Chips, Fries & Potatoes
Harry Ramsden's Chip Shop Chips 1kg
1kg · £3.75/kg£3.75McCain Straight Quick Chips 2 x 100g (200g)
200g · £8.45/kg£1.69Aunt Bessie's Crispy & Fluffy Roasties 600g
600g · £4.67/kg£2.80Aunt Bessie's Fluffy & Buttery Mashed Potato 650g
650g · £3.83/kg£2.49Birds Eye 10 Potato Waffles (567g)
567g · £4.41/kg£2.50ICELAND S/FRIED WEDGES
1kg · £2.49/kg£2.49McCain 4 Slow Baked Jackets 800g
800g · £4.61/kg£3.69McCain Crispy French Fries 700g
700g · £3.84/kg£2.69McCain Home Chips Straight 700g
700g · £3.84/kg£2.69SPAR French Fries (750g)
750g · £3.45/kg£2.59Spar Hash Browns 600g
600g · £3.42/kg£2.05SPAR Steakhouse Chips (750g)
750g · £3.45/kg£2.59SPAR Straight Cut Oven Chips (750 grams)
750g · £3.45/kg£2.59SPAR Sweet Potato Chips 500g
500g · £8.18/kg£4.09
Side Dishes
Greggs 16 Mini Sausage Rolls 433g
433g · £10.05/kg£4.35Aunt Bessie's 12 Golden Yorkshires 220g
220g · £11.32/kg£2.49Aunt Bessie's 10 Sage & Onion Stuffing Balls 260g
260g · £11.88/kg£3.09Aunt Bessie's Gigantic Yorkshire Pudding 125g
1pk · £2.49 each£2.49Iceland Battered Onion Rings 600g
600g · £4.15/kg£2.49ICELAND DUCK ROL 3FOR500P
300g · £10.30/kg£3.09
Frozen Vegetables
Spar Sweetcorn 500g
500g · £2.78/kg£1.39ICELAND GARDEN PEAS
950g · £2.62/kg£2.49SPAR Broccoli Florets 600g
600g · £4.15/kg£2.49SPAR Mini Corn Cobs 600g
600g · £3.65/kg£2.19SPAR Steamed Vegetables
500g · £4.38/kg£2.19
Pizza
Iceland Stuffed Crust Double Pepperoni Pizza 445g
445g · £7.62/kg£3.39Iceland Stuffed Crust Ultimate Garlic & Cheese Pizza 410g
410g · £8.27/kg£3.39Chicago Town Original Deep Dish Pepperoni Pizza 2 x 155g (310g)
310g · £8.06/kg£2.50Chicago Town Cheese & Tomato Subs Pizza 2 x 125g (250g)
250g · £11.56/kg£2.89Chicago Town Meat Supreme Subs Pizza 2 x 125g (250g)
250g · £11.56/kg£2.89Chicago Town Takeaway Stuffed Crust Loaded Cheese with Tomato Sauce Filled Crust Pizza 480g
480g · £7.81/kg£3.75Chicago Town Thin & Crispy Double Pepperoni Pizza 305g
305g · £9.02/kg£2.75Chicago Town Thin & Crispy Triple Cheese 305g
305g · £9.02/kg£2.75Goodfellas New York Style Garlic Bread (327g)
327g · £10.67/kg£3.49ICELAND MINI CHS PIZZA
234g · £13.21/kg£3.09
Ready Meals
Bisto Roast Beef Dinner with Bistro Gravy
400g · £11.48/kg£4.59Cathedral City Our Cheesy Lasagne 400g
400g · £13.98/kg£5.59Iceland Chicken Tikka Masala 375g
375g · £8.24/kg£3.09Bisto Classic Chilli Con Carne 375g
375g · £8.93/kg£3.35Bisto Classic Shepherd's Pie 375g
375g · £8.93/kg£3.35Bisto Classic Spaghetti Bolognese 375g
375g · £8.93/kg£3.35Sharwood's Sweet & Sour Chicken with Rice 375g
375g · £8.93/kg£3.35Young's Admiral's Pie 300g
300g · £9.17/kg£2.75
Garlic Bread
Perfect Partners 10 Garlic Slices 260g
1pk · £3.09 each£3.09SPAR Garlic Baguettes - 2 Pack
1pk · £1.85 each£1.85
Burgers & Hot Dogs
ICELAND DBL CHEESEBURGER
454g · £12.31/kg£5.59Spar 4 Beef Burgers 227g
1pk · £2.79 each£2.79
Meat & Poultry
Iceland 4 Garlic & Herb Butter Chicken Breast Kievs 500g
500g · £8.70/kg£4.35Iceland 50 (approx.) Crispy Chicken Breast Dippers 900g
900g · £5.54/kg£4.99Iceland Breaded Crunchy Coated Chicken Strips 500g
500g · £9.98/kg£4.99ICELAND BUTTRMILK CHICKEN
375g · £13.31/kg£4.99ICELAND CRISPY CHICK BALL
490g · £10.18/kg£4.99Iceland Crispy Crunchy Coated Chicken Strips 500g
500g · £9.98/kg£4.99Iceland Hot & Spicy Crunchy Coated Chicken Strips 500g
475g · £10.51/kg£4.99Iceland Southern Fried Crunchy Coated Chicken Strips 500g
475g · £10.51/kg£4.99TGI BBQ BONELESS CHK WING
400g · £13.98/kg£5.59TGI Fridays Sesame Chicken Strips in a Tennessee Style Glaze 480g
480g · £13.02/kg£6.25Spar Breaded Chicken Nuggets 250g
250g · £6.00/kg£1.50Birds Eye 4 Chicken Burgers 200g
200g · £15.00/kg£3.00Birds Eye Southern Fry Chicken (2 Pack - 180g)
180g · £19.94/kg£3.59Matthews 13 Turkey Mini Kievs 295g
295g · £8.44/kg£2.49Harry Ramsden's 4 Battered Jumbo Pork Sausages 528g
528g · £9.45/kg£4.99Richmond Frozen Sausage (344g)
344g · £7.24/kg£2.49Iceland Ready Cooked Chicken Breast Skewers 340g
340g · £14.68/kg£4.99ICELAND S/CHK SKW 3F500P
144g · £17.36/kg£2.50
Seafood
Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Cod Fillets 500g
500g · £21.18/kg£10.59Harry Ramsden's 6 Jambo Battered Cod Fillet Fish Fingers 500g
500g · £12.50/kg£6.25Harry Ramsdens 2 Chip Shop Style Jumbo Haddock Fishcakes 300g
300g · £12.50/kg£3.75Whitby Seafoods Wholetail Scampi 200g
200g · £26.45/kg£5.29B.E COD FISH FINGERS 325P
1pk · £3.25 each£3.25Birds Eye 4 Breaded Cod Fish Cakes 198g
198g · £13.89/kg£2.75
Frozen Fruit
ICELAND BLUEBERRIES
350g · £10.71/kg£3.75
Savoury Pastries
Greggs 2 Cheese & Onion Bakes 288g
288g · £15.10/kg£4.35Greggs 2 Chicken Bakes 306g
306g · £14.22/kg£4.35Greggs 2 Steak Bakes 280g
280g · £15.54/kg£4.35Greggs 2 Sausage Bean & Cheese Melts 308g
1pk · £4.35 each£4.35
Desserts & Sweet Pastries
Aunt Bessie's Scrumptious Apple Crumble 500g
500g · £5.70/kg£2.85Conditorei Coppenrath & Wiese Toffee Cheesecake 395g
395g · £11.87/kg£4.69Coppenwrath And Wiese Chocolate Gateau (350g)
350g · £13.40/kg£4.69
Ice
COOL CUBES CLASSIC ICE
1.8kg · £1.22/kg£2.19