Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • More Card prices
    More Card prices
  • 🍫🍫 Mix and Match 🍫🍫
    🍫🍫 Mix and Match 🍫🍫
  • 🌟 The Best 🌟
    🌟 The Best 🌟
  • In Store Prices 🏷️🏷️
    In Store Prices 🏷️🏷️
  • Student Deals 📚
    Student Deals 📚
  • McVities
    McVities
  • Back To Routine
    Back To Routine
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Tomatoes & Peppers

  • Vine Cherry Tomatoes 225g

    225g · £7.78/kg
    £1.75
  • Cherry Tomatoes 420g

    420g · £3.93/kg
    £1.65
  • The Best Piccolina Vine Tomatoes 220g

    220g · £12.05/kg
    £2.65
  • Morrisons Savers Mixed Peppers 3 Pack (Colours May Vary)

    3pk · £0.60 each
    £1.79
  • Salad Tomatoes 6 pack

    6pk · £0.18 each
    £1.05

Cucumbers

  • Morrisons Whole Cucumber

    £1.05
    £0.74 loyalty card

Avocados

  • Morrisons Ripe & Ready Avocados 2 Pack

    2pk · £0.78 each
    £1.55
  • Individual Ready To Eat Avocado

    £1.00

Onions & Leeks

  • Onions 3 Pack

    3pk · £0.38 each
    £1.15
  • Red Onions 1kg

    1kg · £1.20/kg
    £1.20
  • Trimmed Leeks 500g

    500g · £3.20/kg
    £1.60
  • Salad Onions

    £0.70

Potatoes

  • Sweet Potatoes 1kg

    1kg · £1.30/kg
    £1.30
  • White Potatoes 2.5kg

    2.5kg · £0.80/kg
    £2.00
  • Baby Potatoes 1kg

    1kg · £1.05/kg
    £1.05
  • Baking Potatoes 4 pack

    4pk · £0.21 each
    £0.85

Garlic, Ginger, Herbs, Spices

  • Ginger 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Fresh Coriander 30g

    30g · £25.00/kg
    £0.75
  • Fresh Chives 20g

    20g · £50.00/kg
    £1.00
  • Fresh Flat Leaf Parsley 30g

    30g · £30.00/kg
    £0.90
  • Fresh Basil 30g

    30g · £30.00/kg
    £0.90
  • Fresh Mint 30g

    30g · £30.00/kg
    £0.90
  • Thai Basil 20g

    20g · £49.50/kg
    10% off
    £0.99£1.10
  • Oregano 20g

    20g · £42.50/kg
    £0.85
  • Mixed Chillies 50g

    50g · £15.00/kg
    £0.75
  • Red Chillies 50g

    50g · £14.00/kg
    £0.70
  • Morrisons Garlic 4 Pack

    4pk · £0.24 each
    £0.95

Prepared Vegetables

  • Broccoli Florets 160g

    160g · £11.56/kg
    £1.85
  • Mediterranean Style Vegetables 400g

    400g · £6.00/kg
    £2.40
  • Morrisons Herby Baby Potatoes 340g

    340g · £3.68/kg
    £1.25
  • Blue Dragon Beansprouts 320g

    320g · £3.75/kg
    £1.20
  • Blue Dragon Oriental Stir Fry 320g

    320g · £6.88/kg
    £2.20
  • Blue Dragon Mixed Pepper Stir Fry 320g

    320g · £6.88/kg
    £2.20
  • Fine Beans And Tenderstem 190g

    190g · £12.79/kg
    10% off
    £2.43£2.70
  • Mangetout And Babycorn 190g

    190g · £11.84/kg
    10% off
    £2.25£2.50
  • Vegetable Selection With Babycorn 225g

    225g · £8.22/kg
    £1.85
  • Morrisons Carrot Sticks & Houmous 100g

    100g · £15.50/kg
    £1.55
  • Morrisons Tenderstem Broccoli & Stir Fry Vegetable Medley

    190g · £13.05/kg
    10% off
    £2.48£2.75

Broccoli & Cauliflower

  • Broccoli 350g

    375g · £2.53/kg
    £0.95
  • The Best Tenderstem Broccoli 200g

    200g · £9.75/kg
    £1.95
  • Medium Cauliflower

    £1.50

Mushrooms

  • Chestnut Mushrooms 340g

    340g · £5.44/kg
    £1.85
  • Closed Cup Mushrooms 250g

    250g · £4.40/kg
    £1.10

Carrots & Root Vegetables

  • Carrots 1kg

    1kg · £0.90/kg
    £0.90

Other Vegetables

  • Morrisons Baking Sweet Potatoes Twin Pack

    2pk · £0.99 each
    10% off
    £1.98£2.20
  • Butternut Squash

    10% off
    £1.62£1.80
  • Celery

    £0.90
  • Sweetcorn Cobs 2 pack

    2pk · £0.83 each
    £1.65
  • White Cabbage

    £1.10
  • Savoy Cabbage

    £1.00
  • Pak Choi 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Individual Loose Aubergine

    £1.00
  • Fine Green Beans 170g

    170g · £10.00/kg
    £1.70
  • The Best Asparagus Tips 125g

    125g · £19.20/kg
    £2.40
  • Baby Corn 125g

    125g · £14.40/kg
    £1.80
  • Morrisons Sliced Curly Kale

    150g · £5.67/kg
    £0.85

Offers

  • Thai Basil 20g

    20g · £49.50/kg
    10% off
    £0.99£1.10
  • Fine Beans And Tenderstem 190g

    190g · £12.79/kg
    10% off
    £2.43£2.70
  • Mangetout And Babycorn 190g

    190g · £11.84/kg
    10% off
    £2.25£2.50
  • Morrisons Baking Sweet Potatoes Twin Pack

    2pk · £0.99 each
    10% off
    £1.98£2.20
  • Butternut Squash

    10% off
    £1.62£1.80
  • Morrisons Tenderstem Broccoli & Stir Fry Vegetable Medley

    190g · £13.05/kg
    10% off
    £2.48£2.75
  • View Salad & Herbs

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo