Tinned Tomatoes & Puree
Napolina Chopped Tomatoes In A Rich Tomato Juice 400G
400g · £3.25/kg£1.30Co-op Italian Passata 500g
500g · £1.50/kg£0.75Co-op Double Concentrated Italian Tomato Purée 200g
200g · £4.25/kg£0.85Napolina Chopped Tomatoes in a Rich Tomato Sauce 4 x 400g
4pk · £2.56/kg£4.10Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
400g · £1.63/kg£0.65£0.45 loyalty card (£1.13/kg)Co-op Italian Chopped Tomatoes with Herbs 400g
400g · £2.00/kg£0.80
Baked Beans
Heinz Baked Beanz 415g
415g · £4.46/kg2 for £2.55£1.85Heinz Beanz in a Rich Tomato Sauce Great Value Pack 4 x 200g
800g · £4.94/kg£3.95Heinz Baked Beanz 200g
200g · £6.50/kg2 for £1.65£1.30Co-op Baked Beans in Tomato Sauce 400g
400g · £1.25/kg£0.50£0.38 loyalty card (£0.95/kg)Heinz No Added Sugar Baked Beanz 415g
415g · £4.46/kg2 for £2.55£1.85Heinz Beanz 4 x 415g
4pk · £2.98/kg£4.95
Tinned Vegetables, Beans & Pulses
Co-op Butter Beans in Water 400g
400g · £1.75/kg£0.70Co-op Chick Peas in Water 400g
400g · £1.38/kg£0.55Co-op Red Kidney Beans in Water 400g
400g · £1.38/kg£0.55Co-op Chilli Beans 390G
390g · £3.21/kg£1.25KTC Chick Peas in Salted Water 400g
400g · £1.88/kg£0.75Baxters Baby Beetroot 340g
340g · £7.35/kg£2.50Green Giant Original Sweetcorn 198g
198g · £6.31/kg£1.25Co-op Garden Peas in Water 290g
290g · £1.90/kg£0.55Co-op Mushy Processed Peas 300g
300g · £1.83/kg£0.55Batchelors Sliced Carrots in Water 400g
400g · £3.38/kg£1.35Batchelors Potatoes in Water 400g
400g · £3.13/kg£1.25Co-op Sunsoaked Tomatoes 120g
120g · £28.75/kg£3.45Co-op Naturally Sweet Sweetcorn In Water 198G
198g · £3.28/kg£0.65
Tinned Soup
Co-op Cream of Tomato Soup 400g
400g · £2.00/kg£0.80£0.59 loyalty card (£1.48/kg)Batchelors Cup a Soup Minestrone with Croutons 4 Sachets 94g
94g · £15.96/kg£0.40 off£1.50£1.90Batchelors Cup a Soup Chicken & Vegetable with Croutons 4 Sachets 110g
110g · £13.64/kg£0.40 off£1.50£1.90Heinz Cream of Tomato Soup 400g
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20Batchelors Cup A Soup Cream Of Asparagus With Croutons 4 Sachets 117G
117g · £12.82/kg£0.40 off£1.50£1.90Co-op Minestrone Soup 400G
400g · £2.00/kg£0.80Heinz Classic Scotch Broth 400g
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20Heinz Cream of Mushroom Soup 400g
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20Heinz Cream of Tomato Soup 4 x 400g
4pk · £3.09/kg£4.95Heinz Vegetable Soup 400g
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20Co-op Cream Of Chicken Soup 400G
400g · £2.00/kg£0.80Batchelors Cup a Soup Tomato 4 Sachets 93g
93g · £16.13/kg£0.40 off£1.50£1.90Heinz Classic Lentil Soup 400g
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20Heinz Big Soup Beef & Vegetable 400g
400g · £7.38/kg2 for £3.85£2.95Heinz Classic Potato & Leek Soup 400g
400g · £5.50/kg3 for £4.95£2.20
Tinned Fish & Seafood
Co-op Mackerel Fillets in Brine 125G
125g · £14.40/kg£1.80Co-op Tuna Chunks In Brine 145G
145g · £6.21/kg£0.90John West No Drain Tuna Steak with a Little Spring Water MSC 3x100g
3pk · £14.67/kg£4.40Co-op Tuna Chunks 3 x 145g
3pk · £6.44/kg£2.80Co-op Mackerel Fillets in Tomato Sauce 125g
125g · £14.40/kg£1.80Co-op Tuna Chunks in Spring Water 145g
145g · £6.21/kg£0.90John West No Drain Tuna Steak with a Little Sunflower Oil MSC 3x100g
3pk · £14.67/kg£4.40John West Tuna Steak with a Little Sunflower Oil 100g
100g · £21.00/kg£2.10John West Tuna Steak with a Little Spring Water 100g
100g · £21.00/kg£2.10Co-op Tuna Chunks 3 x 145g
3pk · £6.44/kg£2.80Co-op Tuna Steak with a Little Spring Water 110g
110g · £15.91/kg£1.75Graal Mackerel Fillets in Tomato Sauce 170g
170g · £14.41/kg£2.45Co Op Sardines in Tomato Sauce 120g
120g · £5.83/kg£0.70Co-op Sardines in Sunflower Oil 120g
120g · £6.25/kg£0.75Co-op Wild Pacific Red Salmon 213g
213g · £23.24/kg£4.95Co-op Mackerel Fillets in Sunflower Oil 125G
125g · £14.40/kg£1.80Co-op Pink Salmon 213G
213g · £12.91/kg£2.75
Other Tinned & Pickled Food
Blue Dragon Coconut Milk 400ml
400ml · £8.63/L£3.45Co-op Thai Coconut Milk 400ml
400ml · £2.38/L£0.95Co-op Thai Light Coconut Milk 400ml
400ml · £2.38/L£0.95Pride Coconut Milk 400ml
400ml · £4.25/L£1.70Tiger Tiger Coconut Milk 400ml
400ml · £3.88/L£1.55Dunn's River Coconut Milk 400ml
400ml · £4.13/L£1.65Spam Chopped Pork and Ham 340G
340g · £12.35/kg£4.20Ye Olde Oak American Hot Dogs 400G
400g · £5.00/kg£2.00Co-op Classic Corned Beef 340g
340g · £12.06/kg£4.10Tulip Bacon Grill 250g
250g · £10.20/kg£2.55Co-op Pickled Cornichons in Sweet Vinegar 340g
340g · £5.74/kg£1.95Mrs Elswood Burger Gherkins 670g
670g · £3.43/kg£1 off£2.30£3.30Co-op Pickled Silverskin Onions in Vinegar 440g
440g · £3.52/kg£1.55Co-op Mexican Menu Sliced Green Jalapeños 225g
225g · £6.67/kg£1.50Co-op Pickled Sliced Beetroot 340g
340g · £3.97/kg£1.35Old El Paso Sliced Green Jalapenos 215G
215g · £7.91/kg£0.60 off£1.70£2.30Princes Pineapple Slices in Juice 432g
432g · £2.55/kg£0.40 off£1.10£1.50Princes Prunes in Juice 410g
410g · £3.05/kg£1.25Natures Finest Peach Slices in Juice 400G
400g · £6.25/kg£2.50Nature's Finest Tropical Fruits in Juice 400g
400g · £6.25/kg£2.50Stagg Chili Classic Chili Con Carne Medium 400g
400g · £7.25/kg£2.90Heinz Macaroni Cheese 200g
400g · £6.50/kg2 for £3.85£2.60Heinz Beef Ravioli 400g
400g · £6.50/kg2 for £3.85£2.60Heinz Spaghetti Hoops 205g
205g · £6.34/kg£1.30Heinz Spaghetti Hoops 400g
400g · £4.13/kg2 for £2.55£1.65