Yakult Original 8 X 65Ml

    8pk · £0.60 each
    £4.80
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.27 each
    £3.25
  • Napolina Potato Gnocchi 500g

    500g · £4.80/kg
    £2.40
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Yeo Valley Honey Greek Style Yogurt 4 X100g

    4pk · £35.00/kg
    £3.50
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Tesco Northern Irish Beef Mince 20% Fat 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Tesco British Mixed Weight Eggs 15 Pack

    15pk · £0.20 each
    £3.05
  • Coleraine Mature Cheddar Cheese Slices 160 G

    160g · £18.75/kg
    £3.00
  • Coleraine Medium Cheddar Cheese Slices 160 G

    160g · £18.44/kg
    £2.95
  • Tesco Wholemeal Tortilla Wraps 8 pack

    8pk · £0.20 each
    £1.60
  • Denny 36 Cocktail Sausage 454G

    454g · £7.82/kg
    £3.55
  • Chicken With Attitude Hot Spicy Sizzler Tenders 500G

    500g · £13.50/kg
    £6.75
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Beef Meatballs 336G

    336g · £13.69/kg
    £4.60
  • Tesco British Chicken Legs 1Kg

    1kg · £2.95/kg
    £2.95
  • Tesco 2 boneless Salmon Fillets 240g

    240g · £26.46/kg
    £6.35
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Keelings Blueberry 150G

    150g · £21.33/kg
    £3.20
  • Fit Foods Ramen Noodles with Chicken Broccoli and Peppers 400g

    400g · £15.88/kg
    £6.35
    2 for £8 Clubcard
  • Tesco Greek Style Natural Yogurt 1Kg

    1kg · £2.05/kg
    £2.05
  • Tesco Paneer Cheese 200G

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 1KG

    1kg · £8.00/kg
    £8.00
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Golden Delicious Apple Minimum 5 Pack

    5pk · £0.42 each
    £2.10
  • Tesco Finest 14 Month Genuine Parma Ham 78G

    78g · £54.49/kg
    £4.25
  • Ballyfree Turkey Rashers 150G

    150g · £20.00/kg
    £3.00
  • Tesco 30% Reduced Fat Extra Mature Cheese 400g.

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Cherry Tomatoes 300G

    300g · £4.00/kg
    £1.20

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Yorkgate Centre

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo